Rozwijane menu a WCAG 2.0 AA
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Rozwijane menu a WCAG 2.0 AA

  1. #1
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny Rozwijane menu a WCAG 2.0 AA

    Może mi ktoś powiedzieć, czy zwykłe, rozwijane menu zrobione w CSS spełnia wymogi dostępności? Przyznam, że nie wgłębiałem się jeszcze specjalnie w WCAG 2.0 (na poziomie AA), czytałem jedynie ogólne wytyczne (plus to, co napisał Zwiastun na Joomla.pl) i próbowałem dostać się TABem do pozycji menu, ale niespecjalnie mi się to udało. Po głównych pozycjach menu jeszcze tab przechodzi, ale ich nie rozwija.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Jeśli nie można się dostać do wszystkich pozycji z klawiatury, to znaczy, że nie spełnia wymogów.

  4. #3
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    No właśnie wiem, Karol, ale jak to rozwiązać? Pozycji w menu mam sporo i poukładanie tego wszystkiego na wierzchu zajmie sporo miejsca. Szukałem jakichś rozwiązać z CSS (np focus - nie nadaje się do tego) ale póki co nic nie znalazłem. Teraz przynajmniej wiem, czemu Beez3 nie ma rozwijanego menu .
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Rozwiązanie będzie niebawem, ale musisz trochę poczekać. Tymczasem możesz się przygotować do... zmiany szablonu. Framework EF4 z Joomla-Monster będzie wkrótce wzbogacony o takie rozwiązanie (i nie tylko).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Na takie rozwiązania mogę czekać. Dzięki za uchylenie rąbka i światełko w tunelu, Zwiastunie.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Ja natomiast wspomnę o dostępnych szablonach, jakie powstały za unijne pieniądze dla WP, J! i Windu (cokolwiek to jest).

    Byłem na publicznym spotkaniu z autorem, na którym zachwalał WP i oświadczył, że J! nie lubi. Chyba rzeczywiście tak jest, bo o ile problem rozwijalnego menu w wersji WP jakoś rozwiązał (tzn. dla menu pionowego wyświetla się I poziom, po kliknięciu którejś z pozycji strona się przeładowuje i pokazuje rozwinięty II poziom tej pozycji), to w wersji dla J! nawet tego nie ma - wyświetla się jeden poziom, kolejne mają display: none. Dokumentacja wersji dla J! nie istnieje.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Powtórzę raz jeszcze coś, co już pisałem wcześniej. Jeśli ktoś potrzebuje rozwiązania dziś, ma do dyspozycji http://www.accessibletemplate.com/, gdzie jest także i rozwijalne menu dostępne z klawiatury. O "projekcie za unijne pieniądze" wypowiadać się nie będę, bo nie ma po co (jeśli to projekt za unijne pieniądze, czy jakiekolwiek publiczne, bo po stronie tego nie widać).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Jeśli komuś angielski nie jest obcy (a w ostateczności translator), podaję adres do interesującego artykułu: http://terrillthompson.com/blog/202.
    W treści znajduje się odsyłacz do strony, na której można przetestować działanie różnych rozwiązań menu: http://staff.washington.edu/tft/tests/menus/. Są również komentarze autora testu.

    Artykuł nie jest już młody, ale dociekliwi znajdą tam sporo ciekawych informacji i rozwiązań.

    Dodam jeszcze tylko, że Superfish Menu (moje ulubione), a dokładnie najnowsza wersja (wcześniejszych nie testowałem) bardzo ładnie pozwala poruszać się po wszystkich pozycjach wielopoziomowego menu z klawiatury.

    Zresztą sami przetestujcie: http://users.tpg.com.au/j_birch/plug...fish/examples/.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  10. #9
    Wiarus Jdwind awatar
    Dołączył
    21-08-2007
    Skąd
    Stalowa Wola
    Wpisy
    1 692
    Punkty
    132

    Domyślny

    Dzięki Jacek, super sprawa - zaimplementowałem u siebie w templatkę Beez3, działa pięknie.
    wiki.joomla.pl - odpowiedzi na Twoje pytania!
    >> MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ << - dokonaj dowolnej (min. 50zł) wpłaty na rzecz PCJ i skontaktuj się ze mną w celu odebrania gratulacji!

Podobne tematy

  1. Dodanie - zmiana fontu, kontrast - WCAG
    przez kaniagandzowski na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post/autor: 01-11-2015, 22:41
  2. MInimalistyczny wg. wcag
    przez drips na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-06-2015, 17:26
  3. rozwijane menu nie chce działać
    przez rysic na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-03-2014, 00:37
  4. Rozwijane menu Extended Menu chowa się pod poniższym SlideShow
    przez freeJoomla na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-04-2011, 19:49
  5. Menu w zakładkach + rozwijane menu + statystyki komentarzy
    przez DarioB na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 28-01-2011, 00:13

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •