PHP w Joomla!
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: PHP w Joomla!

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-03-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny PHP w Joomla!

    Witam!
    Dostałem propozycję rozbudowania serwisu www stworzonego za pomocą Joomla! Czytam już od kilku godzin na temat tego narzędzia i mam pytanie:
    Czy PHP używane w Joomle! to jest zwyczajne PHP, używane w zwykłych stronach napisanych w tym języku? czy można używać wszystkich poleceń używanych w zwykłych stronach .php (np. do pracy z bazą danych MYSQL)?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    trochę dziwne pytanie zadałeś.. wydawać by sie mogło że nie do końca rozumiesz co to jest joomla czy każdy inny cms...
    php jak php, jest ten sam.... jego dzialanie zależy od konfiguracji serwera a nie joomla. to samo dotyczy mysql...

    inna kwestia jest to, że joomla udostępnia własne api... i by wszystko działało prawidłowo, przy pisaniu własnych rozwiązań dla joomla, raczej powinieneś z niego korzystać..

    pozdraw,
    Al
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    08-03-2007
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny

    no wlasnie nigdy nie pracowalem z zadnym cms'em i nie wiem jakimi zasadami rzadza sie tego typu programy. chodzilo mi o to, czy nie naklada on osobnych ograniczen na korzystanie z php (poza osobna kwestia jaka jest zainstalowana wersja na serwerze). a wiec wyglada na to, ze nie naklada. dzieki za odpowiedz! teraz tylko musze sie zapoznac ze wspomnianym API...

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •