Informacja o plikach cookie
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Informacja o plikach cookie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-12-2014
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Joomla! 3.x Informacja o plikach cookie

    Ktoś z Was ma zainstalowane na swojej stronie moduł o ciasteczkach o nazwie "jnpl_cookie" ze strony: http://www.joomla.net.pl/110-plugin-dodatek-cookie

    Działa to u Was bez problemu na joomli 3.5? W komentarzach do tego pliku sporo osób mówi o wyrzucaniu z panelu admina po instalacji dodatku.
    A może jakiś inny plik jesteście w stanie polecić, który działa przy joomli 3.5 bez problemu, a który będzie wyświetlał komunikat o ciasteczkach?


    PS Dlaczego przy ikonce wiadomości jest możliwość zaznaczenia wersji 3.4, jak mój instalator podaje iż mam najnowszą wersje 3.3.4?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez irask2 Zobacz wiadomość
    PS Dlaczego przy ikonce wiadomości jest możliwość zaznaczenia wersji 3.4, jak mój instalator podaje iż mam najnowszą wersje 3.3.4?
    A nie było 3.3?
    Skorzystaj z Info-Ciacho: http://fundacja.joomla.pl/wydarzenia...ze-info-ciacha
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-12-2014
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wystarczy, że spróbujesz założyć nowy temat, to sam się przekonasz, że na w drugiej linijce, na samym końcu, na czerwonym polu widnieje napis 3.4.


    Dzięki za pomoc. W wolnej chwili poczytam.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez irask2 Zobacz wiadomość
    to sam się przekonasz, że na w drugiej linijce, na samym końcu, na czerwonym polu widnieje napis 3.4
    I co z tego? Masz również znaczek z numerem 3.3, a więc odpowiadający Twojemu wydaniu Joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-12-2014
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ano to z tego, że pytałem dlaczego jest taki numerek, skoro instalator mówi mi, że mam mniejszą wersję, a w dodatku aktualną, więc akurat rada by zaznaczyć mój numerek wersji nic mi nie wyjaśnia w tym temacie.

    W każdym bądź razie dzięki za pomoc, lecz z tym rozszerzeniem pojawił się kolejny problem. Wtyczka wymaga innych rozszerzeń i komunikat, który się pojawia, głosi:
    Obsługuje ciasteczko uwierzytelniania.
    Ostrzeżenie! Musisz mieć włączony przynajmniej jeden dodatek z grupy uwierzytelnianie (authentication)
    Aby wdrożyć ciasteczko uwierzytelniania, potrzebujesz również dodatku takiego jak System - Pamętaj mnie


    Dodatkowo wraz z rozszerzeniem zainstalował się dodatek "Uwierzytelniania - joomla", w którym piszę:
    Obsługuje uwierzytelnianie użytkowników Joomla!.
    Uwaga! Musisz mieć włączony co najmniej jeden dodatek obsługujący uwierzytelnianie, w przeciwnym przypadku stracisz dostęp do witryny.


    Czyli dodatek powinien działać, a nie działa. Czemu?
    Ostanio edytowane przez irask2 : 19-01-2015 16:53 Powód: uzupełnienie informacji

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dyskusję na temat numerka wersji prowadzisz nie wiadomo po co. Problem masz z tym jakiś? Podniosłeś tę kwestię, to Ci wyjaśniłem.
    Kolejnego problemu też nie rozumiem. To są standardowe dodatki Joomla i standardowo są one włączone. Jeśli je wyłączyłeś, należy je włączyć.
    Na forum jest autorka dodatku, być może - gdy przeczyta - poradzi coś więcej albo poda Ci adres strony, na której można pobrać kolejną wcielenie tego rozszerzenia.

    Gdybyś miał wyłączony pierwszy z dodatków, o które system woła, niemożliwe byłoby logowanie do witryny i zaplecza.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-12-2014
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nic nie wyłączałem. Pobrałem wskazane w linku rozszerzenie, zainstalowałem i zostałem poinformowany o tym iż musi być włączony drugi dodatek. Sprawdziłem, jest zainstalowany, jest włączony, a mimo to nadal nie mam dostępu do ciasteczek. Stąd moje pytanie.


    Co do numerka, aby nie wałkować tematu w nieskończoność, poruszę ten temat po raz ostatni, bo widzę, że to Ty robisz z tego problem. Zadałem pytanie odnośnie numerka, bo mnie zastanowiło czemu on tu jest, a w moim instalatorze o nim nic nie ma mowy. Odpowiedziałeś, to Ci powiedziałem w formie grzecznościowej jako odpowiedź na Twoją wypowiedź, a nie jako uczenia Ci jak działa forum, bo to z pewnością wiesz. Odebrałeś to jak odebrałeś i pytasz "co z tego?", więc odpowiedziałem, że to z tego, że chciałem wiedzieć dlaczego jest tak, a nie inaczej, a Ty mi tu wyskakujesz z jakimiś problemami. Otóż nie mam ich i nie muszę tego wiedzieć. Chciałem, ale jest to nie istotne, więc jeszcze raz dziękuje za chęć pomocy i temat z numerkiem uważam za zamknięty.

  9. #8
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Info Ciacho nie sprawdza i nie korzysta z innych dodatków, nie instaluje żadnych dodatkowych rozszerzeń.
    Który dodatek pobrałeś i zainstalowałeś?
    Adres strony?
    Która wersja Joomla?
    Czy poprzednie rozszerzenie do ciasteczek wyłączyłeś, odinstalowałeś?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Najpierw meritum. Zainstalowałem przed chwilą dodatek - działa bez żadnego problemu.
    Dlatego sądzę, że byłoby znaczenie lepiej Kolego, gdybyś się skupił na tym co robisz i jakie przekazujesz informacje, zamiast wieść niepotrzebne dyskusyjki.
    Wspomniany przez Ciebie komunikat - Ostrzeżenie znajduje się w dodatku z grupy authentication, nazwanym Uwierzytelnienie - ciasteczko. Nic z nim nie należy robić i nie ma on nic wspólnego z dodatkiem systemowym, o jakim mowa. Ten nazywa się System - Informacja o ciasteczkach. Należy go po prostu włączyć i skonfigurować.

    I w Post Scriptum dwie kwestie:
    Znaczka z numerkiem J 3.4.
    No cóż, problem rzeczywiście dla ludzi o wysokim IQ. Według Ciebie, ponieważ nie wydano jeszcze jakiejś kolejnej wersji Joomla, to w zestawie ikon nie wolno administratorowi przygotować ikony na sytuację, która miała już mieć miejsce pół roku temu (wydanie Joomla 3.4 zapowiadano na lipiec ubiegłego roku). Niby jak miałem odpowiedzieć na Twoje pytanie "Dlaczego przy ikonce wiadomości jest możliwość zaznaczenia wersji 3.4"?
    Co tu było do rozumienia? Sam pytasz o dodatek, który "działa przy Joomla 3.5 bez problemu", choć o wersji 3.5 to na razie tylko skowronki świergocą (swoją drogą też miała być w grudniu ub. roku). I jakoś nie przyszło mi w ogóle do głowy dowiadywać się, dlaczego piszesz o Joomla 3.5 skoro masz zaledwie najnowszą wersję 3.3.6 (jak się domyślam).
    I kwestia druga:
    Pisząc do mnie, ale nie tylko do mnie - do kogokolwiek - bądź tak dobry i unikaj kolokwializmów typu "A ty mi tu wyskakujesz". W ten sposób możesz sobie na podwórku, do kolegi i to tylko wówczas, gdy poziom zażyłości na to pozwala. Panujące w społeczności braterskie stosunki i bezpośredniość nie dają nikomu prawa do odnoszenia się wobec innych bez należnego szacunku.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-12-2014
    Wpisy
    24
    Punkty
    2

    Domyślny

    Do Joli: adres z którego pobierałem infoCiacha jest podany w pierwszym poście "zwiastuna", zaraz pod moim pytaniem. Plik jaki pobrałem, to "[Info-Ciacho. Dodatek dla Joomla 2.5 i 3.x]"
    Adres strony: http://ireneusz-kolodziejczyk.pl
    Wersja: 3.3.6
    Co do poprzednich dodatków, to nic nie odinstalowywałem, bo nic też nie instalowałem. Zainstalowałem tylko ten dodatek.

    Do zwiastuna: przyjąłem Twój post do wiadomości. Nie będę go komentował.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. popup + zabazpieczeie cookie
    przez st1ik na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-12-2011, 17:27
  2. Joomla i Cookie
    przez Jacekalex na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-09-2011, 00:11
  3. Problem z cookie?...
    przez MusicWarrior na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-10-2010, 10:29
  4. Instalacja Joomla 1.5 pliki cookie
    przez exciter na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 04-10-2010, 00:43
  5. Cannot send session cookie - problem
    przez Krrris na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-03-2010, 14:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •