Joomla dla edukacji - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 22

Temat: Joomla dla edukacji

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Niemal wszystko, co znajduje się na JED, nadaje się do wykorzystania w witrynie budowanej dla placówki edukacyjnej. Zatem chcesz waszmości, jeden i drugi, rzeczowej i konkretnej odpowiedzi na tak postawione pytanie (na głowie), poczytaj katalogu JED.
    Dalej uważam, że nie jest to pytanie postawione "na głowie". Każdy ma swój punkt widzenia. Jednakowoż przeczytałem rzeczową i konkretną odpowiedź Waszmości. Dzięki za nią. O coś takiego mi chodziło. Można było tak od razu.
    W tym, co napisałem, Kolego @james.bien, nie ma - jak Ci się zdaje - ani nerwowości, ani kąśliwości, ani niesprawiedliwości. Masz, jak widać, niesamowite zdolności rozważania cudzych stanów psychicznych. Tylko że nie to akurat jest tematem tego, założonego przez Ciebie wątku. Swoją drogą, nie słyszałeś przypadkiem, że emocjonalny sposób wypowiedzi jest po prostu wyrazem zaangażowania? Poważnego traktowania rozmówcy?
    Otóż pisząc o "nerwowości, kąśliwości, niesprawiedliwości" nie miałem na myśli siebie. Na samym początku mojej odpowiedzi napisałem przecież, że się nie obrażam. Nie jestem aż tak delikatny . Pozwalam sobie jednak na małą dygresję, bowiem żal mi trochę tych, którzy na swoje pytania trafiają na Twoje odpowiedzi - niestety czasami niezbyt przyjemne. I nie ma to nic wspólnego z moimi rzekomymi "niesamowitymi zdolnościami rozważania cudzych stanów psychicznych" (choć psychologii onegdaj się liznęło) - wystarczy przejrzeć forum. Trafimy tam na Twoje rzeczowe odpowiedzi tym, których próby zdobycia wiedzy błądzą w czeluściach niewiedzy i trafili właśnie na forum, aby swoje braki eliminować. Często chowają głowę w piasek, albo ze zwiniętym ogonem zwijają się i zostają z niczym po Twoich "wskazówkach".
    Dziękuję, że nazwałeś mnie Kolegą i potwierdzam: "słyszałem przypadkiem, że emocjonalny sposób wypowiedzi jest po prostu wyrazem zaangażowania i poważnego traktowania rozmówcy". Ciekawe tylko, dlaczego czasami ma się inne odczucia?
    5. Koniecznie galeria. A dlaczego "koniecznie". Bo dzieci się ładnie na zdjęciach prezentują? Czy zastanowiłeś się, kol. @qrdziel przez moment np. nad notorycznie naruszanymi przez szkoły zasadami ochrony wizerunku swoich uczniów? Oczywiście, galeria może posłużyć także do prezentacji prac dziecięcych, niekoniecznie zdjęć. Ale dlaczego to musi być koniecznie kobyłka typu Phoca Gallery lub kobyla typu CopperGallery to już zupełnie niewytłumaczalne. A dlaczego nie prosty dodatek typu SIGPLUS. Nie wystarczy?
    Galeria jest bardzo ważna. Wystarczy zapytać rodziców, a najlepiej dziadków (o samych dzieciakach nie wspominając) jaką mają radochę, kiedy mogą zobaczyć swoje pociechy. A szkoły powinny ten temat same rozwiązać. Znam szkołę, w której rodzice są informowani, że życie szkoły będzie pokazywane w Internecie i wyrażają/nie wyrażają zgody na publikację wizerunku. Inna kwestia (tu przydałaby się wykładnia prawnika) czy to wystarcza.
    Kpię, ale takie podejście nadaje się jedynie do tego, by je wykpić
    Zaiste szlachetne i merytoryczne.
    Zadano pytanie - przedstawiam swój pogląd. Taki sam albo niemal taki sam, jak nieco wyżej i krócej wyraził @Jac. Czy to nie dziwne, że z nim się chyba milcząco zgadzacie, a ze mną nie?
    Koledze @Jac wystarczyło jednym życzliwym zdaniem zamknąć swój pogląd.
    Ale w psychoanalityka bawić się nie będę.
    I tak trzymać. Jesteś specem od Joomli i takiej pomocy oczekujemy

    Wróćmy jednak do Joomli. Choć może z małą przerwą - zaczyna się Liga Mistrzów .
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi w wątku.
    JB

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez james.bien Zobacz wiadomość
    Dzięki za nią. O coś takiego mi chodziło. Można było tak od razu.
    Napisałem od razu rzeczowo w pierwszej wypowiedzi. Nie zrozumiałeś, stad była druga, obszerniejsza i dosadniejsza.

    I z drugiej też niewiele zrozumiałeś. Na tym poziomie możesz sobie dalej prowadzić dysputę sam ze sobą. Nic sensownego ad rem i pół metra nieudolnej psychoanalizy. W tej drugiej sprawie - ponieważ Twoja wypowiedź znów jest ad personam, ale tym razem impertynencka: różnica między nami łatwa do zauważenia. Mnie dziękowano wprost za pomoc setki razy, Tobie podziękował ktoś zaledwie raz, a jesteś na Forum od lat 7. Jakież więc masz prawo wypowiadać się w kwestii walorów mojego w tym forum uczestnictwa?
    A odczucia tych, którzy wedle Ciebie "kulili ogon" ? Takież same jak Twoje - nie odnosisz się do meritum, ale masz odczucia. Bo Cię zabolało nie odmienne niż Twoje stanowisko, ale uzasadnione stwierdzenie, że stawiasz sprawę na głowie. Nikt nie lubi, gdy mu się daje do zrozumienia, że zrobił czy powiedział coś niemądrego.

    Masz rację - galeria jest bardzo ważna! Tak, jak masz rację, że przydałaby się wykładnia prawnika w sprawie ochrony wizerunku*. Oto całe merytoryczne odniesienie się do sprawy, a dokładniej do obszernie uzasadnionego twierdzenia, że najpierw trzeba wiedzieć co i po co ma być w witrynie, a dopiero potem dobierać do tego rozwiązania techniczne. Ale żeby to zrozumieć, trzeba być może szkół jeszcze wyższych, niż mnie się wydaje.

    -----
    * Ponieważ masz problem z rozumieniem, wyjaśniam, że tutaj też kpię! Nie z Ciebie, tylko z tego co napisałeś. I przyjmij do wiadomości że głupoty po prostu zasługują na to, by je nazywać głupotami.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    Galeria zwiększa atrakcyjność strony. Przykład: Facebook, Instagram, nasza klasa i wiele wiele innych. Ja bym zaryzykował.

    Prawdopodobnie najlepszy serwis komputerowy w Londynie -> https//ictlaboratory.com




  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @qrdziel: tak, zwiększa atrakcyjność. Dzieciaczki się ładnie prezentują. Mordki takie śliczne. A że przy okazji zamiast uczyć poszanowania dla swojego wizerunku (praw do jego wykorzystania), uczy się dzieciaczki lekceważenia tych kwestii to już inna sprawa.

    Ja nie dyskutuję z tym, czy jakieś rozszerzenie może być w witrynie szkoły czy instytucji edukacyjnej użyteczne.

    Jeśli szkoła zechce publikować galerie obrazów - np. prac uczniowskich z plastyki, bez galerii się nie obejdzie. A już na pewno w szkole artystycznej. Ale najpierw jest co i po co (publikacja prac dzieci, by je usatysfakcjonować albo promować szkołę, itd.), a dopiero potem jest narzędzie. I najpierw jest określenie, jakie walory musi mieć narzędzie do tworzenia i publikacji tych galerii, a dopiero potem wybór tego narzędzia spośród dostępnych lub zlecenie wykonania w przypadku, gdy odpowiedniego narzędzia nie ma.

    Jeszcze raz: prawie wszystko, co jest w JED, może być użyteczne na stronach internetowych instytucji edukacyjnych. @james.bien zarysował szeroki zakres - nie szkoły tylko, i nie przedszkola tylko, i nie uczelnie tylko, ale
    Cytat Wysłane przez james.bien Zobacz wiadomość
    strony związane z edukacją (przedszkole, szkoła, etc)
    ,
    a więc od przedszkola, po uniwersytety, od instytucji edukujących w konkretnych miejscach po prowadzące kształcenie na odległość, od stron instytucji edukacyjnych po wszelkie inne strony edukacyjne, do jakich należy np. także i portal joomla.pl i wikipedia i stronka Jasia Pszczelarza o hodowli pszczółek, na której prezentuje on swoje doświadczenia.

    Nawet jeśli zawężyć pytanie tylko do szkół i przedszkoli, to i tak rodzajów ich jest bez liku. A nawet gdyby nie było, to zważywszy, że w szkołach mogą działać różne koła, kluby, organizacje, które mogą chcieć w witrynie szkolnej prezentować swoje osiągnięcia, doświadczenia, itd., itp., to odpowiedź, "wszystko co jest na JED" czy prawie wszystko, jest jedyną poprawną.

    Gdybym chciał zbyć pytającego, to rzekłbym, by sobie przejrzał 10, 100, 500 stron szkół i pobadał, co się na nich znajduje i jakie funkcjonalności są uruchomione. Dobrać potem do tego rozszerzenia, to już pestka. Tym razem nie dam sobie głowy uciąć, ale jestem niemal pewny, że kolega @james.bien, w przeciwieństwie do mnie nie prowadził takiego badania, a jeśli nawet poprowadził, to nie sądzę, żeby mu się zdarzyło to razy kilka na przestrzeni minionych 15 lat. A mnie się zdarzyło, więc wiem dokładnie co mówię (piszę), dlaczego i po co to mówię (piszę).

    Z mojej strony na ten temat już: Amen.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    Oczywiście jak zawsze msz rację. Tak powinno się robić. Zbadać potrzeby rynku, przeprowadzić testy na grupie docelowej. Najlepiej mieć ukończone studia z marketingu, grafiki, no I oczywiście biegle programować w php, nie wspominając o HTML i CSS. Dobrze jeśli zna się człowiek na prawie. Co można zamieszczać w necie a co nie.
    Ja chciałem pomóc koledze I napisałem z własnego doświadczenia. (Stworzyłem 3 strony szkole), ale widzę, że tak nie można, bo jeszcze oberwałem po łapkach.
    Boję się już cokolwiek napisać na forum, aby nie dostać ostrzeżenia lub zostać skrytykowanym.
    Naprawdę jestem pełen podziwu dla kolegi zwiastuna, dla jego wytrzymałości i wiedzy na temat joomli, czasami nawet wydaje mi się, że to nie jest jedna osoba, ale sztab ludzi który odpowiada pod jednym nickiem. Być może to jest jakiś boot forumowy, który ma za zadanie skrytykować każdą wypowiedź. Marzy mi się chwila gdy opublikuje jakiś post na forum, a zwiastun napisze - "ok", lub "noo dobre"

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    W pierwszym poście tego wątku PROSIŁEM o wskazówki. Jak widać przyniosło to pewien efekt merytoryczny, ale również uboczny niestety. Zupełnie niepotrzebny i nie przeze mnie rozpoczęty.

    Twoja wypowiedź znów jest ad personam, ale tym razem impertynencka: różnica między nami łatwa do zauważenia. Mnie dziękowano wprost za pomoc setki razy, Tobie podziękował ktoś zaledwie raz, a jesteś na Forum od lat 7. Jakież więc masz prawo wypowiadać się w kwestii walorów mojego w tym forum uczestnictwa?
    A propos walorów Twojego uczestnictwa na FORUM. O tym, że Twoja wiedza jest niepodważalna wie chyba każdy z tego forum. Wielu Ci dziękowało w tym również i ja. Jesteś autorytetem - czy się to komuś podoba, czy nie podoba. Skoro jednak mój staż i punkty nie uprawniają mnie do wyrażania opinii, a Ty jesteś urażony moją obserwacją (i nie tylko moją, wystarczy - powtarzam - przejrzeć forum) - przepraszam. Jak widzę przy moim stażu, małej ilości punktów i jednym podziękowaniu, który dostałem w tym wątku poczekam zatem jeszcze 8 lat i może pozbieram trochę punkcików, to wtedy będę miał podobne prawo do Twojego. Moje ego (z małej litery) nie ucierpi.

    A odczucia tych, którzy wedle Ciebie "kulili ogon" ? Takież same jak Twoje - nie odnosisz się do meritum, ale masz odczucia. Bo Cię zabolało nie odmienne niż Twoje stanowisko, ale uzasadnione stwierdzenie, że stawiasz sprawę na głowie.
    Mój post dotyczy meritum. PROSIŁEM o wskazówki, a nie szczegółowe analizy poparte badaniami prowadzonymi przez 15 lat. Zapewne masz takie doświadczenie i mogłeś się nim podzielić. Meritum sprawy trochę zeszło na dalszy plan. I powtórzę po raz kolejny, bo chyba nie zapamiętałeś: nie obraziłem się, nic mnie nie zabolało. Po to chyba jest forum, żeby poznać inne stanowisko, ludzie pytają na forum. Czytając forum poznałem Twój sposób wypowiedzi i choć czasami jest on trudny do zaakceptowania, to w kwestiach merytorycznych nie dorastam Ci do pięt i nie śmiem nawet wchodzić w dyskusję. Mogę Ciebie (i innych) prosić jedynie o pomoc. Ważne jest jednak nie tylko co się pisze, ale również jak.

    Nikt nie lubi, gdy mu się daje do zrozumienia, że zrobił czy powiedział coś niemądrego.
    Jeżeli PROŚBA o pomoc (pomińmy na potrzeby chwili zakres wiedzy proszącego) jest czymś niemądrym - to nie pozostaje mi nic innego, jak pozostawić to bez komentarza. A tak a propos - jesteśmy w końcu w wątku poniekąd edukacyjnym: ciekawy jestem, co sądziłby rodzic, który dowiedziałby się o takim traktowaniu jego dziecka przez nauczyciela (bo co sądzą w szkole dzieci o takich nauczycielach łatwo sprawdzić). Wyrozumiałość, zrozumienie, cierpliwość oraz wiele, wiele innych cech to - zgodzicie się ze mną - prawdziwe cnoty.

    Ponieważ masz problem z rozumieniem, wyjaśniam, że tutaj też kpię! Nie z Ciebie, tylko z tego co napisałeś. I przyjmij do wiadomości że głupoty po prostu zasługują na to, by je nazywać głupotami.
    To tłumaczenie jest pokrętne. Skoro kpi się z pewnych treści, pośrednio (jeśli nie bezpośrednio) kpi się również z ich autora. Ktoś w końcu te "głupoty" napisał. A zatem Twoja wypowiedź jest ad personam - ale Tobie wolno (patrz wyżej).

    Pomimo tej wymiany poglądów liczę mimo wszystko na pomoc. I wiedz @zwiastun, że jeśli kiedykolwiek udzielisz mi wsparcia, pomimo wg mojej oceny specyficznego sposobu jego udzielenia przez Ciebie - nie obrażę się, nic mnie zaboli etc. Taki masz styl! Jesteś guru i tylko ktoś taki może ciągnąć wózek zwany JOOMLA! I pozostaniemy forumowymi kolegami .
    Liczy się tylko JOOMLA!!!

    Przy okazji pozdrawiam wszystkich uczestników wątku .
    JB

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Robi się z tego off top, ale to naprawdę nie ja zacząłem. W sprawie merytorycznej już się wypowiedziałem wystarczająco jasno i - jak napisałem wcześniej, więcej nie zamierzam. Natomiast nad personalnymi wycieczkami i insynuacjami przechodzić do porządku nie sposób.

    @qrdziel: gdzież to Cię w tym wątku skrytykowałem? Pokaż mi to miejsce? Poddałem krytyce Twoje sugestie. Krytyce, bo taka jest natura dyskusji - rozpatrzyć, zbadać, poanalizować to, co uczestnik dyskusji w dyskusji przedstawia. Przedstawiłem swoje stanowisko wobec tych propozycji i je uzasadniłem. Gdzie tu jest jakakolwiek krytyka osoby?
    Zatem doczytujesz się czegoś, czego w ogóle nie ma, a potem - jak to się bardzo często zdarza wielu dyskutantom - odnosisz się do swoich interpretacji, a nie do tego, co rzeczywiście zostało powiedziane. Na dodatek przenosisz rozmowę z kwestii merytorycznych na kwestie personalne. I - jak to się często w takich przypadkach zdarza - wypisujesz bzdury, bo:
    - nie mam jak zawsze racji, bo nie zawsze mam rację
    - w żadnym momencie nie twierdziłem, że trzeba być omnibusem, by zajmować się łebmajsterką. Więc ta ironia jest zupełnie nie na miejscu,
    - nie odnosiłem się w ogóle do Twojego doświadczenia w tworzeniu stron, a tym bardziej, nie oceniałem, czy coś robisz źle czy dobrze.

    Odnośnie samopoczucia i Boję się już cokolwiek napisać na forum, aby nie dostać ostrzeżenia lub zostać skrytykowanym:
    Nie jestem na forum od chwalenia dobrych wypowiedzi - robią to sami uczestnicy forum, wyrażając swoje podziękowania. Owszem, czasem, gdy widzę, że ktoś jest użyteczny, a długo nie spotyka się z wdzięcznością tych, którym pomaga, korzystam z przycisku "Pomógł - daj punkt" i zwiększam jego pulę. Innym sposobem doceniania jest proponowanie najaktywniejszym roli moderatora forum. Ale i jedno i drugie odnosi się rzeczywiście do najaktywniejszych uczestników. Natomiast jeśli ktoś pisze rzeczy wprowadzające w błąd albo niedokładne, albo dyskusyjne, to jest moim zadaniem jako współtwórcy tego forum, jego administratora i specjalisty odnieść się do takich wypowiedzi.
    Na to, że ktoś uczestniczy w forum, a więc w dyskusjach!!! i nie wytrzymuje napięć, jakie dyskusja powoduje, nie poradzę. To nie mój problem. A na niedyskutowanie dyskusyjnych porad czy wypowiedzi pozwolić sobie nie mogę, bo mogą kogoś wprowadzić w błąd, przynieść komuś szkody albo szerzyć złe praktyki. I nikt mnie od dbałości o merytoryczny poziom tego forum nie odwiedzie.

    @james.bien
    Cytat Wysłane przez james.bien Zobacz wiadomość
    ale również uboczny niestety. Zupełnie niepotrzebny i nie przeze mnie rozpoczęty
    Przykro mi, ale rozpoczęty przez Ciebie (podkreślenie moje):
    Cytat Wysłane przez james.bien Zobacz wiadomość
    pokornie słuchają mądrzejszych, nawet tych trochę nerwowych czasami.
    Cytat Wysłane przez james.bien Zobacz wiadomość
    Szkoda tylko, że czasami dla niektórych przez niektórych być może kąśliwie i niesprawiedliwie podanej.
    Reszta jest tego konsekwencją.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-09-2012
    Wpisy
    60
    Punkty
    2

    Domyślny

    Też swego czasu dostałem po uszach od Zwiastuna, ale w tej dyskusji musze przyznac mu rację i cytując klasyka -- "Trzeba odpowiedzieć sobie na jedno zaj.. ważne pytanie: co lubie robić w życiu? ... a pózniej zacząć to robić".
    Zadając sobie podobne pytanie powinno zaczynać się nasze webmajsterowe projekty.

  10. #19
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    Aby dłużej nie przeciągać, powiem:

    OK...

    Prawdopodobnie najlepszy serwis komputerowy w Londynie -> https//ictlaboratory.com




  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-10-2011
    Wpisy
    31
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cześć
    Ja prowadzę charytatywnie serwis przedszkola.
    Stronkę robiłem metodą chałupniczą... jakoś działa.
    Zastosowałem:
    - !Cagenda
    - MijoPolls
    - BT Content Slider
    - CoalaWeb Traffic
    - RokAjax Search
    - galeria Sigplus
    - jPanel

    Stosowałem kilka innych, ale jak sam zauważyłem, te wymienione powyżej, w zupełności wystarczają

    pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Polski lang do Joomla Estate Agency (com_jea) dla Joomla 1.5
    przez readback na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-06-2010, 20:03
  2. dobry system komentarzy dla joomla 1.5 (nie dla trybu legacy)
    przez greg606 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-08-2009, 22:46
  3. Szablon dla Joomla 1.5 możliwy dla Joomla 1.0 ?
    przez szmidt344 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-12-2008, 19:53
  4. Z szablonu dla Joomla 1.0 szablon dla Joomla 1.5 -cz.1
    przez zwiastun na forum Wygląd, szablony
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 14-12-2008, 04:02

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •