Captcha we wtyczce z rejestracją
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Captcha we wtyczce z rejestracją

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    17-07-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Joomla! 3.4 Captcha we wtyczce z rejestracją

    Witajcie. Moja strona beczkodance.pl.

    Mam zainstalowaną google'owską Captchę i działa bardzo dobrze w formularzu rejestracji użytkownika. Mam też zainstalowaną wtyczkę Seminar Manager, którą po długich godzinach skonfigurowałem do swoich potrzeb i działa bardzo dobrze - tylko, że potrzebuję dołożyć do formularza zapisów użytkownika w tej wtyczce Captchę, żeby goście mogli się zapisywać na warsztaty bez konieczności rejestracji jako użytkownik strony.

    Wykminiłem, że rejestracja we wtyczce opiera się na dwóch plikach: /components/com_seminarman/views/courses/tmpl/deafult_applicationform.php, gdzie jest szablon formularza do zapisów na warsztaty oraz /components/com_seminarman/views/courses/tmpl/deafult.php gdzie są instrukcje, które pola są wymagane przy rejestracji we wtyczce.

    Pliki deafult_applicationform.php, deafult.php, plik .php Captchy recaptcha.php oraz plik z formularzem rejestracji użytkownika załączam tutaj.

    Do deafult.php dodałem część kodu z recaptcha.php:

    Kod PHP:
    private function getResponse($privatekey$remoteip$response$challenge null)    {        $version $this->params->get('version''1.0');
            switch (
    $version)        {            case '1.0':                $response $this->_recaptcha_http_post(                    'www.google.com''/recaptcha/api/verify',                    array(                        'privatekey' => $privatekey,                        'remoteip'   => $remoteip,                        'challenge'  => $challenge,                        'response'   => $response                    )                );
                    
    $answers explode("\n"$response[1]);
                    if (
    trim($answers[0]) !== 'true')                {                    // @todo use exceptions here                    $this->_subject->setError(JText::_('PLG_RECAPTCHA_ERROR_' . strtoupper(str_replace('-', '_', $answers[1]))));
                        
    return false;                }                break;            case '2.0':                require_once 'recaptchalib.php';
                    
    $reCaptcha = new JReCaptcha($privatekey);                $response  $reCaptcha->verifyResponse($remoteip$response);
                    if ( !isset(
    $response->success) || !$response->success)                {                    // @todo use exceptions here                    foreach ($response->errorCodes as $error)                    {                        $this->_subject->setError($error);                    }
                        
    return false;                }                break;        }
            return 
    true;    } 
    mając nadzieję, że spowoduje to sprawdzenie kliknięcia w Captchę, ale tylko zablokowałem sobie możliwość wysłania formularza.

    Do deafult_applicationform.php dodałem kod:
    Kod PHP:
    <table>    <tbody>        <tr>        <script src='https://www.google.com/recaptcha/api.js'></script>        <div class="g-recaptcha" data-sitekey="xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx"></div>        </tr>    </tbody></table> 
    dzięki któremu Captcha w ogóle się wyświetla.

    Nie umiem jednak napisać, ani znaleźć odpowiedniego kodu do przeklejenia do formularza i wymuszenia kliknięcia w Captchę. Widziałem jakieś stare pluginy integrujące Captchę z podobno każdą możliwą stroną w Joomli, ale nie dało się tego zainstalować (031_plg_jezReCaptcha-v1.0.0). Wiem, że najprościej wyłączyć możliwość zapisów dla gości, ale nie o to w tym chodzi (niestety).

    Jak dołączyć Captchę do formularza zapisów wtyczki tak, żeby trzeba było w nią kliknąć?

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    17-07-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    EDIT: na razie wróciłem do domyślnych plików i widok na stronie w tym formularzu jest bez żadnej Captchy.

Podobne tematy

  1. captcha
    przez zn58 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 11-04-2015, 09:43
  2. problem z captcha, logowaniem, rejestracja, jcomments i ankieta
    przez Cioras na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 12-03-2014, 18:12
  3. Newsletter z captcha
    przez p4w3k na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-02-2009, 02:57
  4. Rejestracja użytkowników i CAPTCHA
    przez toudidel na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 31-01-2009, 15:42
  5. Captcha
    przez serart15 na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-04-2008, 10:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •