Brak szablonów w panelu administracyjnym
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Brak szablonów w panelu administracyjnym

  1. #1

    Joomla! 1.5 Brak szablonów w panelu administracyjnym

    Przenosiłem stronę w joomli 1.5.26 na inny serwer, choc w tej samej firmie (home.pl) i zauważyłem dwie rzeczy:
    1) brak domyślnego języka (musiałem go zaznaczy ponownie)
    2) brak wyszczególnionych szablonów w panelu administracyjnym (zarówno panel front, jak i back)

    I odnośnie drugiego punktu, jak sprawic, aby były ponownie widoczne? Dodam, że wszystko śmiga i szablon od strony użytkownika się nie zmienił. Coś się podziało w bazie danych, że szablony przestały byc widoczne?

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Czy śmiałem się już dzisiaj? Z tego możesz: http://ciekawnik.pl/najlepsze-spoty-reklamowe/liczy-sie-to-cos/575-ikea

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Sprawdź obecną i poprzednią wersję php katalogu root witryny - poprzednia mogła być niższa bo taka była i taka została ale nowa może nie mieć już możliwości ustawienia starej wersji php lub ma wyższą domyślną - od tego bym rozpoczął poszukiwania przyczyny problemu.

  4. #3

    Domyślny

    Wersję interpretera zmieniłem i są obecnie identyczne. Część błędów została wyeliminowana, ale tylko część. Powyższy nie. I jeszcze jeden błąd w tej instalacji. Po wejściu na przykład w jakiś moduł, na dole strony wyświetla coś takiego: Fatal error: Call to undefined method stdClass::onDisplay() in /libraries/joomla/html/editor.php on line 268

    Dodam, że wciąż mam dostęp do starego serwera i mogę ew. dokonać jakichś ruchów. Ale nie sądziłem, że to będzie ta probelmatyczne. W końcu robię kopiuj wklej. Może coś pomijam?

    PS. Na nowym serwerze widoczna jest jeszcze taka zmiana, że foldery z serwisami wrzucam do podkatalogu public_html. Być może tu leży problem?
    Ostanio edytowane przez eos5 : 27-08-2015 15:22
    Czy śmiałem się już dzisiaj? Z tego możesz: http://ciekawnik.pl/najlepsze-spoty-reklamowe/liczy-sie-to-cos/575-ikea

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    W Joomla masz możliwość odczytania środowiska w którym jest osadzona witryna na zapleczu - zrób to w starej i nowej witrynie => porównaj a potem skoryguj za pomocą konfiguracji katalogu plikiem bodajże php.ini umieszczonym w katalogu root witryny w przypadku home.pl

  6. #5

    Domyślny

    OK, dzięki. Zaraz to sprawdzę.
    PS. Na nowym serwerze widoczna jest jeszcze taka zmiana, że foldery z serwisami wrzucam do podkatalogu public_html. Być może tu leży problem?
    Czy śmiałem się już dzisiaj? Z tego możesz: http://ciekawnik.pl/najlepsze-spoty-reklamowe/liczy-sie-to-cos/575-ikea

  7. #6

    Domyślny

    Wygląda na to, że żadnych różnic w php nie ma. Jedynie liczba błędów w nowej liczona jest w tysiącach. Zdaje się, że nie ma szans bez użycia jakiegoś specjalnego oprogramowania do migracji. Ktoś coś ma na tak starą wersję joomli?
    Czy śmiałem się już dzisiaj? Z tego możesz: http://ciekawnik.pl/najlepsze-spoty-reklamowe/liczy-sie-to-cos/575-ikea

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Skończyłem tydzień temu migrować 1.5.15,
    jeden z osobników facboo'kowych kończy migrować z Joomla 1.0 na 3.4.3 (o ile wiem ma tam jeszcze jakąś dłubaninę) - więc ogólnie to raczej w standardzie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez eos5 Zobacz wiadomość
    że foldery z serwisami wrzucam do podkatalogu public_html. Być może tu leży problem
    Jeżeli masz poprawione ścieżki dla katalogów temp i log w pliku configuration.php to nie powinno mieć to wpływu (ale nie znam osoby która by znała wszystkie zagwozdki)
    Pytanie - jaką metodą przenosiłeś witrynę z jednego serwera na drugi?

  9. #8

    Domyślny

    Stronę udało się przenieść z wykorzystaniem Akeby i kickstartera - po kilku zianach w htaccess i config.php działa wszystko jak należy. Dziękuję za inspirujące pytania pomocnicze.
    Czy śmiałem się już dzisiaj? Z tego możesz: http://ciekawnik.pl/najlepsze-spoty-reklamowe/liczy-sie-to-cos/575-ikea

Podobne tematy

  1. Brak dostepu do szablonow w panelu administracyjnym
    przez shuaa na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-05-2011, 08:46
  2. Agora - brak menu w panelu administracyjnym
    przez MocnyFULL na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 04-07-2010, 07:49
  3. brak wszystkich szablonów w panelu administracyjnym
    przez mikoo na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 03-04-2009, 21:37
  4. Brak ikon w panelu administracyjnym
    przez raddeli na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-04-2008, 16:05
  5. Brak obrazków w panelu administracyjnym
    przez Lordzik na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-04-2007, 09:05

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •