Przycisk "Czytaj więcej" przekierowuje na stronę główną
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Przycisk "Czytaj więcej" przekierowuje na stronę główną

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Joomla! 3.4 Przycisk "Czytaj więcej" przekierowuje na stronę główną

    Witam,

    Mam problem związany z opcją czytaj więcej. Jak dodaje artykuł i wstawiam czytaj więcej, żeby się pokazała dalsza część artykułu to rozwija artykuł ale jednocześnie przekierowuje mnie na stronę główną i pokazuje slider ze strony głównej, a pod nim rozwinięty artykuł i poniżej dalsza część strony głównej. Nie wiem o co chodzi. Strona to http://it.giax.pl/2015-06-12-13-14-16/nowosci.

    Rzecz numer dwa. Jak widać w adresie pojawia się data zamiast słowa "aktualności". Dotyczy to tylko i wyłączenie tego elementu. Pozostałe podstrony w innych kategoriach wyświetlając się prawidłowo. Alias jest wpisany, unicode alias na NIE, menu jako link zewnętrzny i ustawienia tak jak w pozostałych kategoriach i też nie wiem co jeszcze może to powodować.

    Nie ja tworzyłem witrynę tylko teraz zajmuje się dodawaniem artykułów na stronę ale mam dane administracyjne więc mogę sprawdzić co chcecie. Proszę o pomoc.


    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Nie ma w tym nic dziwnego - Panie zdolnycool - dany artykuł (link) jest przypisany jako element danej strony (nie zależnie czy głównej, czy nie) i wobec tego pokazuje elementy przypisane do tej pozycji menu.
    Rozwiązaniem jest Advanced Module Manager dzięki któremu przypiszesz dane moduły powiedzmy tylko do strony startowej więc dalej już nie będą się pokazywały.
    :-)

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok może to też jest jakieś rozwiązanie. Tylko, że jest też druga strona http://giax.pl/witamy. W której też są aktualności i nowości, w których dodaje nowe artykuły i tutaj czytaj więcej działa normalnie, a Advanced Module Manager'a tam też nie ma. Więc domyślam się, że może chodzić o jakieś ustawienie występujące normalnie w joomli. Jeszcze mi przyszło do głowy, że być może w samych plikach php jest coś inaczej. Bo na jednej stronie jest ich mniej - tam gdzie to nie działa prawidłowo (it.giax), na drugiej więcej - tam gdzie działa prawidłowo (giax).

    giax.jpg it-giax.jpg
    Ostanio edytowane przez zdolnycool : 17-06-2015 15:18

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Czytaj więcej działa normalnie i tu, i tu. Przenosi na stronę z całym artykułem wyświetlanym z otoczeniem strony w układzie pozycji menu, z jakiej artykuł został wywołany. Jeśli więc został wywołany z przeglądu umieszczonego na stronie głównej, to wyświetla się z elementami przypisanymi do strony głównej, jeśli jest przypisany do jakiejś innej, to wyświetla się w innym otoczeniu. Możliwość modyfikacji tego zachowania zapewnia moduł Advanced Module Manager.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok będę próbował tylko jeszcze czy mogę prosić o podpowiedź co ja tam muszę ustawić?

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Po tym jak nie udało mi się zrobić tego zgodnie z waszymi zaleceniami to napisałem do firmy, która tą stronę robiła i poprawili to bez użycia Advanced Module Manager i zajęło im to niewiele czasu więc tak jak przypuszczałem musiało być to jakieś ustawienie standardowe. W każdym razie dziękuję za pomoc.

    Mam jednak kolejny problem związany też po części z przyciskiem Zobacz więcej. Na stornie it.giax.pl jak naciskam Zobacz więcej to tekst artykułu pojawia się na całej stornie, a po lewej stornie jeszcze powinno pokazać się zdjęcie, które jest widoczne przy tej pozycji w liście artykułów tak jak jest to na stornie na giax.pl. Czy mogę prosić o jakąś podpowiedź z czego to wynika?

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Napisz więc do firmy która robiła stromę :-)
    Tak się składa że wcześniejszy temat da się ogarnąć kawałkiem kodu i jak się wie jak to nie zajmuje to wiele czasu (minut), tyle że do tego akurat trzeba już odrobinę wiedzy, więc nikt nie proponował ci tego rozwiązania bo gdybyś tę wiedzę miał to byś nie pytał.
    W związku z powyższą odpowiedzią - powtórzę się - napisz do firmy która robiła stronę i nie przypuszczaj.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    17-06-2015
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    To, że nie znam J! nie oznacza, że nie znam innych rzeczy. Dopiero zaczynam przygodę z CMS. Czytam jak to działa, jak jest zbudowane itp. Pytam po to, żeby się czegoś nauczyć od kogoś bardziej doświadczonych bo uważam, że z odrobiną wsparcia można się wszystkiego nauczyć. W przypadku pierwszego problemu zależało mi na czasie dlatego do nich napisałem ale chciałbym próbować sam się tą stroną zajmować i na jej podstawie zgłębiać J!. Powtórzę się - chcę się czegoś nauczyć więc trochę zrozumienia.
    Jeżeli chodzi o kod to uczę się programować i coś nie coś ogarniam, a jeżeli to by mnie przerosło to obok mnie w pracy siedzi programista, który by mi pomógł w razie konieczności. Ale najłatwiej powiedzieć "jakbyś miał taką wiedzę to byś nie pytał" - to jest raczej oczywiste bo jakby miał taką wiedzę to byłbym po drugiej stornie barykady i starał się komuś pomóc. Nie mam zamiaru tworzyć nie wiadomo jak zaawansowanych stron w J!, wolę się uczyć i klepiąc na klawiaturze kod PHP bo sprawia mi to większą satysfakcję. Ale skoro mam okazję się nauczyć czegoś nowego to czemu tego nie wykorzystać. Ten kto się nie rozwija, cofa się w rozwoju.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Dostałeś informacje/pomoc szytą na twoją miarę - nie skorzystałeś, twoja sprawa (nasz stracony czas) - i do tego negujesz doświadczenie oraz znajomość J tych którzy chcieli ci pomóc stwierdzając coś czego nawet nie jesteś pewien -
    Cytat Wysłane przez zdolnycool Zobacz wiadomość
    poprawili to bez użycia Advanced Module Manager i zajęło im to niewiele czasu więc tak jak przypuszczałem musiało być to jakieś ustawienie standardowe
    więc daruj sobie takie komentarze bo raczej nie skłania to nawet do odrobiny wsparcia.
    all

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ta dyskusja chyba potrzebna nie jest.
    Na stronie wykonanej przez firmę zastosowane są niestandardowe rozwiązania. Stąd odpowiedzi, na pytanie, jak zrobić, żeby zadziałało albo dlaczego nie działa, należy kierować do wykonawcy strony.
    Komentarz zacytowany przez @Galla Anonima można odczytać tak, jak odczytał @Gall, ale niekoniecznie takie musiały być intencje piszącego.
    Kolejny komentarz @zdolnycud jest komentarzem do własnych przypuszczeń i wyobrażeń autora, a nie do komentarza @Galla Anonima. Wystarczyło przyjąć do wiadomości, a nie wieść niepotrzebne i irytujące dywagacje (bo wmawiające respondentowi, że napisał coś, czego nie napisał).
    Odnośnik w Czytaj więcej jest prawdopodobnie wstawiony ręcznie, a tekst prawdopodobnie nie jest lidem artykułu do którego prowadzi odnośnik. Ale to wiedzą tylko ci, którzy mogą zbadać stronę od zaplecza.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Phoca Gallery - podpis miniatur oraz Przycisk "Czytaj więcej" w artykule
    przez lukasz3 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-06-2013, 13:12
  2. Nie działa przycisk "czytaj więcej"
    przez MakuMaku na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-01-2013, 20:57
  3. Dodatkowy Przycisk koło "Czytaj Więcej"
    przez sh0tek na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 28-02-2012, 10:32
  4. [JomSocial 1.5.248] przycisk: "more/więcej" na stronie głównej domyślnie włączony
    przez mike20 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-11-2009, 16:49
  5. Przycisk "czytaj więcej" (readmore)
    przez wicy na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-09-2007, 11:25

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •