Witam

Mam mały problem z ogarnięciem tematu nie wyświetlania wybranych modułów na stronie widoku pojedynczego artykułu z nadrzędnej kategorii.
Poniżej postaram się doprecyzować zapytanie

W zapleczu strony mam podział na kategorię

-kategoria 0 (kategoria nadrzędna)
-- kategoria 1 (kategoria 2 poziomu)
-- kategoria 2 (kategoria 2 poziomu)
-- kategoria 3 (kategoria 2 poziomu)

linki w menu na stronie

Kategoria 0 (strona główna oraz przegląd najnowszych artykułów z kategorii nadrzędnej i podkategorii)
kategoria 1 (przegląd artykułów z kategorii 1)
kategoria 2 (przegląd artykułów z kategorii 2)
kategoria 3 (przegląd artykułów z kategorii 3)

Ogólnie strona jest portalem informacyjnych.

Mam np moduł slajdera, który ustawiony jest tak żeby wyświetlał się tylko na stronie głównej czyli w moim przypadku link kategoria 0

Dla artykułów z podkategorii wszystko działa i moduł nie wyświetla się.
Niestety jeśli któryś z redaktorów umieści stronę w kategorii nadrzędnej to po kliknięciu w artykuł moduł wyświetla się na stronie widoku artykułu.

Pytanie czy da się w jakiś sposób zrobić tak żeby np otworzeniu artykułu z kategorii nadrzędnej moduły nie wyświetlały się.

Wiem że można to załatwić dodatkiem no number advance module manager, komponentem k2 lub przy użyciu na stronie głównej modułu do wyświetlania artykułów zamiast rdzennego przeglądu artykułów z kategorii.

Szukam jednak sposobu na to żeby ogarnąć to bez dodatkowych pluginów.
Rozumiem że problem polega na tym że moduł slajdera przypisany jest tylko do pozycji menu strona główna a ta akurat wyświetla artykuły z nadrzędnej kategorii.

Problem polega na tym że redaktorzy zapominają przypisać artykuł do właściwej kategorii i zostawiają domyślną czyli w moim przypadku kategorię 0

Niestety Joomla podczas dodawania artykułu przypisuje pierwsza domyślną w moim przypadku nadrzędną. Może jest jakiś sposób by zablokować dodawanie do tej kategorii lub poprzez modyfikację kodu joomla zmienić domyślna kategorię.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki