Jakiś słownik, alternatywa dla glossary
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jakiś słownik, alternatywa dla glossary

  1. #1

    Joomla! 2.5 Jakiś słownik, alternatywa dla glossary

    Witam, mam stronkę w joomli 2.5, wpadłem na pomysł aby do niej powrócić trochę, rozbudować, unowocześnić i zrobić słownik pojęć. Dzięki czemu powinno przydać się pod kątem seo, bo dużo słów kluczowych będzie w słowniku, które właśnie chcę wypozycjonować..
    Ale tak: przegrzebałem dziś długi czas w poszukiwaniu komponentu/modułu/pluginu - po prostu rozwiązania i chyba nie ma dla mnie :] Tzn nie ma darmowego.
    Najczęściej pojawia się temat - glossary, ale to było do joomli 1.0 , 1.5 i wiem, że w 3.0 jest sobie normalnie wśród komponentów.
    Nie mogę nic znaleźć by sobie zrobić słownik, jeśli nie ma to może jakieś alternatywne rozwiązanie..?
    Przychodzi mi tylko do głowy, że słownikiem może być artykuł, gdzie każde pojęcie jest od razu linkiem do artykułu to wyjaśniającego, ale to wszystko to wtedy dużo roboty i nie będzie tak ładnie wyglądało..
    Nie mam ciągle rozwiązania a przegrzebałem już bardzo dużo...
    Linki Jenota - największa baza wartościowych linków

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Naprawdę nic z tej kategorii JED Ci nie odpowiada?...

  4. #3

    Domyślny

    No właśnie nic.. zobacz, że większość jest pod joomla 3 a ja potrzebuję pod 2.5, jednocześnie chciałem za free.
    Spełniające te 2 wymagania są tylko kaoz i ten core design ale na kaoz jak się wchodzi to się okazuje, że wcale tam nie ma nic do ściągnięcia a ten core design to byłby spoko, ale to nie to co chciałem.
    Słownik jako komponent na osobnej stronie a nie plugin - content, który podświetla znaczenie słów w tekście. W moim przypadku to by brzydko wyglądało i było by tego za dużo.
    Pozostaje kupno lub samemu drążyć, ale właśnie nie mam pomysłu, jakiś alfabetyczny spis, brałem też pod uwagę zamontować wiki, ale znowu w moim przypadku to by był przerost formy nad treścią ;) takie wiki bardziej pasuje do czegoś bardzo wielo hasłowego pojęć i zagadnień i powinno być z możliwością edycji dla innych, więc by się mijało z celem.
    Nie chciałbym robić z tego powodu migracji do 3.0, bo obawiam się, że przez tydzień bym rozwiązywał problemy i pisał tysiące pytań, bo coś nie wyszło...
    Słownik to mógłby być 1 artykuł z wypisanymi pojęciami ale to by było brzydkie. Więc może jakieś alternatywy albo pomysły?
    Coś innego wykorzystać poprzez przerobienie na słownik...?
    Linki Jenota - największa baza wartościowych linków

  5. #4

    Domyślny

    Dobra, po licznych namysłach mam rozwiązanie ;) brałem pod uwagę zrobić, wiki, katalog i szukać czegoś do przeróbki, np gotowy słownik, w którym można by pozamienić hasła i definicje. Nie chciałem też takiego prostego słownika robić typu spis pojęć w jednym artykule, bo jeden artykuł dużo by pod kątem seo i optymalizacji nie zrobił..
    Więc słownik to może być pozycja w menu. Kolejne pozycje menu jako podmenu słownika i będą to odpowiednie menu: nazwy na A, nazwy na B, nazwy na C. Każde te podmenu będzie jako lista lista artykułów w jeden kategorii. Wszystkie hasła do słownika to osobne artykuły.
    Do tego zamontuje się wyszukiwarkę osobną działającą tylko na tym menu i tak ustawioną aby przeszukiwała tylko w tych hasłach.
    I będzie miało te najważniejsze elementy, które mają takie słowniki, tzn możliwość wyszukiwania po literce, jak i przez wyszukiwarkę.
    Linki Jenota - największa baza wartościowych linków

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Jeżeli tych haseł nie tak wiele na ręczną robotę - to może zrób na bazie sliders od NoNumber'a? (mogą być też harmonijki wewnątrz harmonijki...)

    Jeżeli dużo - to z grubej rury: SobiPro?... (ma alfabetyczny skorowidz...)

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A tocoś, co się kryje pod przyciskiem Download na tej stronie, to nie jest do pobrania?
    http://www.kaozdesigns.com/downloads...-glossary.html
    Ja pobrałem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7

    Domyślny

    Z tym kaoz, to nie wyszło mi już 2 razy i teraz nie wyszło po raz trzeci ;) Wcześniej to najpierw nie instalowałem, bo nie było demo i nawet nie wiedziałem jak to będzie wyglądać, potem spróbowałem i instalacja nie wyszła.
    Za jednym razem:

    • JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir
    • JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir
    • JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir
    • JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir
    • JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir
    • JFolder::create: Ścieżki nie ma wśród ścieżek open_basedir


    Choć pokazywało jednocześnie komunikat, że zainstalowano poprawnie. Jednocześnie nie zainstalowano poprawnie, bo jak wchodziłem w to rozszerzenie to był błąd - nie pamiętam jaki.
    Teraz przy kolejnych próbach: odinstaluje i instaluje ponownie, to mam błąd 502, więc inaczej niż wcześniej, ale znowu pokazuje, że jest zainstalowany ale tym razem po wejściu w to jest błąd 404..
    Linki Jenota - największa baza wartościowych linków

Podobne tematy

  1. Glossary 2.8 - biała strona po wejściu do słownika
    przez TRIMEK na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-02-2013, 17:50
  2. Alternatywa dla Gamesbox
    przez Robster na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 31-07-2010, 09:13
  3. Alternatywa dla cpanel ? dla windows
    przez dkint na forum Off topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-09-2008, 12:08
  4. Słownik Glosariusz V1.8 - wczytanie z pliku ?
    przez voco na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 27-06-2006, 00:34
  5. Słownik z własną wyszukiwarką
    przez user100 na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-04-2006, 14:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •