Nie wyświetla się strona główna.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 30

Temat: Nie wyświetla się strona główna.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2015
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5 Nie wyświetla się strona główna.

    Witam wszystkich
    mam problem ze stroną. Działała ona już długo i nie było żadnych problemów. Kilka dni temu przestała pokazywać się strona główna. Pokazuje się "login form" na takim szaro-niebieskawym tle.
    Mam kopię bazy sprzed 2 tygodni (wtedy wszystko działało), ale jej przywrócenie nic nie zmienia.
    Podanie w konfiguracji bzdurnych danych podłączeniowych do bazy również nic nie zmienia w wyświetlaniu strony...
    Joomla w wersji 2.5.28

    Gdzie w tym przypadku należy szukać problemu?
    Dodam, że absolutnie wszystkie pliki i katalogi dostały maksymalne uprawnienia, także nie jest to problem z dostępem do plików.
    Przeanalizowałem również logi na serwerze i nie wygląda na to, by ktoś w "podejrzanym" okresie (od dnia w którym na pewno działała do dnia gdy już nie) cokolwiek robił z plikami na serwerze.
    Do panelu administracyjnego dostaję się bez problemu.
    Ostanio edytowane przez wmarcin : 04-03-2015 20:41

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wmarcin Zobacz wiadomość
    Kilka dni temu przestała pokazywać się strona główna. Pokazuje się "login form" na takim szaro-niebieskawym tle.
    Może jakiś link? Bo z opisu niewiele wynika.
    Cytat Wysłane przez wmarcin Zobacz wiadomość
    Podanie w konfiguracji bzdurnych danych podłączeniowych do bazy również nic nie zmienia w wyświetlaniu strony...
    Możesz wyjaśnić, co to znaczy?

    Cytat Wysłane przez wmarcin Zobacz wiadomość
    Dodam, że absolutnie wszystkie pliki i katalogi dostały maksymalne uprawnienia, także nie jest to problem z dostępem do plików.
    Możesz wyjaśnić, co to znaczy? A jeśli znaczy, że wszystkim nadałeś uprawnienia 0777, to napisz, skąd masz takie durne pomysły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2015
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Domyślny

    1. Link? proszę: autoimex.com.pl
    2. Bzdurne dane to dane do nieistniejącej bazy lub do nieistniejącego serwera
    3. Tak nadałem wszystkim plikom prawa 0777. Tak było najszybciej i najprościej. Zrobiłem sobie serwer bez dostępu ze strony świata (VM na lapku) i na nim usiłuję rozwiązać problem. W razie jak "s******ę" bardziej to odtworzenie vm z kopii nie jest problemem. Także takie "durne" pomysły rodzą mi się same.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2015
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Domyślny

    4. Sprawdziłem teraz raz jeszcze i wygląda na to, że coś mi się przywidziało. Wskazanie konfiguracji na nieistniejącą bazę powoduje pokazanie komunikatu o nie podłączeniu się do bazy. Prawdopodobnie cache przeglądarki mnie wpuścił w maliny...

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Problemu można szukać w odpowiedzi na pytanie, co się działo/stało między dniem, w którym wszystko było dobrze, a dniem w którym się popsuło.
    Na pewno nie ma sensu szukać rozwiązania problemu w podawaniu "bzdurnych danych do nieistniejącej bazy danych" - jaki miałby być tego skutek? A zanim zaczniesz cokolwiek robić z prawami dostępu do plików w Joomla, dobrze byłoby, żebyś cokolwiek na ten temat poczytał. Głupich pomysłów, nawet jeśli to własne pomysły, lepiej w życie nie wcielać.

    Z opisu problemu i z szukania rozwiązania po omacku, wynika, że to zadanie Cię raczej przerasta. Daj komuś zaufanemu dostęp do zaplecza, obejrzy, może zdiagnozuje przyczynę. Jeśli chcesz, możesz mi podać dane na PW.

    PS A jakieś inne strony się wyświetlają?
    Spróbuj na standardowym szablonie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2015
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Domyślny

    Pomiędzy dniem gdy wszystko działało, a dniem gdy przestało oficjalnie nikt się do niczego nie przyznaje. Odpowiedzi w ten sposób raczej nie znajdę.
    Podanie bzdurnych danych podłaczeniowych miało jedynie odpowiedzieć na pytanie czy się z bazą wogóle komunikuje. Nic więcej.
    Joomla to nie moja bajka. Nie zmienia to jednak faktu, że to na mnie spadła kwestia ogarnięcia tego co się stało. Można uznać, że mnie to przerasta choć jednocześnie chciałbym dać radę to opanować.
    Niestety nie znam nikogo kto zna joomlę na tyle by być w stanie pomóc także chętnie skorzystam z propozycji. Niemniej najpierw wrzucę kopię strony na osobny serwer

    P.S. jakie inne strony?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Inne strony w tej witrynie.
    Proponowałem, podaj dane dostępowe na PW, zobaczę. Nie musisz przerzucać na inny serwer.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wmarcin Zobacz wiadomość
    Pomiędzy dniem gdy wszystko działało, a dniem gdy przestało oficjalnie nikt się do niczego nie przyznaje.
    Ja myślę, że w dniu "2015-02-15T21:23:21Z" krasnoludki nie grzebeły na Twojej stronie, tylko był to człowiek, który dołączył skrypt js. Tej informacji nie wziąłem z kapelusza, tylko ze żródła Twojej strony. Dlaczego w tym skrypcie jest również informacja o wersji używanej przeglądarki i systemie operacyjnym niestety nie wiem. Wiem natomiat, że takich informacji w sekcji header być nie powinno.
    Wygląda to tak:
    "data-ff-ver="35.0.1 (x86 pl)" data-dbsr="firefox" data-osn="Microsoft Windows XP"

    Cytat Wysłane przez wmarcin Zobacz wiadomość
    Odpowiedzi w ten sposób raczej nie znajdę.
    Owszem, znajdziesz gdy zaczniesz generalne sprzątanie, bo obcych skryptów js masz zatrzęsienie na swojej stronie. Jak myślisz - same się tam zainstalowały?
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2015
    Wpisy
    14
    Punkty
    2

    Domyślny

    1. Przeszukałem zawartość wszystkich plików na stronie i nie znalazłem podanego przez Ciebie tekstu. Także pytanie jak znalazłeś taki tekst i w jakim pliku js.
    2. Wg logów z servera 15.02 nikt nic nie robił na stronie...
    3. Strona na 100% działała jeszcze 26.02
    4. Niestety to, że jest dużo "śmieci" to ja wiem. Nie wiem jednak co definitywnie jest śmieciem a co nie...

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na stronie ktoś sobie poswawolił do woli.
    Elementy strony nie wyświetlają się z banalnego powodu - prawie wszystkie moduły przypisane są do pozycji, których w ogóle nie ma w szablonie.
    Sugeruję skorzystać ze starszej kopii witryny, jeśli takowa istnieje (jakiejś rzeczywiście działającej) i porównać, co było, a co jest.
    W związku z wysoce prawdopodobnym włamaniem, proponuję lekturę:
    http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla...ie-po-wlamaniu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Joomla wyświetla jedynie główną stronę, nie działają podstrony
    przez grimhen na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-04-2011, 18:18
  2. Strona główna nie wyświetla zawartości
    przez RadioPanteon na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-03-2011, 16:10
  3. Strona główna w przeglądarce IE nie wyświetla wszystkich elementów
    przez martekfili na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-02-2010, 12:34
  4. Mam problem strona główna nie wyświetla wszystkich elementów w IE
    przez martekfili na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-02-2010, 10:40
  5. Strona główna - artykuł wyświetla się w całości...
    przez kzachert na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-03-2009, 12:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •