Bezpośredni dostęp do edycji artykułu w panelu administracyjnym
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Bezpośredni dostęp do edycji artykułu w panelu administracyjnym

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2014
    Wpisy
    28
    Punkty
    4

    Domyślny Bezpośredni dostęp do edycji artykułu w panelu administracyjnym

    Cześć, chciałbym móc generować linki do edycji poszczególnych artykułów w panelu i wysyłać je mailem. Niestety po kliknięciu na link z maila otwiera się nie strona edycji a lista artykułów z błędem:
    Błąd

    Nie masz uprawnień do skorzystania z odnośnika umożliwiajacego bezpośreni dostęp do tej strony
    Pytanie w sumie jest proste: jak sprawić żeby można było używać takich bezpośrednich linków?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jak to sobie wyobrażasz, że do obszaru chronionego ktoś się dostaje bez autoryzacji?
    Nie wszystkie pomysły da się zrealizować, a głupich to nawet nie ma sensu realizować.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2014
    Wpisy
    28
    Punkty
    4

    Domyślny

    Naprawdę nie rozumiem co jest głupiego w moim "pomyśle".

    Kiedy dostaję powiadomienie z tego forum na maila to znajduje się tam zawsze link do anulowania subskrypcji danego wątku. Jeżeli go kliknę to otwiera się strona do której trzeba mieć autoryzację. Jeżeli jestem zalogowany to wszystko idzie normalnie ale jeżeli nie, to wyświetla się okno z możliwością zalogowania. Dokładnie o taki mechanizm mi chodzi. Z resztą to raczej nic nadzwyczajnego - wszędzie tak jest.

    Chyba nie do końca się zrozumieliśmy, bo trudno nazwać to "głupim pomysłem".

  5. #4

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dodatek Joli umożliwi edycję artykułu od strony frontowej, może nie zadziałać w Joomla 3, ale wtedy może Jola pomoże.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2014
    Wpisy
    28
    Punkty
    4

    Domyślny

    Mi właśnie nie chodzi o dostęp od frontu. Sytuacja wygląda tak, że jest użytkownik, który ma dostęp do panelu. Mógłby się normalnie zalogować kliknąć artykuły, wybrać odpowiedni i edytować. Chciałbym jednak by w mailu dochodził link prowadzący bezpośrednio do edycji tego artykułu (W PANELU ADMINA) -> użytkownik podaje hasło i wyświetlane jest okno edycji odpowiedniego artykułu. Pytanie, czy takie coś jest realne. Jak dla mnie to nie jest kwestia żadnego dodatku, tylko zezwolenie na takie działanie w parametrach samej joomli (o ile to możliwe). W tej chwili do edycji artykułu można się dostać tylko klikając jego nazwę na liście w panelu. Jednak gdy skopiuję adres strony edycji i otworzę go w nowym oknie wklejając go, to wyskakuje podany wcześniej błąd i wyświetla się lista wszystkich artykułów. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się już możliwie jak najjaśniej

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wyrażasz się jasno. Joomla jest tak skonstruowany, jak jest. Nie ma wbudowanego mechanizmu logowania do zaplecza w sposób, na jakim Ci zależy (jak to np. jest w Redmine). Możesz poprzeglądać dokładniej rozszerzenia z grupy narzędzi administracyjnych czy Access & Security, ale ja nie przypominam sobie, by takie narzędzie było. Pozostaje zwrócenie się do kogos z programistów o opracowanie takiego rozwiązania.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-07-2014
    Wpisy
    28
    Punkty
    4

    Domyślny

    No dobra. Trudno. A tak z ciekawości - na jakiej zasadzie działa taki mechanizm braku bezpośredniego dostępu? Bo jak widać do listy artykułów dostać się można.

Podobne tematy

  1. Bezpośredni adres do artykułu bez nazw kategorii i podkategorii w linku
    przez ville na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-02-2014, 22:12
  2. Odrębna podstrona z osobnym menu z możliwością edycji w panelu administracyjnym.
    przez proskell na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 02-07-2013, 10:55
  3. Bezpośredni adres do artykułu w Joomfish
    przez azathoth na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 28-09-2011, 09:19
  4. bezpośredni link do slideshow w joomgallery
    przez Antosiwo na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-07-2009, 15:06
  5. Bezpośredni link do artykułu z nazwy kategorii
    przez LeszekD na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-05-2007, 01:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •