VirtueMart Ceny / Przelicznik cen
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: VirtueMart Ceny / Przelicznik cen

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny VirtueMart Ceny / Przelicznik cen

    Witam serdecznie.
    Nasza firma poszukuje rozwiązania, którego niestety standardowe sklepy nie posiadają.
    Otóż zajmujemy się sprzedażą pił na wymiar.
    I tu rodzi się problem, dość poważny. Chcielibyśmy mieć możliwość sprzedawania takich pił poprzez sklep internetowy.
    Jak miałoby to wyglądać.
    Podczas zamówienia / dodania do koszyka, kupujący wpisywałby długość piły w milimetrach, ilość sztuk i wybierał jeszcze jeden parametr (bez zmian w cenie) i automatycznie liczyłoby mu cenę.
    Moje pytanie brzmi: czy coś takiego można by było stworzyć właśnie za pomocą VM.
    Nie wiem czy zrozumiale wszystko opisałem, jakby coś było nie jasne proszę o kontakt

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    03-08-2010
    Skąd
    Olsztyn
    Wpisy
    212
    Punkty
    25

    Domyślny

    Bardzo zrozumiale opisałeś. VM 3 to robi za pomocą Pola dodatkowego. Tworzysz produkt PIŁA w standardowej długości. Wstawiasz zdjęcie opis i cena podstawowa.
    Tworzysz Pole dodatkowe PIŁA O DŁUGOŚCI XXX i przypisujesz jej typ pola oraz zaznaczasz opcję "Modyfikuje wartość koszyka" Tworzysz sobie tych pól dodatkowych tyle ile masz rodzajów długości pił.
    Następnie idziesz do PRODUKTU do opcji DOSTOSOWANIE i wybierasz tyle rodzajów pił ile masz aktualnie w ofercie. Możesz tu wstawić mniej opcji niż stworzyłeś w Polach dodatkowych. I do każdego pola dopisujesz cenę dopłaty do modelu z odpowiednią długością piły.
    Zatwierdzasz i już działa.
    Teraz Klient jak wybierze PIŁĘ to zobaczy cenę podstawowego modelu a niżej będzie miał rozmiary długości piły. I teraz w zależności jaki rozmiar wybierze to zmieni się cena podstawowa piły o wartość zapisaną do danej długości. I po sprawie.
    W VM można tworzyć kilka pół dodatkowych np. rozmiar, kolor, data , obrazek może być opcją do wyboru. I każde takie pole może albo powiększać, albo pomniejszać wartość produktu w sklepie.

  4. #3
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Możesz to zrobić również formularzem - chociażby RS Form Pro
    HikkaShop'em, Joomshoping, pewnie też RedShopem i szeregiem innych

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam.
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Zbig1972 - Niestety o takiej opcji wiem,(podobna jest w sklepie, który posiadamy w tej chwili) jednak totalnie nie wchodzi w grę. Tłumaczę dlaczego. Wymiary pił są co do milimetra, i tyle ile jest marek i modeli przecinarek tyle jest i pił. Więc niech standardowym wymiarem będzie 1000mm. I teraz musielibyśmy dodawać wymiary co 1mm do wymiarów rzędu 14600/15400mm. Raczej nie do zrobienia - zbyt duży czas na wpisanie tego.

    Myślałem o jakimś kalkulatorze cen. Widziałem już takie strony jednak nie jestem pewny czy aby na pewno były postawione na Joomli i VM.
    Nie wiem czy wam się to przyda ale napiszę jak liczymy cenę: (długość w mm)*(cena za metr)/1000 + (cena zgrzewu i pakowania - cena stała)
    Z tego wychodzi nam cena netto sprzedaży.

    Gall Anonim - też i o tym myślałem, jednak formularz nie spełnia do końca oczekiwanych przez nas wymagań. Chodzi o to, że klienci czasem mają różne wymiary i tu pojawia się problem, że trzeba by było wysłać 1 formularz do jednego wymiaru piły i drugi do drugiego wymiary piły.

    Chyba że się mylę

    Pozdrawiam

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Opisz przykładowe zależności a zastanowię się nad formularzem, jakimś rozwiązaniem jest też kalkulator który ma hikka w wersji biznes, joomshopping (trzeba dokupić) i jak byśmy pomyśleli można by pewnie również utworzyć właśnie odpowiedni formularz zależny z kalkulatorem - jeden mnożnik można wszak wprowadzać w pole cyfrowe a drugi może byś stałą zależną względem typu piły i jako wynik otrzymujemy iloczyn przemnożony również przez współczynnik zależny od wtbranego na początku typu piły - mogę się mylić, może być więcej zależności ale na mojego czuja tak to powinno wyglądać.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam
    Więc tak, pił mamy dużo rodzaju (do drewna metalu, na zimę na lato itp.), dlatego wolałbym, żeby to było jako sklep z produktami niż jako formularz, ale to później.
    Zależność jest praktycznie jedna: długość.
    Jeżeli chodzi o produkty w sklepie to klient wchodzi w jeden rodzaj pił, wpisuje długość w mm, i w zależności jakie są to piły wybiera podziałkę zęba.

    Jeżeli to miałby być formularz to klient wybiera markę(tu inna cena za metr każdej marki), wpisuje długość (cena zależna od długości), wybiera podziałkę(cena niezależna od podziałki), no i oczywiście liczbę sztuk.
    Coś takiego jak na tej stronie: http://www.koro.sklep.pl/sklepmetal.php
    Jednak taki formularz musiałby posiadać swego rodzaju koszyk, żeby wszystko miało ręce i nogi.

    P.S. nie wiem czy tym pomogę ale coś takiego jak tu, tylko że do tego jeszcze jedna zmienna (podziałka), która nie wpływa na cenę.
    http://istraxx.com/index.php?option=...category_id=10

    Pozdrawiam serdecznie

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    W wolnej chwili pochylę się nad hiką i joomshopping aby sprawdzić na testówkach moje pomysły - zasadniczo jakby do produktu ustawić jako jednostkę miary metr/centymetr i określić cenę za jednostkę miary wpisywaną w zamówienie produktu to powinno być górki - coś podobnego tylko jako cenę za kg tworzyłem kiedyś na JoomShopping ale to prechistorua z wczesnych czasów Joomla 2.5.x o ile kojarzę zlecenie - muszę odświeżyć temat - ale raczej w czwartek niż dzisiaj

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ewentualnie ale to już taka ewentualna konieczna ewentualność , że można by było robić to wariantami - o ile da się eksportować takie warianty z excela. Nie zamierzam wpisywać i liczyć tego ręcznie.

    Pozdrawiam

    Ewentualnie coś takiego:
    http://extensions.joomla.org/extensi...for-virtuemart

    Wydaje mi się że to dałoby się załatwić jednym dodatkiem, tylko muszę znaleźć odpowiedni
    Ostanio edytowane przez bobek1984 : 24-03-2015 10:34

  10. #9

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    21-03-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Widzę że to mogłoby być to.
    Widzę opcję na wpisanie formuły co może okazać się bardzo cenne. Hmm. Jest gdzieś demo takie gdzie można by było to sobie potestować??

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. VirtueMart - CENY
    przez xyloto na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-08-2012, 19:09
  2. Brak cen produktów dla niezalogowanych-VirtueMart
    przez strona na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-03-2012, 15:37
  3. Virtuemart-Integracja z porównywarkami cen
    przez nick na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 19-05-2011, 00:31
  4. Import/Eksport cen w VirtueMart - komponent do testowania
    przez pawelSafiStudio na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-11-2010, 22:36
  5. Porównywarki cen virtuemart
    przez aso83 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-05-2009, 19:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •