joomla 1.5.6
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: joomla 1.5.6

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny pilne! joomla 1.5.6

    Mam pracę domową z informatyki. Zrobiłem stronę w joomli 1.5.6 używając przy tym xamppa. Czy da się przenieść moją stronkę na pendrive? Jeśli tak to jak? Jeśli nie to czy da się umieścić tą stronę w sieci używając swojego komputera jako serwer? Proszę o instruktaż jak mogę ją zaprezentować w szkole.
    Ostanio edytowane przez Damcio1 : 13-01-2015 22:12

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    XAMPP-a można zainstalować w wersji portable na kluczu USB. Możesz to zrobić w każdym momencie, a następnie wykonać kopię witryny za pomocą Akeeba Backup i odtworzyć ją w instalacji na kluczu. Zamiast XAMPP-a możesz też użyć trialowej wersji JAMP-a. Pamiętaj, że w tym samym momencie możesz włączyć tylko jeden serwer lokalny.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    04-08-2014
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jezeli serwer jest postawiony w szkole to wystarczy eksport bazy danych + kopia strony z htdocs, a pozniej wgranie na serwer szkolny.... albo jak zwiastun napisal wersje portable pobierz...

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedzi. Niestety szkoła nie ma własnego serwera chociaż według mnie powinien być.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Damcio1 Zobacz wiadomość
    Niestety szkoła nie ma własnego serwera chociaż według mnie powinien być.
    Szkoła zapewne serwer własny ma choćby do obsługi sieci w szkole, w pracowni. Ale to jest nieistotne. Na marginesie - zastanawiające jest, jak pani/pan nauczyciel zamierza egzekwować od Was wykonanie pracy, skoro nie objaśnił/a, gdzie jej/mu tę witrynę macie pokazać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety taka szkoła. Ja używam xampp w wersji 1.6.7 i czy też posiada taką opcję? I jak to zrobić? I czy to będzie chodzić na każdym przypadkowym komputerze? Bez żadnych zmian na stronie?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    To stara wersja XAMPP-a. Wersje portable pojawiły się później.
    Ale to nie ma znaczenia, jakiej Ty wersji używasz, bo i tak musisz zainstalować drugą wersję na kluczu USB. (gdybyś miał zainstalowaną wersje portable na dysku komputera, teoretycznie wystarczyłoby skopiować folder, ale zdarzyły mi się już w takich przypadkach kilka raz błędy odczytu bazy danych, więc lepiej nie ryzykować).
    Polecam jeszcze raz wersję trialową JAMP-a, ale tu tez jest zagrożenie, bo pani/pan nauczyciel może nie zdążyć w 14 dni przejrzeć tych witryn, a poza tym, jesli już na szkolnym komputerze korzystał z takiej wersji, to jej nie uruchomi.
    Pobierz XAMPPa portable - w sieci znajdziesz informacje.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    13-01-2015
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czyli trzeba zainstalować xamppa na komputerze na którym chcemy otworzyć stronę?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie, Kolego, bo wówczas trzeba będzie jeszcze przenieść na ten serwer samą stronę. Masz założyć serwer przenośny na pendrive i na niego przenieść swoją stronę, a potem odtworzyć ją z pendrive.

    Tak sobie myślę, że Twój problem to nie problem na forum, a problem do rozmowy z panią/panem "od informatyki". Skoro zadają Wam takie zadania (oczywiście ma prawo), to mają również obowiązek zapewnić warunki ich wykonania oraz warunki ich egzekucji. I sądzę, że to zrobili, choć mogę się mylić, bo nauczyciele bywają różni. Jeśli jednak nie zrobili, to Ty/Twoi rodzice mają prawo domagać się, by wywiązali się ze swoich obowiązków.
    Zdobycie wiedzy na temat zakładania serwera lokalnego na swoim komputerze oraz na nośniku przenośnym, zdobycie wiedzy na temat tworzenia witryny internetowej w Joomla, zdobycie wiedzy na temat przenoszenia witryny z serwera na serwer to jest niemały zakres kompetencji i nie można zlecić jej uczniowi do samodzielnego opanowania. A jeśli nawet nauczyciel zlecił takie zadanie, to ma obowiązek wesprzeć ucznia w jego realizacji, w tym odpowiedzieć na jego pytania. Należało zadać nauczycielowi pytanie, które zadałeś na forum i uzyskać od niego rzeczową odpowiedź. Wszystko na ten temat.

    Instrukcji na forum, jak to zrobić, nie oczekuj - wszystko, co trzeba wiedzieć i zrobić, jest opisane na http://wiki.joomla.pl.


    PS Czy Ty na pewno miałeś wykonać stronę na Joomla? Bo jeśli miałeś wykonać stronę internetową w HTML, a sam uznałeś, że zrobisz na Joomla, to nie oczekuj od nauczycieli jakiejś szczególnej pomocy. Mogą w ogóle nie wiedzieć, jak Ci pomóc.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •