Dodanie - zmiana fontu, kontrast - WCAG
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Dodanie - zmiana fontu, kontrast - WCAG

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    45
    Punkty
    19

    Domyślny Dodanie - zmiana fontu, kontrast - WCAG

    Witam

    Nie wiem jak podejść do sprawy aby dodać przyciski zmiany rozmiaru czcionki oraz umożliwić zmiany kontrastu.

    Naj chętniej bym chciał dla sesji użytkownika umożliwić zmianę templatki, przez usera co by pozwoliło przy przechodzeniu przez stronę zapamiętać jego ustawienia - użytkownik nie będzie logował się.

    Zainstalowałem sobie Purity III http://www.joomlart.com/joomla/templates/purity-iii

    W jakis sposób osiągnąć. Przykład strony http://widzialni.org/ - Prawy górny róg strony.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolejny już post w ciągu ostatnich tygodni z tym samym problemem. Niektórzy wydawcy witryn internetowych przypomnieli sobie o rozporządzeniu wydanym 3 lata temu i nieuchronnie zbliżającym się terminie 31 maja, do kiedy to trzeba przystosować witryny do wymogów WCAG 2.0 na poziomie podwójnego AA. Problem, niestety i jak zwykle, mają w elementarnej umiejętności - czytania ze zrozumieniem.
    Nie chce mi się już po raz kolejny pisać, że ani widżet do zmiany rozmiaru czcionki, ani widżet do zmiany kontrastu nie stanowią o tym, że strona jest dostępna. Ani jeden, ani drugi nie jest do spełnienia wymagań dostępności niezbędny, choć może być pożytecznym dodatkiem. A przy tym i j jeden i drugi rodzi dodatkowe problemy związane dostępnością.
    Najogólniejsza zasada jest prosta: witryna dostępna to witryna dostępna dla każdego.
    Przeczytaj, Kolego, co napisałeś, i oceń sens tego, co napisałeś:

    Cytat Wysłane przez kaniagandzowski Zobacz wiadomość
    Najchętniej bym chciał dla sesji użytkownika umożliwić zmianę templatki, przez usera
    To znaczy, chciałbyś, żeby z jakiejś niedostępnej, a więc źle zaprojektowanej i wykonanej witryny, za pomocą jakiegoś cudownego guziora użytkownik przenosił się na wersję, która pewno też w wyniku cudu jakiegoś nad Wisłą stanie się dostępna.

    Na przywołanej przez Cię stronie Fundacji Widzialni znajdziesz bardzo dobre poradniki na ten temat. radze poczytać i skupić się nie na bajerach, ale na istocie dostępności.
    Kolejny poradnik, który jeszcze dosadniej odnosi się do kwestii, o której pisze powyżej, znajdziesz na stronie http://www.integracja.org/

    Jeśli potrzebujesz gadżetów, odwiedź najpierw na JED kategorię Accesibility: http://extensions.joomla.org/categor.../accessibility
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    45
    Punkty
    19

    Domyślny

    Nie takich rad oczekiwałem. Sądziłem, że uzyskam technicznych wskazówek jak podejść do tematu.
    A to co napisałeś to dawno znam. Dlatego zapodałem ten temat. Bo nie mogę coś znalść rozwiązania.

    I proszę nie tłumacz mi co jest w WCAG oraz jak strona winna być zaprojektowana bo mnie to nie interesuje.

    Interesuje mnie jak zmodyfikować templatkę aby mógł ustalić różne style wybrane przez użytkownika.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kaniagandzowski Zobacz wiadomość
    I proszę nie tłumacz mi co jest w WCAG oraz jak strona winna być zaprojektowana bo mnie to nie interesuje
    To bądź tak dobry i popraw temat - bo w temacie odnosisz się wyraźnie do WCAG.

    Drugie: skoro znasz, to z czym masz taki wielki problem.
    W mizernym bo mizernym, ale jednak jakimś, zestawie rozszerzeń na JED masz dwa rozwiązania bezpłatne, które umożliwiają użytkownikom zmianę rozmiaru czcionki i jedno - również bezpłatne, które umożliwia zmianę na szablon wysokokontrastowy.

    Co prawda tonem swojej wypowiedzi nie zachęcasz do pomagania Ci, ale na tym samym JED masz w kategorii Templating co najmniej dwa rozwiązania umożliwiające użytkownikowi wybór opcji wyglądu / dostosowanie do swoich preferencji (CSS2Switch, Template Selector).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    45
    Punkty
    19

    Domyślny

    Nie wiem jak zmienić temat.

    Widziałem te moduły. Bo męcze się z tym kilka dni. I nie zadowala mnie to co jest dostępne.

    Zastanawiam się jak w templatce Purity III jest dokonywana zmiana theme (na styl np. czerwony, niebieski i pomarańczowy)

    wtedy mógł bym zastosować coś podobnego do tego rozwiązania
    http://stackoverflow.com/questions/9...g-style-sheets

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Załóż nowy temat - opisz dokładniej, o co chodzi, a ten wątek usuniemy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    45
    Punkty
    19

    Joomla! 3.4

    Stworzyłem moduł, który pozwala dołączyć swoje style
    normal.css zawsze ładuje się
    contrast.css gdy wybierze użytkownik strone kontrastową
    font_big.css, font_large.css, font_normal.css style czcionek - ladowane są odpowiednio dla wybrananego przez użytkownika rozmiaru

    Wykorzystuje cookies i sesje przeglądarki.

    w tmpl\default.php jest umieszczony kod html przycisków. Ikony generowane są z wykorzystaniem frameworka Bootstrap 3.

    Działanie możesz zobaczyć na stronie swieciechowa.pl (patrz ikona przedstawiająca inwalidę)

    Uwaga. Nie jestem programistą. To jest mój pierwszy moduł dla Joomla.

    moduł do pobrania
    https://drive.google.com/file/d/0B6E...ew?usp=sharing

    normalnie można zainstalować. Nie ma nic do ustawiania w Panelu Administracyjnym.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kaniagandzowski Zobacz wiadomość
    Uwaga. Nie jestem programistą. To jest mój pierwszy moduł dla Joomla.
    Gratulacje!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-07-2006
    Wpisy
    45
    Punkty
    19

    Domyślny

    poprawki
    https://drive.google.com/file/d/0B6E...ew?usp=sharing

    zrobiłem, że teraz nic nie dodaje do url. Wykorzystuje ajax ale niestety musi strona przeładować sie aby załadować nowe style.
    Moduł tworzy cookies aby pamiętał ustawienia użytkownika.

    Wymagania
    - bootstrap 3
    - jquery

    templatka np. t3 framework ma wszystko co trzeba.

    Jak komuś nie wyświetla to wina zapewne, będzie po stronie tego, że ja style w tym module ustawiłem sobie pod swój szablon. Tak więc będziesz musiał sam ustawić style.
    Przyciski można dowolnie sobie samemu zmieniać ważne aby

    w pliku
    helprer.php
    $(document).on('click', '#wcag li a', function () { wskazywał na twój przycisk czyli <div id="wcag"><li><a>wcag_font_0</a>
    słowo wcag_font_0 musi być bo to parametr. Ja schowałem te parametry aby nie wyświetlały się poprzez css w pliku normal.css
    #wcag li a span{
    display: none;
    }


    a wygląd przycisków jest w tmpl\default.php

    Przykład jak to działą możesz zobaczyć w swieciechowa.pl - prawy górny ekran - ikona inwalidy

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    09-08-2007
    Skąd
    Ch-w, Tychy
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Naprawdę bardzo dobra robota, możliwe że sam skorzystam bo przymierzam się do postawienia kolejnej strony w oparciu właśnie o ten szablon.
    Jedyne co zauważyłem to zbyt wąska kolumna "Wyświetl" albo zbyt dużo czcionka, ponieważ obcięte są końcówki odnośników (Chrome v. 39)


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Dodanie fotki
    przez MrTrzebinia na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-10-2011, 20:56
  2. Dj-Classifieds - dodanie pozycji i zmiana koloru...
    przez rossa na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-04-2011, 11:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •