Optymalizacja z nowym serwerem po przeniesieniu na NQ.pl z inną domeną
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Optymalizacja z nowym serwerem po przeniesieniu na NQ.pl z inną domeną

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny Optymalizacja z nowym serwerem po przeniesieniu na NQ.pl z inną domeną

    Witam.
    Zrobiłem sobie backup stronki, która stworzyłem, konkretnie: http://salon.demojoomla.com/

    Rozpakowanego zipa wrzuciłęm na serwer. Zmieniłem dane w pliku configuration.php tzn. linijki: public $user, $password, $db.
    Co jest nie tak i dalczego moja srona na nowym hostingu wygląda tak: http://new-life-zabkowice.pl

    Sami zobaczcie, błagam was o pomoc!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz mac awatar
    Dołączył
    09-10-2011
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    881
    Punkty
    115

    Domyślny

    jak widac zrobiles backup strony akeeba, wiec po kiego zmieniasz dane w configuration.php, poczytaj co to w ogóle akeeba backup

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nie panikuj, nie blagaj, nie módl się, nie krzycz. Żadne z tych zachowań nie pomoże Ci rozwiązać problemu.
    2. Stronę masz, więc żaden problem, bo to tylko odtworzona z backupu nie działa.
    3. A nie działa, bo np.
    * serwer na nowym hostingu nie spełnia technicznych wymagań Joomla (sprawdziłeś, czy spełnia?)
    * serwer nie spełnia wymagań technicznych AkeebaBackup - raczej mało prawdopodobne, jeśli spełnia wymagania Joomla, ale jeśli nie spełnia...
    * pakiet backupu został źle rozpakowany - raczej mało prawdopodobne (bo kickstart by w ogóle nie rozpakował), ale możliwe.
    * namieszaleś w pliku configuration.php (zobacz uwaga @Maca)

    Z komunikatu można przypuszczać, że na serwerze nie działa funkcja PHP parse_ini_file - zapytaj o to administratora bądź umieść na serwerze plik php z kodem
    Kod PHP:
    <?php phpinfo(); ?>
    i uruchom go, a następnie odszukaj informację, czy taka funkcja nie jest przypadkiem wyłaczona. I wówczas interweniuj u administratora.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mac Zobacz wiadomość
    jak widac zrobiles backup strony akeeba, wiec po kiego zmieniasz dane w configuration.php, poczytaj co to w ogóle akeeba backup
    a nie muszę ich zmieniać? Poprzednio widniały tam dane z demojoomla.com, a ja przenoszę stronę na nowy serwer i domeną, więc co zrobić??

    @zwiastun
    Na serwer powędrował rozpakowany Zip (katalogi itd.). Kickstart.php z resztą plików kickstart core, wklejone do ktalogu z www, wtyczka się odpala po wpisaniu www.domena.pl/kickstart.php. Ale nic dalej z tm nie robiłem nie konfigurowałem tego kickstarterem, bo nie wiem jak.

    Z komunikatu można przypuszczać, że na serwerze nie działa funkcja PHP parse_ini_file - zapytaj o to administratora bądź umieść na serwerze plik php z kodem
    Kod PHP:
    <?php phpinfo(); ?>

    i uruchom go, a następnie odszukaj informację, czy taka funkcja nie jest przypadkiem wyłaczona. I wówczas interweniuj u administratora.
    jak nazwać plik .php z tym kodem? Umieścić go w katalodu strony www? Jak go uruchomić następnie?


    Dziękuję za pomoc wszystkim. Prosze o pomoc, ponieważ jest to dla mnie bardzo pilne, pozdrawiam!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-02-2015
    Wpisy
    60
    Punkty
    6

    Domyślny

    wypakuj kickckstart do folderu z backupem, usuń zbędne pliki językowe, zostaw najlepiej tylko PL, oczywiście bez usuwania plików z rozszeżeniem .js uruchom twojadomena.pl/kickstart.php i postępuj zgodnie z instrukcjami

    do folderu skopiój również plik z backupem

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bllum Zobacz wiadomość
    wypakuj kickckstart do folderu z backupem, usuń zbędne pliki językowe, zostaw najlepiej tylko PL, oczywiście bez usuwania plików z rozszeżeniem .js uruchom twojadomena.pl/kickstart.php i postępuj zgodnie z instrukcjami

    do folderu skopiój również plik z backupem
    Tak więc skopiowałem plik.jpa backupu + katalogi z backupu strony, która była w zip. Mam wszystkie w jednym folderze na serwerze. Czy o to chodziło? Po wpisaniu mojadomena/kickstart.php wyświetla się strona kickstartera z instrukcjami, czy o to chodziło i czy to rozwiąrze ten problem?

    W zakładce na kickstarterze: "Odtwarzanie bazy danych głównej witryny" Dane którego serwera mam podać? użytkownik, hasło itp? Te z joomli, czy te z nowego serwera i w polu localhost co mam wpisać??
    Ostanio edytowane przez salon11 : 26-03-2015 09:33

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-02-2015
    Wpisy
    60
    Punkty
    6

    Domyślny

    doładnie tak, utwórz tylko wcześniej nową bazę danych

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez salon11 Zobacz wiadomość
    W zakładce na kickstarterze: "Odtwarzanie bazy danych głównej witryny" Dane którego serwera mam podać? użytkownik, hasło itp? Te z joomli, czy te z nowego serwera i w polu localhost co mam wpisać??
    te z nowego serwera, użytkownik i hasło pozostanie to samo jeśli nie uzupełnisz pól

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jak utworzyć wcześniej nową bazę danych?
    Czyli te dane, które mam podane w totalcomanderze do komunikacji z serwerem, czy te, które są na NQ.pl, tj. moja nazwa uzytkownika tam i hasło?? czy te normalnie z Total COmandera?
    Uff już prawie jest... ehh

    Mam tak:
    Rodzaj bazy danych: MySQL
    Nazwa serwera bazy danych hosta: maciejowski.nq.pl
    Nazwa użytkownika: webmaster
    hasło: hasło
    Nazwa bazy danych: webmaster

    Nie wiem jak to zrobić ....
    Ostanio edytowane przez salon11 : 26-03-2015 10:03

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-03-2015
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez salon11 Zobacz wiadomość
    Jak utworzyć wcześniej nową bazę danych?
    Czyli te dane, które mam podane w totalcomanderze do komunikacji z serwerem, czy te, które są na NQ.pl, tj. moja nazwa uzytkownika tam i hasło?? czy te normalnie z Total COmandera?
    Uff już prawie jest... ehh

    Mam tak:
    Rodzaj bazy danych: MySQL
    Nazwa serwera bazy danych hosta: maciejowski.nq.pl
    Nazwa użytkownika: webmaster
    hasło: hasło
    Nazwa bazy danych: webmaster

    Nie wiem jak to zrobić ....
    Wyświetla mi bład- nie można się połączyć z bazą danych.
    Pomóżcie, ręce już mi opadają. Jest jakaś instrukcja jak to zrobić od początku do końca?
    Ostanio edytowane przez salon11 : 26-03-2015 10:36

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-02-2015
    Wpisy
    60
    Punkty
    6

    Domyślny

    widocznie podajesz błędne dane bazy danych, kickstart prowadzi za rączkę, trzeba tylko posiadać wiedzę na temat własnego serwera

    to co masz w TC to dane konta FTP, to jak dodać bazę odnajdziesz napewno w dokumentacji firmy hostingowej

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 27-11-2015, 16:51
  2. Problem po przeniesieniu joomli na inną stronę.
    przez Pawcio714 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-05-2013, 21:59
  3. Problem po przeniesieniu joomla z nazwa.pl na home.pl
    przez gabi7 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 14-03-2012, 21:35
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 10-10-2010, 02:27
  5. Joomla 1.5.9 na serwerze nq.pl błąd instalacji komponentów
    przez DooBLER na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-03-2009, 14:00

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •