Schakowano mi strone prosze o pomoc !!?? - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 23

Temat: Schakowano mi strone prosze o pomoc !!??

  1. #11
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Owocne bedzie rowniez zapoznanie sie z tym artykulem oraz tym postem na forum Joomli. Nie zaszkodzi tez poczytac to i to.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Dylek Zobacz wiadomość
    Owocne bedzie rowniez zapoznanie sie z tym artykulem oraz tym postem na forum Joomli. Nie zaszkodzi tez poczytac to i to.
    Dziekuje serdecznie za wszelka pomoc i wskazane artykuly bardzo pomocne jzu zastosowalem kwestie blokowania za posrednictwem kodow podanych w jednym z postow ktore umieszcza sie w pliku htacces, dokonalem tez zmiany chmodow i innych zabiegow - i mam pytanko co do chmodow jesli ustawie wszytskie pliki na 644 to czy w przypadku plikow robots.txt i htacces.txt nie spowoduje to problemow dla wyszukiwarek ktore beda mi indeksowaly strone? i czy wogole pliki ustawiac na 644 czy pozostac przy 755? dziekuje za odpowiedz

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pozwolilem sobie napisac post po poscie bo wlasnie stwierdzilem przez jaki komponent nastapil atak jest to extcalendar wlasnei biore sie za jego odinstalowanie i sie zastanawiam czy go instalowac ponowanie juz przy obecnych zabezpieczeniach co myslicie warto?

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co jest ciekawe w dniu dzisiejszym mialem juz 2 razy odwiedziny z turcji tak pokazuja mi statystyki w stat24 czyzby rzeczywiscie atak byl az z turcji? czy ktos pod IP tureckim z polski szaleje jesli chcecie moge podac te adresy IP, pozdrawiam

  6. #15
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    A sprawdziles czy w podanych przeze mnie linkach ExtCalendar nie figuruje jako dziurawy, nienaprawiony? Jesli figuruje - jaki ma sens jego ponowna instalacja i ponowne otworzenie dziury w systemie? Sam sie prosisz o klopoty...

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po przejrzeniu podanej listy rzeczywiscie wsrod dziurwanych komponentow znajduje sie Excalendar wlasnie w mojej zaatakowanej wersji i juz go usunelaem z serwera i tu mam pytanko czy znacie moze podobny do tego komponent, pytam poniewaz jest on mi bardzo potrzebny na stronie a niestety musze z niego zrezygnowac
    z gory dziekuje za polecenie komponentu i pozdrawiam

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    wyszła przecie poprawiona wersja
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-05-2006
    Wpisy
    63
    Punkty
    10

    pytanie

    jak masz ustawione chmod dla configuration.php ? na 755 ?
    jamic

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2007
    Wpisy
    88
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chmod na configuration.php mam teraz na 755 wczesniej mialem na 777 , ale zastanawiam sei czy nie bedzie lepiejna 733??

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-05-2006
    Wpisy
    63
    Punkty
    10

    ciekawa sprawa

    warto zauwazyc, ze jesli ustawiasz prawa na:
    A. 755 + czytaj - zapisz + wykonaj // dla katalogow [czytasz zawartosc katalogu]
    B. 733 - czytaj + zapisz + wykonaj // dla plikow [nie odczytasz zawartosci pliku]
    C. 644 + czytaj - zapisz - wykonaj // dla plikow [czytasz zawartosc pliku]
    D. 711 - czytaj - zapisz + wykonaj // dla plikow [nie odczytasz zawartosci pliku]
    ---
    i teraz potrzebny jest expert ktory powie jak ustawic prawa dla calej struktury katalogow oraz plikow joomla. ja niestety nie wiem.
    Ostanio edytowane przez jamic : 17-03-2007 11:09
    jamic

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •