Problem z odtwarzaniem video
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Problem z odtwarzaniem video

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-02-2015
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Joomla! 3.3 Problem z odtwarzaniem video

    Witam

    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu który być może nie będzie dotyczył bezpośrednio Joomli ale być może ktoś się już z tym zetknął i pomoże... Usiłuję już ponad dobę znaleźć rozwiązanie samodzielnie i za pomocą wujka googla ale niestety bezskutecznie... Problem jest opisywany w wielu miejscach ale w moim przypadku porady nie działają... Jeżeli w któryś miejscu użyję określenia niezrozumiałego lub niewłaściwego prosze o wyrozumiałość, to moje początki z Joomla i wogóle ze stroną (robię ją na własne potrzeby), ale do rzeczy:
    Joomla 3.3.6 + The Widgetkit Media Player (HTML5), po wstawieniu zgodnie z instrukcją klipu MPEG-4 zlokalizowanego na serwerze na którym jest też instalka Joomli odtwarza sie on poprawnie w Operze i przeglądarce w telewizorze Samsunga, Firefox i IE nie odtwarzają go wogóle, Chrome odtwarza tylko dźwięk... Jeżeli chodzi o Flasch player i Javę sprawdziłem i zaktualizowałem je na wszystkie mi znane sposoby... Niestety nic nie pomaga jeżeli chodzi o odtwarzanie filmu. To samo mam na kilku komputerach... Proszę o pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    A jakim kodekiem masz zakodowany ten MPEG-4?

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Moja propozycja - skorzystaj z czegoś sprawdzonego (bardzo :-) )
    Mój typ to: http://extensions.joomla.org/extension/allvideos
    Propozycja kolejna - załóż konto na youtube i z niego podpinaj filmy (korzystnie dla witryny i urządzeń mobilnych na których będzie wyświetlana witryna)
    all

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    15-02-2015
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mac - Prawdopodobnie tu był problem. Jeszcze wczoraj skompresowałem materiał jeszcze raz zmieniając kodek na H264 (naturalnie kontener bez zmian). Zaczeło śmigać pod wszystkimi przeglądarkami... Nie rozumiem tylko dlaczego Opera sobie radziła (MPEG4) a inne nie...

    - - - Updated - - -

    Gall Anoniom - Zapewne sugestia bardzo słuszna odnośnie używania rzeczy sprawdzonych i napewno przetestuję to co sugerujesz ale zacząłem od narzędzia które "dostałem" razem z szablonem (templatką - jeżeli to poprawniejsze ;) ) Co do You Tube to w tym przypadku nie wrzuciłem klipu z innej przyczyny. Klip udostępniłej jednej tylko osobie znajdującej się kilka setek km ode mnie do "zatwierdzenia". Nie chciałem wrzucać na Youtube gdyż zawiera dodatkową treść którą mogę użyć ale nie mogę jej publikować (choć wydaje mi się z tego co widze na You Tube że mało kto się tym przejmuje... Ja jeszcze tak ;) Mimo to dzięki za słuszne sugestie. Pytanie - czy sugerowany przez Ciebie dodatek umożliwia wstawianie klipów z własnego serwera?

    - - - Updated - - -

    Szukam jeszcze złotego środka odnośnie bitrate do H264, naturalnie będę testował w miarę wolnego czasu... Jeżeli jednak coś zasugerujecie będe bardzo wdzięczny.
    Ostanio edytowane przez MMG : 16-02-2015 23:39

Podobne tematy

  1. Problem ze wstawianiem video
    przez DeI na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 02-05-2014, 14:37
  2. problem z video w slideshow ck
    przez paclife na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-02-2014, 07:04
  3. AllVideos problem z odtwarzaniem filmów w innych formatach niż flv
    przez przemeks1 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-05-2013, 14:18
  4. Problem z hwd video share
    przez ambrodesign na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-12-2010, 13:14
  5. Glosowanie polaczone z odtwarzaniem muzyki
    przez c4factor na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-10-2009, 14:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •