tłumaczenie z bazy danych
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: tłumaczenie z bazy danych

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Joomla! 3.4 tłumaczenie z bazy danych

    Witam serdecznie.
    Tworzę wielojęzyczny portal ogłoszeniowy. W celu ułatwienia sobie pracy z tłumaczeniami kategorii, pół dodatkowych, menu itp zastosowałem komponent fakang. Jednak czas ładowania strony po włączeniu pluginu System - FaLang Database Driver strona tzn jej ładowanie się zwolniło ze średnio 1 sek do 7-9 sek.
    W związku z tym postanowiłem, że zrezygnuję z tego "cudownego" dodatku. Wpadłem na pomysł, by tłumaczenia zrobić w pliku tekstowym na zasadzie <?php echo JText::_('kategoria') ?>
    Nie wiem czy to dobry pomysł więc proszę o podpowiedź.
    Poza tym jeśli uważacie, że da się to zrobić, to prosiłbym o podpowiedź jak taki kod zamieścić w tabeli bazy, żeby zamiast tytułu np kategorii było właśnie takie zapytanie wywołujące tłumaczenie z pliku tekstowego.
    Pozdrawiam serdecznie
    Piotrek
    Ps. Życzę udanej soboty ;)
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Używam FaLang na wielu, wielojęzycznych witrynach i w życiu nie miałem takiej sytuacji - więc raczej problem jest w czymś co wchodzi w kolizję z FaLang lub błędnym xml'u dla komponentu którego używasz. Co twojego pomysłu jakoś nie potrafię go zrozumieć - o ile kojarzę można to ogarnąć traktując dane słowo jako stałą językową i wpisać odpowiednie wartości dla poszczególnych języków ale pytanie - gdzie chcesz wpisywać stałe w tej formie którą pokazałeś? Jako nazwy kategorii w polach kategorii? - nie przejdzie.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dziękuję Ci bardzo Gall Anonim za zainteresowanie moim problemem. Korzystam z falanga do komponentu dj Classifield i przyznaję, że mam duużo kategorii (prawie 3tys) a jestem pewny że problem robi się przez falang ponieważ jak wyłączam plugin to stronka ładuje się duuużo szybciej (1-2sek) natomiast z włączonym dodatkiem potrafi nawet 13 sek
    Myślałem o tym, żeby w bazie danych jak jest np kategoria Basar zapisana w kolumnie title pod tą nazwą. Myślałem o tym żeby zamiast słowa Basar dać jakiś kod np. <?php echo JText::_('Basar') ?> (to nie działa bo sprawdzałem) i np w pliku językowym en-GB.tpl_annonser.ini (szablonu) dać coś takiego -> Basar="Market"

    Edytuję ponieważ usunąłem pliki xml od DJ i problem nadal jest ten sam nie wiem co może się gryźć. Ale chyba zaczną od nowa robić tzn na czystej joomli i sprawdzę jak tam będzie "chodził" falang
    Innego rozwiązania póki co nie widzę.

    Jeszcze raz dziekuję Ci za zainteresowanie tematem. MIłego weekendu ;)
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    Gall'u nie ulega wątpliwości, ze falang strasznie spowalnia stronę! Zrobiłem test. Wgrałem czyściutką, joomlę 3.3.6 (na stronie falang piszą że mogą być problemy na 3.4, poza tym strona o której początkowo pisałem jest właśnie na 3.4) następnie wgrałem komponent Dj classifields, Przekopiowałem bazę z danymi dla ogłoszeń. Następnie zainstalowałem falang i opublikowałem plugin. W tym momencie stronka chodziła ok. Jednak w momencie gdy zacząłem dodawać tłumaczenia ń (dodałem tylko jedno dla menu) stronka zwolniła. Przy wyłączonym pluginie czas ładowania stronki na tools pingdom 1,96 sek natomiast z włączonym pluginem ponad 4sek.

    Także chciałbym puścić falanga w zapomnienie tylko nie wiem jak ogarnąć żeby kategorie były w kilku językach. Pomoże ktoś?

    Pozdrawiam i życze udanej niedzieli
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  6. #5
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    To masz cztery wyjścia.
    1. Zainstalować Falang 1.4.6 i Joomla w wersji 3.3.6 oraz poczekać z aktualizacją do Joomla 3.4.1 (lub nowszej) do momentu aż wyjdzie FaLang 2.x
    2. Naprawić/zlecić naprawę komponentu FaLang - osobiście nie polecam bo i tak 2.x jest w zapowiedziach
    3. Zrobić to według swojego drugiego pomysłu kiedy nie "zagrał" FaLang pisząc lub zlecając dopisanie skryptu który pozwoli na używanie tytułów kategorii i wskazanych elementów DJ jako stałych językowych a i wartości można wówczas wpisać w nadpisywanie języków (jak najbardziej wykonalne - znam przynajmniej dwie witryny na Joomla które używają takiego rozwiązania z czego jedna w DJ z wykorzystaniem elementów listy wyboru czego akurat FaLang nie obsługuje).
    4. Postawić witrynę na inny, CMS'ie.
    Pzdr

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dziękuję Ci Galu
    4 odpada bo zbyt dużo komponentów kupiłem pod ten projekt i to pod Joomlę własnie
    3 najbardziej mi się podoba ale nie mam pojęcia w jakich pieniądzach (suma nie waluta;) ) mogłoby się to mieścić
    2 tak jak słusznie napisałeś - bez sensu takie działania
    1 czyli stawiasz ze to wina falang 1.4.7 tego nie brałem pod uwagę że to może być wadliwa wersja. Raczej sądziłem że ona po prostu nie współgra z J 3.4 i chociaż testowałem też na 3.3.6 to póxniej pomyślałem że trochę dużo jest kategorii jak dla falanga ;)
    Jeszcze raz bardzo bardzo Ci dziękuję za pomoc.
    Szkoda że nie da się chociaż piwka przesłać ;)
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

Podobne tematy

  1. Formularz - zapis i odczyt danych z bazy i do bazy
    przez sliw na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-01-2013, 19:43
  2. RSTickets!Pro Tłumaczenie Polskie - szukam tłumaczy
    przez dumes na forum Tłumaczenia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 02-01-2013, 21:03
  3. zapisywanie danych z formularza z polami edytowalnymi <input> do bazy danych mysql
    przez prostepc na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post/autor: 23-11-2012, 18:19
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2008, 07:11
  5. Jak skopiować zawartość bazy danych do innej bazy?
    przez Amaria na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-04-2006, 21:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •