1062 - Nieznany błąd - po migracji z 2.5 - do 3.3
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: 1062 - Nieznany błąd - po migracji z 2.5 - do 3.3

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-03-2012
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny 1062 - Nieznany błąd - po migracji z 2.5 - do 3.3

    Witam

    Mam problem z migracją z 2.5.28 do najnowszej wersji joomla. Po ustawieniu wsparcia krótkotrwałego pojawia się możliwość aktualizacji do wersji 3.3.6. Aktualizator dochodzi prawie do końca i później pojawia się biały ekran w pasku adresu pojawia się http://localhost/wbp/administrator/i...pdate.finalise a ekran jest biały. Gdy próbuje wejśc do panelu administracyjnego pojawia się Table 'wbp.j81_postinstall_messages' doesn't exist SQL=SHOW FULL COLUMNS FROM `j81_postinstall_messages`. Natomiast po próbie wejścia na stronę


    1054 - Unknown column 'c.version' in 'field list' SQL=SELECT c.id, c.asset_id, c.access, c.alias, c.checked_out, c.checked_out_time, c.created_time, c.created_user_id, c.description, c.extension, c.hits, c.language, c.level, c.lft, c.metadata, c.metadesc, c.metakey, c.modified_time, c.note, c.params, c.parent_id, c.path, c.published, c.rgt, c.title, c.modified_user_id, c.version, CASE WHEN CHAR_LENGTH(c.alias) != 0 THEN CONCAT_WS(':', c.id, c.alias) ELSE c.id END as slug,COUNT(i.`id`) AS numitems FROM j81_categories as c LEFT JOIN j81_categories AS s ON (s.lft <= c.lft AND s.rgt >= c.rgt) OR (s.lft > c.lft AND s.rgt < c.rgt) LEFT JOIN (SELECT cat.id as id FROM j81_categories AS cat JOIN j81_categories AS parent ON cat.lft BETWEEN parent.lft AND parent.rgt WHERE parent.extension = 'com_content' AND parent.published != 1 GROUP BY cat.id) AS badcats ON badcats.id = c.id LEFT JOIN `j81_content` AS i ON i.`catid` = c.id AND i.state = 1 WHERE (c.extension='com_content' OR c.extension='system') AND c.access IN (1,1) AND c.published = 1 AND s.id=49 AND badcats.id is null GROUP BY c.id, c.asset_id, c.access, c.alias, c.checked_out, c.checked_out_time, c.created_time, c.created_user_id, c.description, c.extension, c.hits, c.language, c.level, c.lft, c.metadata, c.metadesc, c.metakey, c.modified_time, c.note, c.params, c.parent_id, c.path, c.published, c.rgt, c.title, c.modified_user_id, c.version ORDER BY c.lft

    Czy ktoś może pomóc mi rozwiązać ten problem? Z góry dziękuję

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-03-2012
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    dziękuje Jolu za podpowiedz, poczytałem trochę ale nie mogę jednak sobie z tym poradzić. w BD takiej tabeli nie mam a z utworzeniem mam problem jako serwer lokalny używamxampp.

  5. #4

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Komunikat dotyczy braku w tabeli j81_categories kolumny version. Gdybyś nie miał takiej tabeli, to komunikat byłby inny. Nie masz tworzyć nowej tabeli, masz dodać do tej, którą masz, kolumnę version. Kolumne dodasz za pomocą narzędzi phpMyAdmina. (A może spróbuj wcześniej wejść na stronę Rozszerzenia/Instalacje/Baza danych i - jeśli jest tam komunikat, że baza jest nieaktualna - użyj przycisku Napraw ?)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Zwiastun - błąd jak przeczytasz na początku - polega na braku tabeli odnoszącej się do wiadomości poinstalacyjnych i występuje w każdym przypadku kiedy następuje niestopniowana migracja z J 2.5x lub aktualizacja pomiędzy 3.1. - do 3.2 i powyżej. Schemat naprawy osobiście podawałem na forum dwa razy, problem analizowałem razem z Jolą i po prostu po dodaniu tej tabeli według wzoru opisanego w informacji należy wejść na zaplecze (które do momentu dodania tabeli _postinstall_messages jest zablokowanei) i dostosować BD do wersji narzędziem które do tego dokładnie służy, tak więc otwierający wątek ma dodać tabelę _postinstall_messages a nie kolumnę w _categories ta jest wraz z szeregiem innych zmian dodawana narzędziem naprawy BD.


    P.S. Zapytanie o ten błąd wystąpiło bodajże pięciokrotnie w przeciągu ostatnich czternastu dni.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie wczytałem się w pierwszy akapit, skupiłem się na komunikacie błędu.
    PS Swoją drogą instrukcja utworzenia brakującej tabeli od jakiegoś czasu była w komentarzach do artykułu http://www.joomla.pl/start-nowiny/pu...-do-joomla-3-x. Dodałem ją dziś do artykułu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-03-2012
    Skąd
    Toruń
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    no niestety nie mogę sobie poradzić z problem. Nie wiem jak utworzyc wpis do bazy danych a dokładnie chodzi mi że nie wiem okładnie gdzie dokładnie zrobić ten wpis. Utworzyłem baze i zrobiłem ten wpis, wynik jest taki że zaplecze się otwiera ale z błędem i nic nie mozna zrobić.

    CREATE TABLE IF NOT EXISTS `p5qph_postinstall_messages` ( `postinstall_message_id` bigint(20) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
    `extension_id` bigint(20) NOT NULL DEFAULT '700' COMMENT 'FK to #__extensions',
    `title_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for the title',
    `description_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '' COMMENT 'Lang key for description',
    `action_key` varchar(255) NOT NULL DEFAULT '',
    `language_extension` varchar(255) NOT NULL DEFAULT 'com_postinstall' COMMENT 'Extension holding lang keys',
    `language_client_id` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
    `type` varchar(10) NOT NULL DEFAULT 'link' COMMENT 'Message type - message, link, action',
    `action_file` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'RAD URI to the PHP file containing action method',
    `action` varchar(255) DEFAULT '' COMMENT 'Action method name or URL',
    `condition_file` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'RAD URI to file holding display condition method',
    `condition_method` varchar(255) DEFAULT NULL COMMENT 'Display condition method, must return boolean',
    `version_introduced` varchar(50) NOT NULL DEFAULT '3.2.0' COMMENT 'Version when this message was introduced',
    `enabled` tinyint(3) NOT NULL DEFAULT '1',
    PRIMARY KEY (`postinstall_message_id`)
    ) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 AUTO_INCREMENT=1 ;

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cechupsp Zobacz wiadomość
    Nie wiem jak utworzyc wpis do bazy danych a dokładnie chodzi mi że nie wiem okładnie gdzie dokładnie zrobić ten wpis. Utworzyłem baze i zrobiłem ten wpis, wynik jest taki że zaplecze się otwiera ale z błędem i nic nie mozna zrobić.
    Najpierw piszesz, że nie wiesz, a potem, że utworzyłeś bazę i zrobiłeś ten wpis. To może najpierw zdecyduj się, czy wiesz i co zrobiłeś?
    Jeśli nie wiesz, jak wykorzystać phpMyAdmina do wykonywania prostych operacji na bazie danych, to albo czas się przestać zajmować administrowaniem strony i powierzyć to zadanie komuś obrotniejszemu, albo czas przysiąść fałdów i się nauczyć.
    Tu lektura na początek:
    http://pl.wikibooks.org/wiki/PHP/phpMyAdmin
    Innej poszukaj sam.
    Oczwiście, zawsze możesz zlecić wykonanie zadania. Za 50-100 PLN znajdziesz bez liku chętnych, którzy wykonają Ci pracę zajmującą 2 minuty!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. zlece naprawienie błędów po migracji do 3.3
    przez bigoslaw na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-01-2015, 15:48
  2. Nieznany błąd po aktualizacji do J! 3.1
    przez Azot na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-04-2013, 19:30
  3. 500- Nieznany błąd, po aktualizacji K2
    przez Teofil na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-12-2012, 20:18
  4. błąd logowania po migracji do joomla 2.5
    przez ayano na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 20-04-2012, 12:17
  5. Błąd po migracji : co to oznacza?
    przez Paulena na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-03-2011, 13:17

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •