Koszt wysyłki a waga
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Koszt wysyłki a waga

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny Koszt wysyłki a waga

    Witam.
    Pod jedną pozycją w sklepie mam parę opcji tego samego produktu. Problem jest w tym, że pomiędzy najmniejszym rozmiarem a największym jest kolosalna różnica w wadze. Rozmiar A - 0,5 kg ........ Rozmiar X - 25,0 kg. Czy można, a jeśli to jak ustawić VirtueMart aby po wyborze konkretnego rozmiaru system przypisywał odpowiednią wagę? Jedyne rozwiązanie jakie mi przychodzi do głowy, to opublikować 15 tych samych produktów, ale to mnie nie satysfakcjonuje. Mam nadzieję, że może mi ktoś pomoże.
    Ostanio edytowane przez WoSko : 10-03-2007 06:28
    Pozdrawiam Wojtek
    www.fulltech.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Wg mnie są trzy rozwiązania Twojego problemu:

    1. Utworzyć odpowiednią ilość produktów z uwzględnieniem zmieniającej się wagi (mało zgrabne ;) ),

    2. Skorzystać z atrybutów - ustalając cenę dla każdej odmiany produktu z uwzględnieniem wagi (mało przyjazne dla klienta i nie za bardzo zgodne z logiką działania skryptu VM),

    3. Zainteresować się tzw. child products - o ile mi wiadomo, jest możliwość przypisania wagi dla każdego z "dzieciaków"; więcej informacji znajdziesz w modyfikacji opisanej przez macallfa na forum VM.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2007
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z tego co widzę, to nie ma dla mnie rozwiązania. Przynajmniej na razie. Child products chyba nie wchodzą w rachubę. Za dużo było by wyświetlonych klonów na jednej zakładce. Po za tym nie jestem pewny jak to działa, a nie chcę eksperymentować na istniejącym sklepie. Nie podoba mi się to co zobaczyłem. W przypadku 3 do 5 childs, jest OK, a co jak ich jest 25? Klient zwariuje.
    Pozdrawiam Wojtek
    www.fulltech.pl

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •