Joomla 1.5.22 do...??? - Strona 4
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Wyniki 31 do 40 z 43

Temat: Joomla 1.5.22 do...???

  1. #31
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    1) Jeśli chodzi o TinyMCE, to mam tylko *Domyślny edytor - szukam indywidualnych ustawień, ale nie mogę ich odnaleźć.
    2) To lipa... potrzebny mi podgląd artykułu w nowym oknie - przeglądarki, żeby skopiować adres do hiperłącza. Stara wersja joomli miała taką możliwość - [podgląd] - zapisz....
    3) Spróbuje migrować i galerię, nie uśmiecha mi się dodawanie ponad setki zdjęć ręcznie, brr..

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    Już znalazłam, zmieniłam... tylko że... to wciąż nie jest to

    http://netdna.webdesignerdepot.com/u...01_tinymce.jpg

  4. #33
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez blablabla Zobacz wiadomość
    To lipa... potrzebny mi podgląd artykułu w nowym oknie - przeglądarki, żeby skopiować adres do hiperłącza
    Masz pod edytorem przycisk Artykuł. Do tego właśnie służy.
    TinyMCE - wejdź na zapleczu Rozszerzenia / Dodatki, odszukaj TinyMCE i skonfiguruj
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #34
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    Hej, już znalazłam, tylko wygląd edytora różni się od tego, którego miałam wcześniej - brakuje też paru elementów, m.in rozbudowanej opcji dodawania zdjęć: http://wikieducator.org/images/b/bc/...rance_only.png

  6. #35
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    Chyba się poddam... padam na ryj, szukam tego edytora już od rana :/

  7. #36
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale czego Ty szukasz? TinyMCE jest edytorem domyślnym. Standardowo ustawiony jest w trybie pracy określonym jako wzbogacony. Nigdzie nie trzeba nic szukać, tylko wejść na zapleczu - tak jak napisałem - na stronę Rozszerzenia / Dodatki. Odszukać dodatek Edytor TinyMCE i przestawić Tryb pracy z opcji Wzbogacony na Rozszerzony. Wszystko.
    W edytorze TinyMCE nie ma zbytnio rozbudowanych opcji dodawania zdjęć, ale to, co pokazujesz w poprzednim poście akurat jest. Tyle że tych opcji używamy z umiarem i nie do dodawania zdjęć (do tego służy przycisk Grafika pod edytorem), ale do sformatowania wyglądu, jeśli ktoś tego nie potrafi w kodzie. Lepiej jednak w takim przypadku stworzyć odpowiednie klasy CSS, a nie ustawiać ręcznie marginesy i wypełnienia (paddingi) tudzież położenie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #37
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam, minęło trochę czasu, a ja zastanawiam się czy nie wrócić do starej wersji Joomli (na szczęście mam taką możliwość). Mam dość problemów, związanych z układaniem strony.

    Trzeba migrować joomlę, trzeba migrować "fokę", bo nie mam zdjęć w galeriach, artykuły się poprzestawiały, panel admina różni się wyglądem od tego co było. A ciężko po dwóch latach przyzwyczajenia, przejść na coś zupełnie innego.

    No nic, jeśli zdjęcia nie wrócą - wracam do starej joomli.

    Nie namawiajcie na migrację, szkoda czasu i zdrowia.

  9. #38
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    No i druga sprawa; http://wiki.joomla.pl/Migracja_rozsz..._do_Joomla_2_5 czy http://wiki.joomla.pl/Migracja_rozsz..._5_do_Joomla_3 ?? Jeśli JUŻ jest zainstalowana Joomla 3...

  10. #39
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Gdy pisałem o migracji, a pisałem razy kilka, podkreślałem, ze to wcale nie proste. Ale też podkreślałem, że wcześniej czy później migrować trzeba. Porzuć więc myślenie o powrocie do starszej wersji, bo to nie tak, jak byś chciała jeździć starą warszawą, tylko tak, jak byś chciała jeździć starą i zdezelowaną warszawą, w której wszystko w każdym momencie może nawalić. Ani to szczególnie ładne, ani bezpieczne, ani wygodne, ani ekonomiczne. Specjalistom migracja zajmuje 2 dni -dwa tygodnie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #40
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-09-2014
    Wpisy
    85
    Punkty
    2

    Domyślny

    Sorry za zamieszanie, to nie była "foka" gallery, tylko zdjęcia wstawiane za pomocą Sigplus, a Content Image gallery sigplus nie było wogóle, więc zamiast zdjęć na stronie prezentowały się tylko dwa krzywe nawiasy z tytułem albumu w środku. W tej chwili, wszystko gra i buczy.

    Zwiastun, pytałeś o edytor? widzisz różnicę? I nie piszcie że się nie da.. ja widzę na YT (filmiki instruktażowe), że jest... w nowszych wersjach.
    Załącznik 8359
    Tylko to, i moja strona gotowa

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Aktualizacja joomla 2.5.22 do joomla 3.3.1 Fatal error
    przez wojtasm91 na forum Instalacja, aktualizacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 15-07-2014, 17:55
  2. Serwer a Joomla 1.5.22
    przez Wojtas_78 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 15-02-2012, 22:40
  3. Serwer a Joomla 1.5.22
    przez Wojtas_78 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-02-2012, 22:00
  4. Aktualizacja joomla 1.5.22
    przez Marfish na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post/autor: 27-11-2010, 11:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •