Niechciane linki na stronie - polska sieć linków i wiele skażonych stron. - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 35

Temat: Niechciane linki na stronie - polska sieć linków i wiele skażonych stron.

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Właśnie kończę coś podobnego migrować - też było ofiarą ataków - ale - po czyszczeniu od dwóch miesięcy nie było żadnego udanego a obecnie ląduje na j343 - tylko 10805 artykułów - i około 500 000 fotek :-)
    Przerzuć to jednak przez najnowszą wersję RS Firewall'a - warto - naprawdę mało co mu się opiera (nie jest to to co było dla 1.5)

    Po migracji pokażesz efekty? Nie sądziłem, że można tak duży serwis informacyjny na Joomli robić. Poza tym zawsze szukam inspiracji do modyfikowania u siebie layoutu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Debiutant
    Dołączył
    07-09-2015
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    U mnie też pokazują się googlowskie reklamy. Irytuje mnie to jak nie wiem i w dodatku nie wiem jak się tego pozbyć.

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    26-09-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    3

    Domyślny

    Proszę bardzo:

    https://faraon24.pl/opinie/225-wlamania

    nie ma za co.

    Straus

  5. #24
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Joomla! 3.4

    Wielkie podziękowania za cierpliwość , poświęcenie i zawzięcie dla MStraus.

    Kolega z postu powyżej mocno zaangażował się w znalezioenie problemu.

    Szkodliwa wklejka siedziała w folderze bibliotek :

    /libraries/

    gdzie w tym folderze

    w kodzie import.legacy.php znajdowała się wklejka z odnośnikiem do kolejnego pilku w folderze libraries:

    (kod w pliku zip)włamanie.zip

    Powyżej kod zawiera odnośnik do pliku facts.php znajdującego się w libraries/spcyend/utilities/ (folder należy do bibliotek kompnentu SPupgrade, który posłużył mi do przeniesienia treści z J 1.5 do J3).

    W pliku facts znajduje się natomiast kod:

    (kod w pliku zip)włamanie.zip



    Jedynym sposobem na znalezienie wklejki było kolejne usuwanie katalogów z kopii serwisu i sprawdzanie działania niechcianych linków.

    To była ciężka praca kolegi Straus. Moje wcześniejsze poszukiwania właśnie pod kątem znalezienia eval64 jak i też daty modyfikacji/zapisu plików (znałem datę uruchomienia serwisu oraz datę otrzymania informacji z Google o ataku) spezły na niczym.

    Zanim do tego doszło, sprawdzana i przeszukiwana była baza SQL, testowanie strony za pomocą skanera Vegi także nic nie dało.

  6. #25
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Świetnie, że udało Ci się znaleźć szkodliwy kod. Istotne jest jednak ustalenie jaką drogą dostał się on na serwer - zarówno dla Ciebie (bo jeśli nie zablokujesz tej drogi, to problem najprawdopodobniej powróci), jak i dla innych.

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-01-2010
    Wpisy
    99
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cracker włamał się poprzez stary serwis oparty o J.1.5. Mimo moich starań ochrony serwisu, różnych zabezpieczeń i tak doszło do włamania i dorzucenia kodów spamu. Nowy serwis powstawał w między czasie jako subdomena.

  8. #27
    Debiutant
    Dołączył
    26-09-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    3

    Domyślny

    1)
    "Cracker" - marzy mi się aby świat powrócił do tej prawidłowej nomenklatury
    Hacker - dobry
    Cracker - zły
    2)
    Polecam wszystkim w pierwszej kolejności słabości swoich skryptów CMS sprawdzić narzędziem Vega od Subgraph (jest za darmo).
    3)
    Dostałem w Faraon24 informację o zawiadomieniu ambasady Grecji w Warszawie - rządowa www wyspy Kreta uległa temu włamaniu i wgrano tam te pożyczki internetowe.
    Kto pierwszy ten lepszy - jeśli ktoś marzy o odszkodowaniu to należy wziąć pod uwagę możliwość extradycji ;)

    Michael Straus

  9. #28
    Debiutant
    Dołączył
    02-10-2015
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jako właściciel strony http://www.terve.pl chciałbym poinformować szanowne grono użytkowników forum.joomla.pl, że niestety nie mamy nic wspólnego z włamaniami na wasz CMS oraz injectowanymi setkami stron pdf'ów. Michael Strauss na swojej stronie oskarza niewłaściwą firmę i niszczy nasz dobry wizerunek. Oskarzenie nas o włamania na strony rządowe to już było przegięcie! Jak tak można??? On ewidetnie chce się nas pozbyć wszelkimi metodami. Sam chwali się na swoim blogu, że skutecznie podesłał wirusa właścicielowi konkurencyjnego forum pożyczkowego, później idzie i niszczy nas próbując się włamać na naszą stronę. Czy tak można? Ten człowiek kilka dni temu próbował się do nas włamać i rozwalił nam stronę. Nie możemy pracować wszędzie są jakieś dziwne kody. Jak chcemy to skasować wyskakuje błąd 414. Jeżeli komuś z konkurencji Pan Michael Strauss z Kielec groził lub włamał się czy zaspamował stronę prosimy o kontakt kontakt@terve.pl (czekamy tylko do środy). A i jeszcze jedno Panie Michale zanim spotkamy się w sądzie może Pan przestać zgłaszać naszą stronę do google ( wszystkie spam linki na bierząco są dodawane do disavow tool i jesteśmy czyści jak łza).
    https://www.terve.pl/spam/m_01.png
    https://www.terve.pl/spam/m_02.png
    https://www.terve.pl/spam/m_2.png
    https://www.terve.pl/spam/m_4.png
    https://www.terve.pl/spam/m_1.png

    Pozdrawiamy zespół Terve

  10. #29
    Debiutant
    Dołączył
    26-09-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    3

    Domyślny

    @terve sp. z o.o.
    odnieś się dlaczego na twoich serwerach są strony z przekierowaniami do włamań
    odnieś się czemu dziwnym trafem te same linki partnerskie co twoje są na stornach z włamaniami
    czemu widniejecie jako spółka zoo (błąd w KRS?)
    czemu na twój email została zarejestrowana strona służąca do włamań (błąd w CEIDG?)
    czemu nagle o teraz znikają wszystkie strony służące do włamań - mam je zarchiwizowane wszystkie, firmy hostingowe tez mają backupy
    i tak dalej

    a o wirusach i twoich zgłoszeniach i innych spamach nic nie wiem - nie wmawiaj

    i ostatnie:
    nie napisałem, ze stoisz za włamaniami tylko, że twoj email został użyty do zarejestrowania strony służącej do włamań
    i, że masz ten sam link partnerski co strony na które się włamano
    Ostanio edytowane przez MStraus : 02-10-2015 14:15

  11. #30
    Debiutant
    Dołączył
    26-09-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    3

    Domyślny

    Z uwagi na pilne usuwanie efektów włamań wpis z Faraon24 został usunięty - jak zawsze.
    Backupy, archiwa, logi pozostają bezpieczne do wykorzystania w razie spełnienia pogróżek sądowych.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Niechciane linki w kodzie strony
    przez csluk na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 08-07-2014, 14:50
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-04-2014, 14:28
  3. Wiele stron na jednej Joomli
    przez mariuszek471 na forum Różne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 05-09-2013, 23:24
  4. Niechciane linki na stronie.
    przez freeart na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 20-08-2013, 18:39
  5. Wiele stron na jednej Joomli
    przez reeaver na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-12-2011, 13:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •