Link w nowym oknie nie przysłaniający otwartej strony
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Link w nowym oknie nie przysłaniający otwartej strony

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2015
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny Link w nowym oknie nie przysłaniający otwartej strony

    Witam, czy istnieje jakiś atrybut który pozwoli mi otworzyć link w nowym oknie, jednak nie zmieniając strony.

    Chciałbym by użytkownik miał możliwość otwierania kilku nowych okien po czym dopiero je przeglądać.
    Wiem, że może to być nie najlepiej odbierane, aczkolwiek wiem, że przy moim rodzaju strony będzie to dość opłacalny manewr.

    + pytanie czy takie otwieranie linków w nowym oknie gorzej wpływa na indeksację strony przez Wujka G?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Otwieranie nowej strony (podpiętej pod link) ale nie zamykającej strony "startowej" ??
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W ustawieniach pozycji menu masz m.in możliwość ustalenia, gdzie ma byc otwierany link (w tym samym oknie, w nowym oknie...). W przypadku innych linków - trzeba dodać odpowiedni atrybut (target).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2015
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za opd. Target już ustawiłem na "_blank" ale tu mi chodzi o co innego. Chciałbym by po kliknięciu otwierało się to nowe okno lecz nie przeskakiwało do nowo otwartego okna tylko pozostawiało użytkownika dalej na stronie nazwijmy to głównej.

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Nie sądzisz, że takie rozwijanie będzie dezorientujące dla użytkownika? Klika w link, coś się dzieje, ale inaczej nić zwykle... Takie pomysły na ogół funkcjonują na stronach ze spamerskimi reklamami, otwierającymi się w rozlicznych oknach, właśnie po to, żeby zdezorientować użytkownika, który z własnej woli czegoś tam by pewnie nie otworzył...

    Pomijając ten aspekt - takie zadanie zrealizuje Ci niezbyt skomplikowany skrypt js (Wujek G się poleca).

  7. #6
    Wyjadacz wini74 awatar
    Dołączył
    23-05-2009
    Skąd
    jablonkoskos
    Wpisy
    770
    Punkty
    24

    Domyślny

    Poza tym, jeżeli ktoś chce to może taką funkcję "ustalić" w ustawieniach swojej przeglądarki.
    Nikt nie jest tak bogaty, żeby nie potrzebował pomocy, ani tak biedny żeby nie mógł innym pomóc.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2015
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Karol99
    Ok poszukam skryptu dzięki, myślałem, że jest prosta formuła html do tego. A jest może jakaś funkcja w php?

    Co do samego działania, po to tworzę by testować i sprawdzać
    Jakbym miał trzymać się ram ustalonych to stworzyłbym kopię, której nie chcę.
    Wszystko jest według mnie kwestią przyzwyczajenia. W momencie kiedy użytkownik zrozumię jak to działa będzie według mnie zadowolony z takiego rozwiązania
    Jeżeli mam stronę na której użytkownik przegląda listę ofert to chcę mu dać możliwość najpierw wybrania wszystkich produktów pozostając na stronie którą sobie wyfiltrował po czym sobie przegląda wszystkie nowo otwarte okna.
    Nie jestem noobem pod względem UE i wiem dobrze, że tego typu działania mogą wpływać na wielu stronach negatywnie. Ale akurat w tym przypadku uważam, że muszę taką funkcjonalność przetestować na użytkownikach albowiem jak wchodzi na stronę nie szuka jednej rzeczy lecz ma ochotę przejrzeć wszystkie możliwe podstrony związane z jego potrzebą.
    W momencie w którym klika i mu się otwiera w tym samym oknie podstrona - jest on zamknięty na niej - jak już to musi się cofać ... ale po co ma się cofać? Traci czas i jest duża możliwość, że po prostu zamknię daną stronę po wysłaniu oferty - a tego nie chcę. Ja chcę by otworzył dziesiątki okien po czym na każdej sobie przeglądał i siedział mając w pełni możliwość powrotu do głównej strony którą miał wcześniej otwartą by np. przejrzeć kolejne oferty.

    Jest to oczywiście moja obserwacja.

    Wini74
    Oczywiście może, tyle, że może kilka % moich użytkowników ma tego świadomość. Większość klika po prostu otwórz w nowym oknie. Ale po co ma to klikać? Skoro to zmusza go do naciśnięcia dwóch przycisków.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez OgłoszeniaApple Zobacz wiadomość
    Nie jestem noobem pod względem UE
    Ale Ci wyszło, jak byś był....

    Epistoła jak przystało na młodego, ambitnego, który myśli że wie, choć nie wie.
    Nie szukaj wiatru w polu. Kliknięcie linka do nowej strony działa, jak działa. Tak to już zostało wymyślone. I nie masz tu co ułatwiać, bo to też zostało wymyslone. Klikasz prawym przyciskiem myszki i wybierasz opcję Otwórz link na nowej karcie/w nowym oknie.Żadna filozofia. Klikający pozostaje na stronie, na której jest i może sobie dalej klikać.
    A przeglądarką trzeba się umieć posługiwać podobnie jak żelazkiem, bo sobie można zrobić krzywdę.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    16-02-2015
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zwiastun
    Każdy ma swój punkt widzenia, nie zabronię go Panu mieć.

    Na stronę z ogłoszeniami się wchodzi po to by obejrzeć wszystkie interesujące nas ogłoszenia - a nie jedno.
    Chcę więc przetestować czy będzie lepsza konwersja, ilość klinięć oraz czas trwania sesji na stronie przy takim modelu.
    Oczywiście można kliknąć prawym przyciskiem i otwórzyć w nowym oknie - ale tak jak już napisałem, większość przeglądających to robi na portalach ogłoszeniowych - po co mają to robić?
    Chcę im uprościć tą czynność zmniejszając o jedno ilość kliknięć i wprowadzić im nowy model zwiedzania przy mojej stronie.
    Czy zamiast dwóch kliknięć i lekkiego przewinięcia myszką nie lepiej mieć jeden klik? Przecież to właśnie uproszczenie i w 100% pójście na rękę użytkownikowi. Przewidzenie jego potrzeby.

    Oczywiście, że jest to ryzykowne, może być źle odbierane - ale to na początku. Ja celuję w powracających userów i mam zamiar trochę pobyć na rynku - a jak raz zobaczą to zrozumieją. To, że po drodze stracę kilku którzy nie rozumieją - no co ja poradzę, celuję w spory target i mogę to przeżyć.
    A jak będzie totalna klapa - no to wrócę do normalnego działania.

    Chodziło mi tylko o to - jak to zrobić, a nie o to czy to dobre rozwiązanie. Naprawdę mam swój umysł, czytam, analizuję, przeglądam, testuję i rozmyślam. Jestem w stanie zarówno zauważyć wady jak i zalety. I na ten moment postawiłem na takie rozwiązanie.

    życzę miłego wieczoru.

    PS: a co gdyby było inaczej wymyślone? Broniłby Pan opozycyjnej w danym momencie wersji?

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tu się do się zwracamy per Ty, z całym szacunkiem, oczywiście
    Problem polega na tym, że chcesz zmienić standardowe, fundamentalne zachowanie odnośnika. Życzę powodzenia, bo ani czasu, ani ochoty, ani potrzeby nie mam Cię przekonywać, że to pomysł z galerii - delikatnie mówiąc - dziwacznych. Popracujesz, pewno osiągniesz planowany efekt - skoro możliwe jest spowodowanie, że kliknięcie prawym przyciskiem myszki i wybór opcji powoduje otwarcie nowej karty, to pewno da się tak zmodyfikować zachowanie przeglądarki, że będzie to robić w Twojej witrynie przy "zwykłym" kliknięciu "zwykłego" odnośnika. Co prawda użytkownik będzie miał poplątane z pomieszanym, bo będzie musiał przewidywać, kiedy ma do czynienia ze zwykłym odnośnikiem, a kiedy ze "zwykłym", ale to sobie pewno też rozwiążesz.
    Chcesz, posłuchasz, nie chcesz - włożysz pracę i być może niemałe pieniądze po nic. Na tym polega wolność. Twój wybór.

    PS Opozycyjne wersje istnieją i wciąż powodują u wielu użytkowników odruchy irytacji. Np. gdy klikasz w pozycję menu i zamiast nowej strony rozwijają Ci się ukryte opcje tego menu, a potem kolejne, bo ktoś sobie tak wymyślił. Gdy się mam naklikać, to mi przechodzi ochota. Co się da, warto uprościć. Ale gdy spróbujesz uprościć koło, doskonalszego koła nie otrzymasz.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. wyświetlający się obrazek w nowym oknie.
    przez Burbi na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 13-12-2012, 13:26
  2. Link Zewnętrzny w oknie głównym - nie działa?
    przez schoolers na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 03-07-2011, 22:45
  3. Wrapper, otwieranie linków w nowym oknie (nie w ramce)
    przez turner na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-10-2010, 17:56
  4. Otwieranie strony w nowym oknie tak jak grafikę
    przez Tom:-) na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 19-02-2010, 14:01
  5. linki w nowym oknie sie nie otwieraja w IE
    przez eh69 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 17-12-2007, 13:40

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •