wolna www - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 40

Temat: wolna www

  1. #21
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Chyba właśnie o to chodzi. Ale gdzie to mam zrobić. Myślałem, że gdzieś w szablonie ale na świeżej Joomla, szablon Beez3 - Default jest ten sam problem. Czyli gdzieś w Joomla?
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Przepraszam ale chcę się upewnić czy dobrze zrozumiałem - to jest całkowicie czysta instalacja - bez niczego? - o ile kojarzę Beez 3 korzysta standardowo chyba z arial'a więc skąd to odpytanie? Przeskanuj witrynę pod kontem odniesień zewnętrznych to powinno wyjaśnić sprawę.

  4. #23
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    To jest całkiem czysta instalacja. Przed chwilą instalowałem aby się upewnić.
    Najbardziej zastanawia mnie fakt, iż podczas łądowania strony (firefox), po najechaniu na okno adresowe, na dole przeglądarki widnieje info "łączenie się z font.googleapis.com ..." tak jak by sprawdzał czcionkę
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  5. #24
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Ewidentnie problem wynika z prób połączenia z Internetem.
    Należy odszukać i wyłączyć (zablokować) połączenia ze skryptami zewnętrznymi (zapisać je lokalnie).
    Wyłączyć odpytywanie Joomla o aktualizacje.
    Odpytywania mogą dotyczyc wszystkich rozszerzeń - również modułów i dodatków.

  6. #25
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Dokładnie tak. Tyle, że jak już wcześniej wspominałem problemu po stronie zaplecza nie ma, więc problem z aktualizacją nie powinien istnieć.
    Skoro informacja podczas ładowania strony dotyczy "łączenie się z font.googleapis.com ..." to wskazanym było by wyłączenie odpytywania o czcionkę (skoro i tak po odpytaniu ładuje prawidłowo).

    Tylko jak to zrobić, gdzie szukać (zielono troszkę u mnie w tym temacie)
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  7. #26
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Przeszukaj pliki Joomla pod kątem wystąpienia "fonts.googleapis" - ja widzę wywołania w szablonie protostar i pliku icons-reference.html (nie wiem kiedy jest wykorzystywany)

  8. #27
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Przeszukałem, mój szablon "gantry" pod kątem występowania "fonts.googleapis" - ale nic nie znalazłem. Zastanawiam się jednak tad tym, iż mój problem ędzie dotyczył Wszystkich, którzy będą chcieli postawić Joomla 3.x tylko w intranecie. Z tego co rozmawiałem z adminem jest to problem pos tronie CSS. Ale na tą chwilę, nie ma czasu aby rozwinąć temat. Więc będę Was męczył a być może udam się rozwiązać problem przed adminem.
    pozdr
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  9. #28
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Poszukaj dobrze w szablonie. Nikt Ci nie znajdzie tutaj w Twoich plikach, do których w żaden sposób nie ma dostępu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #29
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Witam ponownie, przeszukałem całą templatkę gantry ale nie znalazłem wpisów fonts.googleapis.com> Jak już wcześniej pisała Jola, wpis fonts.googleapis widnieje w szablonie protostar, index.php
    Kod PHP:
    <head>
        <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0" />
        <jdoc:include type="head" />
        <?php // Use of Google Font ?>
        <?php if ($this->params->get('googleFont')) : ?>
            <link href='//fonts.googleapis.com/css?family=<?php echo $this->params->get('googleFontName'); ?>' rel='stylesheet' type='text/css' />
            <style type="text/css">
                h1,h2,h3,h4,h5,h6,.site-title{
                    font-family: '<?php echo str_replace('+'' '$this->params->get('googleFontName')); ?>', sans-serif;
                }
            </style>
        <?php endif; ?>
        <?php // Template color ?>

        <?php if ($this->params->get('templateColor')) : ?>
        <style type="text/css">
            body.site
            {
                border-top: 3px solid <?php echo $this->params->get('templateColor'); ?>;
                background-color: <?php echo $this->params->get('templateBackgroundColor'); ?>
            }
            a
            {
                color: <?php echo $this->params->get('templateColor'); ?>;
            }
            .navbar-inner, .nav-list > .active > a, .nav-list > .active > a:hover, .dropdown-menu li > a:hover, .dropdown-menu .active > a, .dropdown-menu .active > a:hover, .nav-pills > .active > a, .nav-pills > .active > a:hover,
            .btn-primary
            {
                background: <?php echo $this->params->get('templateColor'); ?>;
            }
            .navbar-inner
            {
                -moz-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0, 0, 0, .25), inset 0 -1px 0 rgba(0, 0, 0, .1), inset 0 30px 10px rgba(0, 0, 0, .2);
                -webkit-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0, 0, 0, .25), inset 0 -1px 0 rgba(0, 0, 0, .1), inset 0 30px 10px rgba(0, 0, 0, .2);
                box-shadow: 0 1px 3px rgba(0, 0, 0, .25), inset 0 -1px 0 rgba(0, 0, 0, .1), inset 0 30px 10px rgba(0, 0, 0, .2);
            }
        </style>
        <?php endif; ?>
        <!--[if lt IE 9]>
            <script src="<?php echo $this->baseurl?>/media/jui/js/html5.js"></script>
        <![endif]-->
    </head>
    oraz w tym samym szablonie error.php
    Kod PHP:
    <head>
        <meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />
        <title><?php echo $this->title?> <?php echo htmlspecialchars($this->error->getMessage(), ENT_QUOTES'UTF-8'); ?></title>
        <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1.0">
        <?php // Use of Google Font ?>
        <?php if ($params->get('googleFont')) : ?>
            <link href='//fonts.googleapis.com/css?family=<?php echo $params->get('googleFontName'); ?>' rel='stylesheet' type='text/css' />
            <style type="text/css">
                h1,h2,h3,h4,h5,h6,.site-title{
                    font-family: '<?php echo str_replace('+'' '$params->get('googleFontName')); ?>', sans-serif;
                }
            </style>
        <?php endif; ?>
        <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl?>/templates/<?php echo $this->template?>/css/template.css" type="text/css" />
        <?php if ($app->get('debug_lang''0') == '1' || $app->get('debug''0') == '1') : ?>
            <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl?>/media/cms/css/debug.css" type="text/css" />
        <?php endif; ?>
        <?php // If Right-to-Left ?>
        <?php if ($this->direction == 'rtl') : ?>
            <link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl?>/media/jui/css/bootstrap-rtl.css" type="text/css" />
        <?php endif; ?>
        <link href="<?php echo $this->baseurl?>/templates/<?php echo $this->template?>/favicon.ico" rel="shortcut icon" type="image/vnd.microsoft.icon" />
        <?php // Template color ?>
        <?php if ($params->get('templateColor')) : ?>
            <style type="text/css">
                body.site
                {
                    border-top: 3px solid <?php echo $params->get('templateColor'); ?>;
                    background-color: <?php echo $params->get('templateBackgroundColor'); ?>
                }
                a
                {
                    color: <?php echo $params->get('templateColor'); ?>;
                }
                .navbar-inner, .nav-list > .active > a, .nav-list > .active > a:hover, .dropdown-menu li > a:hover, .dropdown-menu .active > a, .dropdown-menu .active > a:hover, .nav-pills > .active > a, .nav-pills > .active > a:hover
                {
                    background: <?php echo $params->get('templateColor'); ?>;
                }
                .navbar-inner
                {
                    -moz-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0, 0, 0, .25), inset 0 -1px 0 rgba(0, 0, 0, .1), inset 0 30px 10px rgba(0, 0, 0, .2);
                    -webkit-box-shadow: 0 1px 3px rgba(0, 0, 0, .25), inset 0 -1px 0 rgba(0, 0, 0, .1), inset 0 30px 10px rgba(0, 0, 0, .2);
                    box-shadow: 0 1px 3px rgba(0, 0, 0, .25), inset 0 -1px 0 rgba(0, 0, 0, .1), inset 0 30px 10px rgba(0, 0, 0, .2);
                }
            </style>
        <?php endif; ?>
        <!--[if lt IE 9]>
            <script src="<?php echo $this->baseurl?>/media/jui/js/html5.js"></script>
        <![endif]-->
    </head>
    Może wykasowanie w tym szablonie to coś da, ale prosiłbym o pomoc, bo nie mam pojęcie jak wykasować aby czegoś nie zepsuć.

    Poza tym szukam dalej. I jeżeli można to gdzie szukać jeszcze?? Bo aby wszystkie pliki Joomla "przelecieć" to mi troszkę zejdzie
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  11. #30
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wini74 Zobacz wiadomość
    <?php // Use of Google Font ?>
    <?php if ($this->params->get('googleFont')) : ?>
    <link href='//fonts.googleapis.com/css?family=<?php echo $this->params->get('googleFontName'); ?>' rel='stylesheet' type='text/css' />
    <style type="text/css">
    h1,h2,h3,h4,h5,h6,.site-title{
    font-family: '<?php echo str_replace('+', ' ', $this->params->get('googleFontName')); ?>', sans-serif;
    }
    </style>
    bez komentarza

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Bardzo wolna strona po zainstalowaniu wersji Joomla!: 3.3.3.
    przez websystem na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 31-08-2014, 18:39
  2. Wolna Joomla na firehost
    przez pragiark na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 09-11-2010, 13:31
  3. Wolna joomla na home.pl
    przez coralusek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 16-02-2010, 03:45
  4. Za wolna na nazwa.pl?
    przez dtn na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 04-08-2009, 11:07
  5. Bardzo wolna joomla
    przez mstroz na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-10-2007, 12:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •