Embedowanie zdjęć
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Embedowanie zdjęć

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Joomla! 3.3 Embedowanie zdjęć

    Szanowni Państwo,

    prowadzę od jakiegoś czasu bloga i mam problem ze zdjęciami, mianowicie jak embedować (udostępniać) je z innych stron internetowych?

    Kiedy tworzę artykuły, nie mam problemu z udostępnianiem np. filmów z Youtube (kopiuję tekst z ramki zatytułowanej "umieść na stronie" pod filmem i kopiuję do artykułu). Nie znam jednak metody na udostępnianie w ten sposób zdjęć. Znacie jakąś?

    Nie chcę kopiować cudzych zdjęć, bo to kradzież. Udostępnianie pozwoliłoby natomiast legalnie upiększyć stronę o fotografie.

    Będę wdzięczny za pomoc.

    Pozdrawiam

    PS
    Zdjęcia chciałbym udostępniać z najróżniejszych stron (nie z jakieś jednej określonej).
    Używam Joomla 3.3.6

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A skąd przekonanie, że "embedowanie" zdjęć z innych stron internetowych jest legalnym ich rozpowszechnianiem?
    Słowo "emedded" w tłumaczeniu na j. polski = osadzony (a nie udostępniony). Osadzanie cudzych zdjęć na swoich stronach bez zezwolenia wydawcy/autora, nie dość, że jest naruszaniem praw autorskich, to dodatkowo jest jeszcze okradaniem wydawcy z transferu, bo to jego serwer te zdjęcia musi przesłać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję serdecznie za odpowiedź i cenne uwagi!

    Pomysł na embedowanie zdjęć pochodzi z artykułu "Nie kradnij zdjęć. Jak legalnie wstawić fotki na bloga" - http://domowa.tv/nie-kradnij-zdjec-j...otki-na-bloga/

    Jeśli ta praktyka również jest wątpliwa, to czy istniej inny sposób na udostępnienie zdjęć z innych stron?

    Będę wdzięczny za odpowiedzi.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-02-2015
    Wpisy
    60
    Punkty
    6

    Domyślny

    Na umieszczenie fotografii na stronie zawsze musisz mieć zgodę właściciela praw autorskich. Zgoda na wykożystanie fotografii może mieć formę licencji (autor udostępnia fotografię na licencji który pozwala osobom trzecim wykożystywać je do określonych celów, można takie zjęcia znaleźć np na flickr.com), może być kupiona (fotolia itp.) lub pisemna zgoda autora zdjęcia. Oczywiście należy również pamiętać że zdjęcia zawierające wizerunek osoby mogą zostać zamieszczone tylko za zgodą tej osoby (chyba że osoba jest "częścią tła"). Nie możesz "ot tak" udostępniać na blogu (jak i na żadnej innej stronie) zdjęć z innych witryn.

  6. #5
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Kozak1987 Zobacz wiadomość

    Jeśli ta praktyka również jest wątpliwa, to czy istniej inny sposób na udostępnienie zdjęć z innych stron?
    Nie jest wątpliwa o ile serwisy społecznościowe nie zabraniają tego w regulaminie lub innej polityce to można to robić.
    Tak samo że zdjęciami, o ile nigdzie na stronie nie piszę że jest objęte prawem autorskim. Zazwyczaj wystarczy podać źródło takiego zdjęcia ;)
    Wszytko w zasadzie zależy z jakich stron chcesz pozyskiwać te zdjęcia.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolego @mjmartino, a skąd te rewelacje? Gdzie to wyczytałeś, że jeśli w witrynie nie ma informacji, że utwory na niej umieszczone są objęte prawem autorskim, to można z nich tak sobie, jaki piszesz korzystać? Prawo autorskie stosuje się do każdego utworu. Koniec, kropka. Doczytaj i nie rób ludziom zamieszania w głowie.

    PS W serwisach społecznościowych typu Facebook udostępniasz swoje zdjęcia z założeniem, że inni je mogą udostępniać na swoich tablicach, bo taka jest natura tego medium. Ale to nie znaczy, że możesz sobie takie zdjęcia udostępniać na swoich stronach internetowych na podstawie jakiegoś dziwacznego domniemania, że autor wyraził na to zgodę (bo niby gdzie ją wyraził?)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    @zwiastun kolego nie wiedziałem że również jesteś prawnikiem i specjalistą od prawa autorskiego. Jest jakaś dziedzina w której nie jesteś ? bo odnoszę wrażenie że niema na Ciebie mocnych może powinieneś rozważyć wystąpienie np w programie 1 z 10.
    Nigdzie nie napisałem że ot tak możesz sobie korzystać wspomniałem o konieczności umieszczenia źródła skąd pochodzi dany obraz. W 99% przypadkach załatwia to sprawę, w 1% trzeba uzyskać np zgodę mailową lub też inna na publikacje. Od tak to się załatwia te sprawy. Oczywiście aby była jasność! że zostawienie linku nie załatwia sprawy w 100% bo trzeba zastosować się i podeprzeć tzw. prawem cytatu i spełnić jego wymogi! (o ile dany utwór jest chroniony majątkowym prawem autorskim)
    Wybacz ale nie mam czasu ani ochoty na dalsze dyskusje, bo według Ciebie jak zawsze moje rewelacje są wyssane z palca.
    Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-02-2015
    Wpisy
    60
    Punkty
    6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    @zwiastun kolego nie wiedziałem że również jesteś prawnikiem i specjalistą od prawa autorskiego. Jest jakaś dziedzina w której nie jesteś ? bo odnoszę wrażenie że niema na Ciebie mocnych może powinieneś rozważyć wystąpienie np w programie 1 z 10.
    Nigdzie nie napisałem że ot tak możesz sobie korzystać wspomniałem o konieczności umieszczenia źródła skąd pochodzi dany obraz. W 99% przypadkach załatwia to sprawę, w 1% trzeba uzyskać np zgodę mailową lub też inna na publikacje. Od tak to się załatwia te sprawy. Oczywiście aby była jasność! że zostawienie linku nie załatwia sprawy w 100% bo trzeba zastosować się i podeprzeć tzw. prawem cytatu i spełnić jego wymogi! (o ile dany utwór jest chroniony majątkowym prawem autorskim)
    Wybacz ale nie mam czasu ani ochoty na dalsze dyskusje, bo według Ciebie jak zawsze moje rewelacje są wyssane z palca.
    Pozdrawiam i życzę miłego weekendu
    @mjmartino, @zwiastun w tym przypadku ma rację i nie powinieneś się tak unosić. Może specjalistą od prawa nie jestem ale po części zarabiam na prawie które wg Ciebie niewiele znaczy, proponuję aby każdy zainteresowany zapoznał się z niżej wymienioną lekturą
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU19940240083

    O ile nikt kopii kruszył nie będzie za liche zdjęcie z komórki to za dobre, przygotowane zdjęcie możesz trafić do sądu ;)

  10. #9
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    Ja się nie unosze i nigdzie nie napisałem że niewiele znaczy są ustępstwa w prawie które można wykorzystać
    http://www.prawoautorskie.pl/art-29-prawo-cytatu
    http://prawatworcow.pl/fotografia/prawo-cytatu/
    Wszytko w zasadzie zależy z jakich stron chcesz pozyskiwać te zdjęcia.
    Zaznaczyłem w pierwszej wypogodzi wszystko zależny jakie zdjęcia i z jakiego źródła ;)
    Prawo jest dla prawników również nim nie jestem, ale trochę odczynienia miałem zarówno na studiach jak i w pracy.
    Generalnie prawo nasze autorskie jest stare i wymaga aktualizacji ale to już nie temat na ten temat.
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  11. #10
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    o ile nigdzie na stronie nie piszę że jest objęte prawem autorskim
    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    ale trochę odczynienia miałem
    Zgadzam się - ale tylko z drugim cytatem :-)
    Myślę że akurat pomimo tego że wypowiadasz się o wszystkim z pozycji experta do 1 z 10 by cię nie przyjęli.
    Pzdr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Galeria zdjęć do danego folderu + miniaturki zdjęc na dole
    przez ariel_matrix na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 30-10-2014, 12:37
  2. slader ze zdjęciami w joomli 2.5.6 pokazuje tylko fragment zdjęcia
    przez krzysztof100 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 15-12-2013, 01:38
  3. Wyświetla błąd w miniaturach zdjęć, nie można wgrać zdjęć
    przez aisiog na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-10-2013, 10:52
  4. [CSS] zdjęcia w artykułach nowa klasa zdjęć
    przez nikos na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-03-2009, 14:03
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-01-2008, 14:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •