Dziwny e-mail
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Dziwny e-mail

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    52
    Punkty
    3

    Domyślny Dziwny e-mail

    Witam dostałem wczoraj dziwnego meila dotycz on tego że w swoim sklepie nie mam jakiegoś regulaminu. Tylko problem w tym że ja nie mam zadnego sklepu po drugie wywnioskowałem że ewidentnie kieruje do linków firm które piszą regulaminy.proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić. moja strona to http://stempolszalunki.pl/
    a treść meila poniżej:

    Szanowni Państwo!

    Zawiadamiamy, że w Państwa regulaminie (ogólnych warunkach sprzedaży strony internetowej) znajdują się postanowienia, które rażąco naruszają interes konsumentów oraz obowiązujące normy prawne, a także nie posiadacie obowiązkowych informacji wymaganych m.in. ustawami konsumenckimi (oraz ustawa o ochronie danych osobowych co może zainteresować Generalnego Inspektora Danych Osobowych).
    Wzywamy aby w terminie do 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości Państwaregulamin zgodnie z obowiązującymi przepisami z dnia 25 grudnia 2014 roku został zmieniony, gdyż jeżeli ww. terminie nadal będziecie naruszali interes konsumenta lub obowiązujące przepisy prawne, będziemy zmuszeni złożyć pozew do Sądu Okręgowego w Warszawie (zgodnie z art. 479 z indeksem 38 i n. kodeksu postępowania cywilnego) Wydziału XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, zwłaszcza finansowymi (nawet parę tysięcy złotych) oraz anty reklamą, gdyż Sąd w Wyroku nakazuje publikację treści regulaminu (oczywiście na koszt pozwanego przedsiębiorcy) w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

    Zdajemy sobie sprawę, że zwłaszcza wśród przedsiębiorców panuje nieufność do wszelkich tego typu informacji, dlatego prosimy podejść do sprawy bardzo poważnie. Odradzamy kopiowanie regulaminu od innych, bo najczęściej są to regulaminy wadliwe (nawet największe firmy, np. allegro.pl oraz inne duże banki przegrały procesy w tym zakresie). Regulamin mogą Państwo sami napisać lub zakupić gotowy wzór regulaminu (oby od firmy gwarantującej zgodność regulaminu z ustawami konsumenckimi oraz ustawą o ochronie danych osobowych, bo jest wiele firm, które sprzedają wadliwe wzorce umowne).


    Przykładowe podmioty, które piszą poprawne regulaminy:

    http://www.legalne-sklepy.pl
    http://www.poprawne-regulaminy.com.pl/
    http://www.lexuris.pl


    Zwracamy również uwagę, iż Państwa sklep winien być rejestrowany w Generalnym Inspektoracie Ochrony Danych Osobowych (GIODO).


    Postępowanie o uznanie danego postanowienia jako klauzula niedozwolona jest
    regulowane przepisami kodeksu postępowania cywilnego od art. 479 z indeksem
    38, ale proszę zwrócić uwagę na art. 479 z indeksem 39 oraz 40.
    Regulamin jest wymagany:
    Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną;
    Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów
    oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt
    niebezpieczny;
    Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
    konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego;
    Ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej;
    Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych;
    Ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (zgodnie z art. 2 pkt. 1 tej ustawy za przedsiębiorcę można uznać nawet osoby, które prowadzą sprzedaż niezorganizowaną np. nie posiadam zarejestrowanej działalności, a dokonuje sprzedaży), a także kodeksem cywilnym oraz szeregiem innych aktów prawnych, w tym i ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, która zawiera również
    przepisy karne.


    Z poważaniem
    Andrzej Narożny
    Organizacja Konsumencka KOMPEDIUM

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli Ci się chce prowadzić z nimi korespondencję, to namaluj im ładny obrazek z tekstem: Spadajcie na drzewo!
    A że najpewniej nie chce Ci się prowadzić żadnej korespondencji, więc zastosuj rzepakowy lub słonecznikowy, czyli: OLEJ!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    52
    Punkty
    3

    Domyślny

    Dziękuję ślicznie z treści wywnioskowałem że to naciągacze lecz wolałem poradzić się fachowcow

  5. #4
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Co najmniej połowa polskich firm dostała taki email, więc nie czuj się specjalnie wyróżniony .
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Zgłoś adres nadawcy jako spamerski :-)

  7. #6
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    zważywszy ze te 3 domeny rejestrowane
    sa na nazwa.pl w podoobnym czasie

    2015.01.29 01:11:11
    2015.02.01 17:35:08
    2015.02.01 23:49:10
    ....

    http://www.wykop.pl/wpis/11240318/ja...la-takie-cus-/

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Autorze tego wątku - mam prośbę o podanie adresu mailowego z którego zastała przestana ta wiadomość.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    52
    Punkty
    3

  10. #9
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Ale to chyba ściema, bo ja widziałem taki mail z biuro@prawo-lex.pl , nie sprawdzałem, ale domeny chyba nie ma takiej nawet. Firmy takiej nie ma, więcej do poczytania tutaj.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

Podobne tematy

  1. Problem z e-mail
    przez blurppp na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-03-2010, 15:06
  2. e-mail
    przez tomsson na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-02-2010, 09:45
  3. php mail wysyła na strary e-mail
    przez agamp na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-03-2008, 23:52
  4. Mail
    przez juzio na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 16-12-2005, 19:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •