Dodanie js do strony
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Dodanie js do strony

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Joomla! 3.3 Dodanie js do strony

    Witam, mam pytanie odnośnie dodania jakiej kol wiek funkcji js do strony, kilka prób dodania kodu ale nie chcę się pojawić dodatek.
    Główny problem taki że jestem początkujący w temacie, staram się cały czas uczyć, tutaj już kilkanaście razy zmieniałem kod, dodawałem w różnych plikach kod, ale nie wychodzi.

    Do dodania jest kod HTML, CSS i JAVA. I tu pytanie gdzie mam te kody dodać, jak sądzę kod css do template.css danego szablonu, java do jquery-ui-1.8.23.custom.css ?? i html do ??no właśnie gdzie. + ewentualne dodatki jak obrazy itd. Obecnie korzystam ze standardowego szablonu protostar

    Dla przykładu taki dodatek "scroll to top" http://jsfiddle.net/neeklamy/RpPEe/
    Bardzo proszę o pomoc.

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Nie prościej.
    http://extensions.joomla.org/extensi...-scroll-to-top

    A jesli coś innego chcesz na stałe dodać..
    To cóż pozostaje znajomość budowy szablonów.
    Chyba że by się posiłkować np sourcerem i obejść co nieco ;)
    https://www.nonumber.nl/extensions/sourcerer
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Można dodać gotowe rozszerzenie ale właśnie chcę powalczyć sam z tym , nieda się jakoś w paru słowach tylko czy dobrze kombinuje gdzie mają być po wklejanie te kody? Na przykładzie tego co podałem?

    Jak jest praktycznie lepiej, wklejać własny kod czy dodawać gotowe rozszerzenia? Coś bardziej/mniej zamula stronę? Inne minusy/plusy?

  5. #4
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Joomla jest modułowa, więc czy dodasz to w kodzie czy w pluginie i tam się będzie zaczytywać.
    Pluginy dają przeważnie dodatkowe opcje, szybka i łatwa instalacja.

    Co do rozwiązania na własną rękę to zależny od szablonu.
    Css sa w cssach
    js w jsach
    A owy htmlowy kod zapewnie w layoutcie trzeba by gdzieś zaimplementować to tak w skrócie ;)
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rozumiem, czyli wstępie dodam sobie z pluginu. Ale posprawdzam sobie jeszcze ręcznie, bo spokoju mi to nie daje i nie wygląda na bardzo skomplikowane ;)
    Ale jakby ktoś na w/w kodzie z linku był w stanie podpowiedzieć na np. Szablonie protostar gdzie to wkleić to bardzo proszę. A póki co walczę dalej.
    Pozdrawiam

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bladyziom Zobacz wiadomość
    Rozumiem, czyli wstępie dodam sobie z pluginu.
    Czy mam rozumieć, że umiesz projektować dodatki (ang. plugins) dla Joomla? Czy też tak sobie "rzucasz" słowem, nie bardzo rozumiejąc, co ono w Joomla oznacza?
    Chyba, że chodzi Ci o to, że zainstalujesz dodatek (plugin wg kol. @JMartino, bo kol. @JMartino propaguje własny język) i rozwiążesz ten konkretny problem dodatkiem.

    Niestety, piszesz tak nieskładnie, że trudno zrozumieć, co masz na myśli (taka mowa "ziomali").

    Jeśli umiesz projektować dla Joomla, to Twoje oświadczenie w pierwszym poście:
    Cytat Wysłane przez bladyziom Zobacz wiadomość
    Główny problem taki że jestem początkujący w temacie
    jest zupełnie niepojęte. I niepojęte są problemy z dodaniem kodu CSS, HTML i Javascript. Bo gdybyś umiał projektować dodatki, to przynajmniej z dodawaniem kodu HTML nie powinieneś mieć problemów.

    Sumując: Czego, tak naprawdę i konkretnie, sobie Kolega życzy? Czy chodzi o szkolenie, jak w szablonie Joomla skorzystać z kodów Javascript, czy może o coś innego? A jeśli chodzi o takie szkolenie, to czy Kolega umie budować (projektować) szablony dla Joomla? A jeśli Kolega szablonów jeszcze budować nie umie, to co Kolega na temat budowy i działania szablonów dla Joomla wie.

    Bez odpowiedzi na te pytania możemy sobie tutaj gdybać i "doradzać" na zasadach podobnych jak te w rozmowach ślepego z głuchym.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Przepraszam, oczywiście nie projektuję sam dodatków,dodam plugin z extensions.joomla.org

    Ciężko jest mi napisać na jakim poziomie jestem, co umiem a co nie, napewno początkujący. Tworzę małą stronę z ogłoszeniami(na razie localhost) udało mi się dodać kilka dodatków,z pomocą firebuga kilka linii w szablonie template.css dodałem, umieściłem dodatki, zmieniłem kolory, a nawet(jak dla mnie nawet ), wygląd tzw. buttonów na inny(border-radius itd).
    To tak w skrócie co umiem, choć wiem że pewnie to niewiele mówi.

    Nie życzę sobie szkolenia, sądziłem że jak jest podany w/w kod. w html,css i js. to można podać do których plików można dodać tenże kod. "html dodaj do xxx.html, css do xxx.css i js do xxx.js." Bo tego właśnie nigdzie nie znalazłem, gdzie te kody wkleić i czy tylko wkleić, czy trzeba coś jeszcze w panelu admin dodać.
    Na to wychodzi że zbyt mało wiem i nie jest to takie proste
    Naprawdę sorry za złe zinterpretowanie problemu

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bladyziom Zobacz wiadomość
    Na to wychodzi że zbyt mało wiem i nie jest to takie proste
    Wygląda na to, że tak, ale...
    Mnie na przykład rzadko się zdarza, że muszę coś robić z javascript. Na żadnym kursie, w tym nawet rozbudowanym, bo 40-godzinnym, nie było miejsca i czasu na objaśnianie tego zagadnienia. A to oznacza, że kiedy naprawdę będziesz potrzebował coś robić samemu z js, to będziesz już na tyle zaawansowany, że sobie poradzisz.
    Tymczasem proponuję poćwiczyć wykorzystanie do kształtowania wyglądu darmowych szablonów klubowych opartych na frameworkach.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rozumiem, czyli puki co niema sensu się zagłębiać w to, chyba że będzie niezbędne.
    Ok, wezmę pod uwagę te szablony do ćwiczeń.
    Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

Podobne tematy

  1. Pomocy strona wyświetla komunikat templates/ad/js/iosfix.js"> i brak treści
    przez asiandivers na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 08-08-2013, 11:58
  2. Dodanie JS do <jdoc:include type="modules" name="left" style="xhtml" />
    przez SkuterPL na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-02-2013, 21:24
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 14-12-2011, 15:53
  4. Trojan.JS.Agent.axl - przywracanie strony i baza danych
    przez allrunner na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 22-12-2009, 16:50
  5. Lightbox JS PopUp a dodanie komentarza
    przez jacekphu na forum Zoom Media Gallery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-11-2007, 02:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •