XAMPP - konfiguracja poinstalacyjna - dla początkujących
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: XAMPP - konfiguracja poinstalacyjna - dla początkujących

  1. #1
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny XAMPP - konfiguracja poinstalacyjna - dla początkujących

    Witam.
    Wyskrobałem kolejny artykuł z seri dla początkujących. Mam nadzieję, że dla osób związanych z JAMP nie będzie to problemem.
    http://ictlaboratory.com/default/ind...poinstalacyjna
    Proszę o komentarze.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ja naprawdę cenię tego typu materiały, ale zadaję fundamentalne pytanie: po co? O co chodzi? O faktyczną pomoc ludzi, czy o autopromocję?
    Proszę bardzo, poniżej linki do opublikowanych poradników na ten temat w witrynach joomla.pl:
    z 2008 roku, jeszcze o XAMPP 1.6.7: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/688/5/ (artykuł był ze 3 razy modyfikowany)
    to samo na filmie: http://www.pomoc.joomla.pl/content/category/16/94/64/
    tu materiał o ustawieniach php, co prawda przestarzały, ale mądrej głowie dość dwie słowie: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/417/51/

    na wiki.joomla.pl (aktualniejsze, ale tez już wymagają odświeżenia):
    Programy, dzięki którym stworzysz serwer lokalny
    Przenośny XAMPP dla Windows (tu starsza wersja: http://wiki.joomla.pl/Joomla_1.5._Sz...stalacja_XAMPP,
    Jak stworzyć lokalny serwer na komputerach MAC
    tu dodatkowo:
    Wymagania instalacyjne - konfiguracja serwera, w tym ustawienia PHP z objaśnieniami, o co chodzi.

    Podsumowując:
    Jeśli ktoś rzeczywiście chce znaleźć potrzebne mu informacje, to je znajdzie. Pełniejsze, dokładniejsze, w miejscu, w którym może się ich spodziewać.
    Jeśli chcesz naprawdę pomóc ludziom, to materiały na wiki wymagają przeglądu i odświeżenia, choćby dlatego, że zmienił się nieco XAMPP.
    To jest dokumentacja społeczności dla społeczności. Każdy ją może rozwijać, wzbogacać, poprawiać. A przy tym jest jeszcze tak, że każda wprowadzona tam zmiana będzie przejrzana i oceniona pod kątem poprawności i kompletności.
    Efekt wielokrotnie większy, niż męczenie się nad swoimi opracowaniami. Przede wszystkim dla społeczności - bo ktoś, kto potrzebuje znajdzie potrzebne i aktualne informacje w jednym miejscu.

    Naprawdę, o wiele wartościowsze są Twoje techniczne porady np. te dotyczące Gantry, bo rzeczywiście własne (autorskie), oparte na własnym doświadczeniu. Powielanie instrukcji typu, jak zainstalować i skonfigurować XAMPP-a jest w gruncie rzeczy plagiatem, choć w odniesieniu do tego typu dokumentacji nie sposób nawet formułować takich zarzutów (zanim pojawiły się poradniki na joomla.pl, też już ktoś wcześniej coś podobnego publikował na jakimś forum. Wtedy linkowaliśmy do tamtego poradnika, ale potem znikł z Sieci, więc trzeba było napisać własne)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    608
    Punkty
    21

    Domyślny

    Po co? Dlaczego? I tak wszyscy umrzemy - tak mawiał mój kumpel i pewnie miał rację.
    Ciężko mi odpowiedzieć dlaczego zadałem sobie tyle trudu aby pisać te artykuły.
    Przedtem nie robiłem badania rynku, nie wiem jaka jest grupa docelowa, nie wiem, czy ktokolwiek skorzysta z tych artykułów.
    Piszę pewnie bo lubię. Większość moich artykułów powstała dla mnie. Kilkadziesiąt razy instalowałem XAMPPa i za każdym razem musiałem szukać gdzie zmienić ustawienia. Traciłem czas. Więc stworzyłem swoją konfigurację - opisałem ją i już nie męczę się przy kolejnej instalacji.
    Są osoby które podziękowały mi za udzieloną pomoc i otrzymałem punkt.
    Dla nich będę dalej publikował

    Co do oszczerstwa, że moje artykuły są plagiatem - to już cios poniżej pasa. Wszystkie opisy są powstałe w mojej głowie i ja jestem ich autorem. Zrzuty ekranu wykonałem własnoręcznie i żaden obrazek nie jest skradziony z innego opisu.
    Jako administrator pisałeś już dużo przykrych rzeczy, ale oskarżanie o kradzież cudzego utworu jest wyssane z palca.
    Nie będę więcej na ten temat dyskutował.
    Na forum jest opcja Pomógł - daj punkt. szkoda, że nie ma Przeszkodził - odejmij punkt.
    Jest to największe polskie forum o joomli i nawet nie mam możliwości zmienić go na inne. Jesteś jego administratorem i dlatego wszystko uchodzi ci płazem.
    Ja kiedyś w wypowiedzi umieściłem zdziwioną buźkę i dostałem ostrzeżenie od moderatora za: Niestosowne zachowanie.
    Naprawdę bardzo szkoda.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez qrdziel Zobacz wiadomość
    Co do oszczerstwa, że moje artykuły są plagiatem
    Przeczytaj, co napisałem!
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Powielanie instrukcji typu, jak zainstalować i skonfigurować XAMPP-a jest w gruncie rzeczy plagiatem, choć w odniesieniu do tego typu dokumentacji nie sposób nawet formułować takich zarzutów
    Jak wół stoi, że w odniesieniu do tego typu dokumentacji nie sposób nawet formułować takich zarzutów.
    Gdzie tu masz zarzut plagiatu, gdzie tu masz oszczerstwo, że od kogoś coś ściągnąłeś, że komuś coś ukradłeś? Zwłaszcza że chwilę dalej informuję dokładnie o takim samym działaniu z mojej strony - też nie napisałem pierwszej instrukcji, bo ktoś już taką opracował przede mną.

    Jakoś dziwnie nie odniosłeś się w żaden sposób do tego natomiast, co rzeczywiście jest swojego rodzaju zarzutem, a co zostało napisane chwilę wcześniej:

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jeśli chcesz naprawdę pomóc ludziom, to materiały na wiki wymagają przeglądu i odświeżenia, choćby dlatego, że zmienił się nieco XAMPP. To jest dokumentacja społeczności dla społeczności. Każdy ją może rozwijać, wzbogacać, poprawiać. A przy tym jest jeszcze tak, że każda wprowadzona tam zmiana będzie przejrzana i oceniona pod kątem poprawności i kompletności.
    Efekt wielokrotnie większy, niż męczenie się nad swoimi opracowaniami. Przede wszystkim dla społeczności - bo ktoś, kto potrzebuje znajdzie potrzebne i aktualne informacje w jednym miejscu.
    I jeszcze jedno: przyjmij wreszcie do wiadomości, że jeśli coś tutaj do kogokolwiek piszę, to nigdy po to, by mu "przyłożyć", "dopiec", czy by go skrytykować, oskarżyć i diabli wiedzą, co jeszcze.
    Gdybym Cię chciał oskarżać o plagiat, to bym Cię do sądu pozwał.

    I jeszcze: przeczytaj pierwsze zdanie, sam początek poprzedniej wypowiedzi oraz fragment z poprzedniego wątku:
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Bardzo dobrze, że powstają nowe poradniki, nowe ujęcia kwestii już wcześniej opisanych, bo dzięki temu potrzebujący mogą korzystać z coraz lepszych, prostszych, pełniejszych, ciekawiej opracowanych itd. instrukcji.
    I teraz możesz sobie odpowiedzieć, kto wobec kogo nie po raz pierwszy rzuca pomówienia.

    A propos odejmowania punktów - proszę Cię bardzo: kliknij sobie gwiazdkę w boksie z lewej strony albo owo Pomógł, daj punkt i masz dwie opcje: reputacja plus i reputacja minus. Możesz odejmować za każdym razem, gdy tylko uznasz, ze masz powód.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5

    Domyślny

    W sumie nie było to złe, ale informacji nie jest dużo, więc wolę znaleźć literaturę, która będzie bardziej szczegółówa. Ale i tak dziękuję.

Podobne tematy

  1. XAMPP - instalacja. Dla początkujących.
    przez qrdziel na forum Dyskusje nad artykułami
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 13-03-2015, 15:38
  2. Framework Gantry Less - dla początkujących.
    przez qrdziel na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 05-03-2015, 22:00
  3. k2 dla początkujących
    przez qrdziel na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 17-04-2014, 01:20
  4. Joomla dla początkujących
    przez igns na forum Różne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post/autor: 21-04-2008, 13:02
  5. Pomoc dla początkującego.
    przez kaszczor na forum Różne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 03-09-2006, 22:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •