Strona padła. Grzebałem w metadanych. - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 18 z 18

Temat: Strona padła. Grzebałem w metadanych.

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2013
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Atak nastąpił akurat wtedy gdy wcisnąłem "zapisz" po zmienieniu metadanych? No to naprawdę jaja Ciekawe
    Dane wszystkie mam. Nie wiem tylko jak się zabrać do tego. Napisałem do hostingu, po świętach może przyślą kopię. Oby!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @wojti99 - paradoksalnie wcale bym się nie zdziwił - zapisz - mogło zadziałać jako inicjator mechanizmu. Całkiem niedawno pisałem o kawałku złośliwego kodu który uaktywniał się po stworzeniu 110 artykułu - do tego momentu był nieaktywny, więc zapisz mogło być inicjatorem. Innym rozwiązaniem zagadki może być fakt iż po prostu coś namieszałeś nieumiejętnie podchodząc do zagadnienia.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drogi Kolego - wczoraj napisałem Ci precyzyjnie, jak się do tego zabrać. Jeśli te informacje są dla Ciebie skomplikowane, nie potrafisz na ich podstawie "zabrać się do tego", to odpowiednim dla Ciebie działem jest dział zleceń. To nie są skomplikowane prace dla kogoś, kto rzeczywiście administruje stroną. Ale jeśli ktoś administratorem nie jest (nie wykonuje standardowych czynności administracyjnych), to dla niego są to prace skomplikowane, a nawet bardzo skomplikowane.
    Co z tego, że Ci przyślą kopię z hostingu po świętach, skoro nie wiesz zbytnio, co z ta kopią zrobić?
    Owszem - wtedy, gdy kliknąłeś przycisk "Zapisz" po zmienieniu metadanych (a nawet wcześniej, gdy wywołałeś z menu opcję Konfiguracja globalna) mogłeś uruchomić procedurę wywołującą wyczyszczenie pliku configuration.php, zniszczenie bazy danych, zniszczenie plików na serwerze, rozsyłanie spamu, itd., itp. Wszystko zależy od tego, czy rzeczywiście masz do czynienia z atakiem czy z jakimś błędem technicznym podczas operacji zapisywania.
    Jak się zabrać, opisałem - jeśli coś jest jeszcze niejasne, pytaj - odpowiem (o ile nie uznam, że to nie ma sensu). Jeśli się nie czujesz na siłach - dział zleceń albo poproś kogoś znajomego, kto obejrzy, oceni, co się stało i ewentualnie pomoże odtworzyć plik konfiguracyjny.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2013
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Sam nie dam rady napisać plik configuration.php
    Resztę dam radę sobie zrobić. Jest to strona szkoły: wiele zmieniać nie trzeba bo otrzymałem ją "w spadku" w stanie takim jakim jest. Wystarczy dodawać artykuły. Ja ewentualnie dodawałem komponenty, zmieniałem nieco wygląd, robiłem co trzeba. Wielkim administratorem nie jestem.

    A jest jakiś sposób, żeby przeskanować pliki strony pod kątem wirusów, szkodliwych skryptów?

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez wojti99 Zobacz wiadomość
    Sam nie dam rady napisać plik configuration.php
    Wyjaśniłem Ci, jak odtworzyć plik konfiguracyjny. To jest banalnie proste - problem tylko w tym, byś - ze względu na swój brak doświadczenia - nie nadpisał albo nie usunął bazy danych z serwera. Dlatego sugerowałem, żebyś to zrobił najpierw na kopii lokalnej (przećwiczył), a dopiero potem na serwerze.

    Skutkiem włamania na stronę nie musi być "zawirusowanie" witryny w sensie, o jakim mowa przy zawirusowaniu komputerów. Zbadanie, czy witryna nie została zhakowana to bardziej złożony proces.
    Tu więcej na temat: http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla...ie-po-wlamaniu
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2013
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję bardzo wszystkim ( szczególnie użytkownikowi alex51). Strona działa.

  8. #17
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    To może odsłoń rąbka tajemnicy - cóż się wydzarzyło

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-08-2013
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dlaczego wyczyścił się ten plik - nie wiem.
    Jak alex51 mi pomógł - okazało się, że jest na serwerze stara kopia zapasowa, o której nawet nie pamiętałem, dzięki której udało się odtworzyć ten plik.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Padła strona
    przez gabriel8822756 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 09-12-2015, 20:32
  2. Strona padła :(
    przez Dominik_ na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 30-05-2013, 00:13
  3. Strona padła
    przez 12345koleszka na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-05-2010, 21:53
  4. Strona padła
    przez pelix na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 29-05-2009, 20:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •