"Zachowaj proporcje" w grafice artykułu - jak zmienić
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: "Zachowaj proporcje" w grafice artykułu - jak zmienić

  1. #1
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Joomla! 3.3 "Zachowaj proporcje" w grafice artykułu - jak zmienić

    Witajcie

    Przy wstawianiu grafiki w artykułach - Joomla! 3.3 - chciałabym mieć pełny wpływ na jej wymiary.
    Niestety, domyślnie włączona jest opcja: "Zachowaj proporcje" i mimo "odptaszkowania" pola o nazwie "Zachowaj proporcje", opcja ta, po zamknięciu okna automatycznie się włącza.
    Co zrobić, by to wyłączyć?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    Może wyłuszczę dokładnie ocb
    Wstawiam w artykule obrazek. Obrazek ma "w naturze" wymiary 800 x 1137 px.
    Chciałabym - bez uciekania się do programów graficznych - aby obrazek miał w artykule wymiary 800 x 900 px (czyli żeby się spłaszczył).
    Ustawiam więc parametry w wyskakującym okienku, gdy wstawiam w artykule obrazek. Obok parametrów jest kwadracik oznaczony jako "Zachowaj proporcje", a w tym kwadraciku domyślnie widnieje tzw. "ptaszek". "Odptakszowuję" więc ów kwadracik, jako że chcę by mój obrazek był spłaszczony, a nie ustawiony proporcjonalnie. W artykule się spłaszczył. Zapisuję więc i sprawdzam na stronie
    I tu niespodzianka! Mój obrazek NIE jest spłaszczony! Co więcej ma wymiary 800 x 1137 px!
    Wobec tego sprawdzam, czy odptaszkowałam. Okazuje się, że "ptaszek" jest na swoim miejscu. Ustawiam więc znów wymiary i "odptakszowuję" więc ów kwadracik po raz drugi.
    Rezultat jak powyżej.
    W związku z tym wkraczam w kod - i tu druga niespodzianka! W kodzie widnieje jak byk: width="800" height="900"! A obrazek nadal ma na stronie 800 x 1137 px!
    A zatem eksperyment : w ustawieniach wpisuję 700 x 1137 px. W artykule obrazek się zwęził Zapisuję więc i sprawdzam na stronie
    I znów niespodzianka! Mój obrazek NIE jest zwężony! Ale za to się zmniejszył bo ma wymiary 700 x 995 px! A to odpowiada proporcji między: 800 x 1137 a 700 x 995!


    Zna ktoś sposób, by Joomla! odczepiła się - gdy sobie tego życzę - od proporcji moich obrazków?!
    Ten słuszny skądinąd zabieg proporcjonalności doznał najwyraźniej "przegięcia" i czy się to komuś podoba, czy nie, to wszystkie obrazki ustawia według ich pierwotnych proporcji, jednak "decyduje" wyłącznie na podstawie szerokości i według niej ustawia wysokość.

    Przekopałam chyba wszystkie możliwe opcje, żeby to cholerstwo wyłączyć, ale nie znalazłam na to rady.
    A ktoś z Was wie, jak nad tym zapanować?

  4. #3
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Możne zmiana edytora rozwiąże ten problem. Poszukaj odpowiedniego. tutaj
    Nie powinno się stosować takiej praktyki jak stosujesz, ponieważ wówczas pobierane są większe ilości danych i strona staję się ociężała. Miej to na uwadze.
    Osobiste używam/pracuje na JCE ale jak każdy ma swoje zalety i wady.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  5. #4
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    Nie powinno się stosować takiej praktyki jak stosujesz, ponieważ wówczas pobierane są większe ilości danych i strona staję się ociężała.
    Dzięki
    Oczywiście, że mam to na uwadze i rzadko takie rzeczy stosuję, ale zdarza się, że nie chcę ganiać po programach ubocznych, zwłaszcza że robię tu za pomocnika, a czasu ci u mnie jak na lekarstwo nawet nie ma... No i - jak napisałam - słuszne skądinąd rozwiązanie NIE powinno być jedynym słusznym

    Ja też korzystam z JCE, ale tu sprawa dotyczy mojej przyjaciółki, nie znającej angielskiego (niemieckojęzyczna jest, ale koło angielskiego nawet nie siedziała ;) ), a podpowiedzi (gdy naprowadzisz wskaźnik myszy) są po angielsku. Nie chodzi o zaplecze tylko o podpowiedzi w menu, w artykule.
    Ale może o czymś nie wiem? Może są z niemieckimi podpowiedziami (ja z kolei niemieckiego ani w ząb ;) więc mogę nie wiedzieć).

    Albo przyszedł na nią czas się naumieć, co gdzie jest ;) (bo mnie cierpliwości zaczyna brakować) albo może wiesz coś o tym niemieckim?

    Pozdrówka

  6. #5
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Mówisz i masz ;)
    https://www.joomlacontenteditor.net/downloads/languages
    Na dole wybierasz język robisz paczkę itd.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  7. #6
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki serdeczne dobry człowieku ;)

    Trenowałam to już - żeby zadziałało musi być język zaplecza niemiecki, a to się nie da pogodzić ze mną, więc jak by się nie obrócił tak 4 litery z tyłu
    Trudno. Będzie się musiała "dziewczyna" trochę poduczyć, zwłaszcza, że większość oprogramowania na świecie jest anglojęzyczna, a ja będę musiała wytrzymać dopóki Ona się z tym nie oswoi Może po prostu będziemy przez jakiś czas przełączały języki domyślne - trochę to upi.dliwe ale może wtedy nie będzie mnie wciąż wołała "na pomoc" więc jakoś przeżyję

    I w ten oto sposób odeszliśmy od zasadniczego tematu, przy czym oba tematy do zamknięcia, bo "problem" w zasadzie rozwiązany.

    Jeszcze raz dzięki serdeleczne

  8. #7
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nevadaking Zobacz wiadomość
    Trenowałam to już - żeby zadziałało musi być język zaplecza niemiecki, a to się nie da pogodzić ze mną, więc jak by się nie obrócił tak 4 litery z tyłu
    Bzdury pleciesz. Dla swojego konta ustaw sobie język polski PA (wtedy w JCE będziesz miał PL lub EN). A dla konta tej panny ustaw język niemiecki dla PA (wtedy JCE będzie miała po DE).

  9. #8
    Przeglądacz nevadaking awatar
    Dołączył
    31-10-2009
    Skąd
    Głuchołazy
    Wpisy
    93
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tomaszek83 Zobacz wiadomość
    Dla swojego konta ustaw sobie język polski PA (wtedy w JCE będziesz miał PL lub EN). A dla konta tej panny ustaw język niemiecki dla PA (wtedy JCE będzie miała po DE).
    Ok. Masz słusznego - po prostu nie przyszło mi to do głowy, pewnie z nadmiaru tego co mam "na" i "w" głowie ostatnio.

    Cytat Wysłane przez tomaszek83 Zobacz wiadomość
    Bzdury pleciesz.
    Ale nie trzeba od razu z takim tekstem - sorry, ale to jest przykre.
    Ty nigdy nie zapędziłeś się w kozi róg, Panie Bezbłędny?

    To że nie wołam ciągle pomocy na forum, nie oznacza, że nie wiem co robię. Czasem mi się po prostu "uda zapętlić", ale mam zwyczaj sama rozwiązywać swoje problemy, nawet gdy to zajmuje mi dużo czasu, bo dzięki temu skuteczniej się uczę. Mało pomagam - czego żałuję, ale po prostu nie narzekam na brak zajęć - taki life

    Za dobrą podpowiedź dziękuję.
    Ostanio edytowane przez nevadaking : 28-02-2015 11:35

Podobne tematy

  1. Jak nadać atrybut "title" tytułom artykułów w "Artykuły - przegląd"?
    przez badyllek1993 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-11-2013, 16:24
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 18-02-2013, 02:27
  3. ACE Pools zamiast "GŁOSUJ" pojawia się "VOTE" jak to zmienić
    przez ted na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 24-10-2012, 14:27
  4. Jak zmienić w module logowanie: "Nazwa" -> "Imię i Nazwisko"
    przez bapraster na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 01-09-2011, 15:54
  5. Jak zmienić napis "Podatek" na "W tym podatku VAT"
    przez tiruriru na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 23-05-2009, 22:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •