Migracja z Joomla! 1.5.26 do 3
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Migracja z Joomla! 1.5.26 do 3

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-10-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Migracja z Joomla! 1.5.26 do 3

    Witam,
    wcześniej na forum były poruszane podobne tematy, ale wszystkie problemy dotyczyły migracji do 2.5 i na hostingu. Ja mam problem z migracją w środowisku testowym (XAMPP 3.2.1).

    Ponieważ jak wiadomo są problemy z migracją z 1.5 do 3.x całej witryny zacząłem migrować na localu. Zainstalowałem Joomle! 3.3.6, tworząc pustą bazę 'j30', a następnie Joomle! 1.5.26 za pomocą kickstartera na bazie 'j15'. Po zainstalowaniu pluginow/dodatkow jupgrade 3.0.3 odinstalowałem niekompatybilne komponenty z Joomli! 1.5. Następnie w konfiguracji określiłem metodę RESTfull i rozpocząłem migrację na standardowym szablonie. No i w tym momencie mam problem. Migracja nie chce mi przejść przez sprawdzanie (checking and cleaning). Może ktoś spotkał się z takim problemem?

    Podaję spis pozostałych komponentów, które można odinstalować, może coś jeszcze jest w konflikcie:

    1 Admintools
    3 Akeeba
    4 J2XML
    5 JCE
    6 JEvents
    7 jUpgrade
    8 Newsfeeds
    9 Polls
    10 SEF Service Map
    11 Weblinks

    Dodatków:

    1 Authentication - GMail
    2 Authentication - OpenID
    3 Content - Email Cloaking
    4 Content - Load Modules
    5 Content - Code Highlighter (GeSHi)
    6 Content - Community Share Buttons
    7 Content - sigplus Image Gallery Plus
    8 Simple Image Gallery Plugin
    9 Editor - JCE editors
    10 Button - Image editors-xtd
    11 Button - Pagebreak editors-xtd
    12 Button - Readmore editors-xtd
    13 Search - Categories search 1.5
    14 Search - Sections search 1.5
    15 Search - Newsfeeds search 1.5
    16 Akeeba Backup Lazy Scheduling
    17 redMIGRATOR - System plugin
    18 System - Admin Tools
    19 System - Debug
    20 System - J2XML
    21 System - JCE MediaBox
    22 System - jUpgrade
    23 User - Joomla!
    24 XML-RPC - J2XML API

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Zaznacz w opcjach pomiń na TAK o ile mnie pamięć nie myli.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-10-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    tylko pomiń co? jest tego trochę ;)

    A właśnie - migruję przez jUpgrade PRO. Może zmienić limit w RESTful ze 100 na inną wartość - tylko nie wiem do czego on się odnosi.
    Ostanio edytowane przez Szlachcico : 10-02-2015 15:13

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Polls? SefServiceMap? - przecież to nie są kompatybilne komponenty.
    2. Migracja wymaga tez cierpliwości. Czasem trzeba po prostu poczekać, aż się cała dokona (można poobserwować katalog migracyjny albo katalog bazy danych, by sprawdzić, czy - mimo komunikatu Chcecking and cleaning - nie dokonują się przenosiny kolejnych elementów.
    3. Konfigurację XAMPP-a do migracji trzeba najprawdopodobniej dostosować (m.in. czas wykonywania skryptów) - lepiej posłużyć się JAMP-em (tylko, proszę, nie płacz, że jest płatny).
    4. Jeśli migracja się zatrzymuje, to zapewne z powodu jakiegoś rozszerzenia lub dodatku. Ale może to być również jakaś usterka w bazie danych. Zwykle istnieje możliwość sprawdzenia, w którym dokładnie momencie nastąpiło zatrzymanie migracji - i wówczas można wyeliminować element powodujący problem albo znaleźć inne rozwiązanie. Ale do tego potrzebny jest konkret, a nie ogóle "nie udaje się".
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-10-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    1. Właśnie dlatego wypisalem liste komponentów, ponieważ druga osoba znajdzie szybciej błąd niż osoba zajmująca się sprawą przez cały dzień. Sef już sam wcześniej wywaliłem, a zauważyłem go dopiero po napisaniu posta - przeoczenie, ale polls myślałem, że jest zgodny - mój błąd, dzięki jutro spróbuję.
    2. Cierpliwy jestem, ale nie aż tak, teraz zapuszczona jest na noc migracja, czy się uda to nie wiem. O sprawdzeniu katalogów pomyślałem.
    3. Nie płaczę i mam JAMPa (przenosiłem pierwszą stronę z 1.5 na 2.5 właśnie przez niego), chciałem jednak podkreślić, że mój problem jest odnośnie migracji w XAMPPie a nie programu jaki wybrać. Ale chętnie spojrzałbym na opracowanie dotyczące czasu tworzenia skryptów przy migracji.
    4. Bazę danych sprawdziłem przed napisaniem posta, zaraz po wpakowaniu na XAMPPa jeszcze przed migracją i jest ok. Rozwinę 'nie chce' - inicjuje sprawdzanie, pokazuje się 'checking and cleaning', ale nie ma żadnej operacji na plikach, a log tworzy pusty. Migracja się nie zatrzymuje, ponieważ nawet nie ruszyła. Jakby to było takie proste to nie wrzucałbym na forum ;)

    I uprzedzę - porty nie są zablokowane przez zaporę po lan, antywir nie blokuje alikacji, uprawnienia do katalogów są a 'pani Halinka' nie wciska cały czas escape jak nie patrzę...

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Możliwość 1:
    ================================================== =============
    1. Zainstaluj sobie Jamp'a http://jamp.joomla.pl/
    2. Utwórz kopię witryny na Jamp'ie
    3. Usuń rozszerzenia:
    - Admintools
    - Akeeba
    - J2XML
    - JCE
    -SEF Service Map
    4. Zaktualizuj pozostałe rozszerzenia i Joomla do najnowszej wersji dla danej linii (Joomla ma być 1.5.26)
    5. Wykonaj migrację z wykorzystaniem jUpgrade cierpliwie czekając
    ================================================== =====

    Możliwość 2

    1. Zainstaluj sobie Jamp'a http://jamp.joomla.pl/
    2. Utwórz kopię witryny na Jamp'ie
    3. Zaktualizuj rozszerzenia i Joomla do najnowszej wersji dla danej linii (Joomla ma być 1.5.26 i rozszerzenia w odpowiednikach dla tej wersji)
    4. Wykonaj migrację z wykorzystaniem http://www.eshiol.it/joomla/j2xml/joomla-15-to-30.html
    5. Odbuduj strukturę
    6. Zainstaluj odpowiedniki rozszerzeń w wersji dla Joomla 3.3.6 (JEvents)
    7. Wykonaj kopię zapasową całości.
    8.Wykonaj kopię BD
    9. Wyeksportuj z Bazy Danych Joomla 1.5.26 tabele JEvents
    10. Zmień przedrostki oryginalnych tabel JEvents dla Joomla 3.3.6 na powiedzmy bak
    11. Zaimportuj Tabele JEvents do nowej BD pamiętając o zmianie przedrostków na analogiczne do nowej BD
    12. Popraw strukturę zaimportowanych Tabel JEvents na zgodność z tabelami wersji dla .3.3.6
    13. Zainstaluj nw=owy szablon w wersji dla Joomla 3.3.6
    14. Sprawdź wszystko

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-10-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Eh... Co mi z rozwiązania z JAMP jak uczę się migracji na środowisku XAMPP? Prosiłbym o odpowiedzi dotyczące problemu a nie 'how to', które można z łatwością wygooglować. Może ktoś na forum korzystał w przejściu na wyższą wersję z Joomli zainstalowanych na XAMMPie?

    Spróbuję usunąć rozszerzenia, może przejdzie mi chociaż do etapu, gdzie log błąd zarejestruje. Przynajmniej będę wiedział wtedy co i jak.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Szlachcico Zobacz wiadomość
    Co mi z rozwiązania z JAMP jak uczę się migracji na środowisku XAMPP?
    Szanowny Kolego, to - jak myślę zauważyłeś - jest forum użytkowników Joomla, a nie forum użytkowników XAMPP-a. Jeśli twój problem jest - jak przypuszczasz - problemem związanym z XAMPP-em, to udaj się na jakieś forum użytkowników XAMPP-a lub programistów PHP i tam szukaj mędrców.
    Już to dziś pisałem w innym miejscu. Używam XAMPP-a od lat i nie był nigdy źródłem problemów z Joomla, bo sobie go potrafię skonfigurować. Ale od kiedy niemal każda nowa wersja XAMPP-a wymaga najpierw pół dnia pracy i szukania, co jeszcze trzeba poprawić w jego konfiguracji, żeby wszystko działało, jak trzeba, przestałem po niego w ogóle sięgać, chyba że muszę. A muszę czasem tylko po to, żeby wyeksportować z niego jakieś starsze rzeczy. Nie ma najmniejszego powodu, dla którego do lokalnych testów czy prac przygotowawczych, trzeba korzystać z XAMPP-a. A jeśli chce się mieć problemy na własne życzenie, to - bez urazy - są trzy drogi poradzenia sobie w problemach: 1) dochodzenie samemu, 2) zgłaszanie problemów na specjalistycznych forach (to - powtarzam - jest forum Joomla), 3) nękanie autora projektu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Akurat to nie ma większego znaczenia na którym skrypcie to zrobisz jeśli chodzi o metodę byle obsługiwał wersję php dla Joomla 1.5.x i w drugim katalogu dla Joomla 3.3.6 ale to dla ciebie jak mniemam oczywiste - więc może daruj sobie narzekanie - dostałeś wskazanie na skrypt który jest bardziej intuicyjny.

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    07-10-2010
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przepraszam, jeżeli Was uraziłem wypowiedzią, nie było to moim zamiarem.

    Problem dotyczy migracji, a nie jak sami Panowie zauważyli tego czy będzie w Jamp czy XAMPP. Chciałbym rozwiązanie problemu bez instalacji Jamp. Mimo to jeszcze raz dziękuję za to rozwiązanie.

    @zwiastun - skąd pomysł, że ja myślę, że to problem z XAMPP?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. migracja joomla 1.5.26 do 2.5.14 - jupgradepro zatrzymuje się na upgrading progress..
    przez kdrogi na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post/autor: 25-10-2014, 00:38
  2. Migracja z Joomla 1.5.26 do Joomla 2.5
    przez Grzegorz Pastuszko na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-12-2013, 10:50
  3. Migracja J 1.5.26 do J 2.5
    przez pawelt21 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 01-07-2013, 22:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •