Przeniesienie serwisu na domowy komputer serwer XAMPP
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Przeniesienie serwisu na domowy komputer serwer XAMPP

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Przeniesienie serwisu na domowy komputer serwer XAMPP

    Witam mam problem ze stroną usługodawca zablokowała stronę bo w foderze public_html odnaleziono zainfekowane pliki. Sciągnąłem wszystko z tego folderu i faktycznie po pobraniu tych plików antywirus wykrył zanfekowane pliki i poddał je kwarantanie 3 pliki z folderu administrator o nazwie "aMXwQ.html, aKiAC.html, a0BSX.html" i pare innych plików .jpg z galerii zdjęć

    Po skopiowaniu tych plików do folderu w XAMPP i przeniesieniu bazy danych pojawiał mi się komunikat : Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL więc wyczytałem że to poblem z dostępem do bazy danych login i hasło więc w pliku configuration.php zmieniłem je na takie jakiem loguje się do phpmyadmina na komputerze no i po tej zmianie nie wyświetla się nic czysta biała strona i już sam teraz dalej nie wiem co zrobić. Chciałbym odzyskać tą stronę i zrobić upgrade do najnowszej wersji i potem przenieść ją spowrotem na serwer dziękuje z wskazówki i pomoc Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Przyznaję zę nie znam XAMPP'a i nie chcę znać bo leniwy jestem - zainwestuj parę złotych w Jamp'a - przerzuć całość za pomocą akeeba - to taka rada / komentarz.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok ale akeeba trzeba zainstalować w panelu administracyjny a ja nie mam dostępu do niego tak jak do całego serwisu bo hosting zablokował strone i wygląda na to że muszę to zrobić ręcznie

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    przekopiowujesz system plików do katalogu założonego w podkatalogu htdocs
    importujesz bazę danych za pomocą phpmyadmin
    zmieniasz wpisy w configuration.php (dotyczące bazy danych i scieżek - najlepiej podejrzeć w configuration.php joomla zainstalowanego lokalnie)

    na wiki.joomla.pl jest to opisane.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zrobiłem tak jak jest opisane na wiki.joomla.pl w pliku configuration.php ale nic to nie dało dalej tylko czysta strona się pojawia

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez piterek1403 Zobacz wiadomość
    bo hosting zablokował strone
    Który ? - rozumiem że to konsekwencja spamowania przez stronę lub generowania zbyt dużego ruchu.
    W związku z moją alergią na hostingodawców którzy zawsze szybciutko znajdują problemy u kogoś (głownie takie po których należałoby wykupić wyższy pakiet) a u nich nigdy, nic się nie dzieje -
    Możesz:
    stworzyć nowy folder po za (na zewnątrz) obecnym folderem witryny - wejść do katalogu z Joomla dać ctrl+a, przeciągnąć wszystko do nowego katalogu, w panelu klienta utworzyć subdomenę i przekierować na nowy katalog z Joomla, poprawić w pliku configuration.php ścieżki temp i log - witryna powinna ruszyć - zanim się zorientują (a dzwoneczki zadzwonią) powinieneś mieć wystarczająco dużo czasu na zainstalowanie akeeba i zrobienie dwóch kopii.
    Trochę to nie fair ze strony klienta ale jakoś tak non stop wkurzają mnie wielcy dostawcy mając klienta tam gdzie światło nie dochodzi.

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na stronie aktualnie pojawia się ten błąd u dostawcy hostingu (webd) :Fatal error: Class 'JUser' not found in /home/xxx/public_html/libraries/joomla/application/application.php on line 778

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    No fajnie - ale czemu zablokowali Ci stronę? I czy zmieniali wersję php - bo tak jakoś widzę że to Joomla 1.5.x

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bo pliki były zainfekowane więc tak jak wcześniej przeskanowałem cały katalog public_html i usunąłem te pliki z wirusem głównie to pliki zdjęc chciałem to wgrać u siebie na kompie z XAMPP i odpalić i zrobić upgrade na kompie a potem wrzucić serwis spoworotem na hosting ale jest problem bo stona się nie wyświetla tylko białe tło

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    21-04-2010
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    A jak znajde treści artykułów z bazy danych albo z sciągniętych plików z folderu public_html bo tak naprawdę nie wiem gdzie ich szukać czy w plikach czy w bazie danych

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Przeniesienie joomli na inny komputer
    przez andim na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-09-2011, 20:04
  2. Przeniesienie serwisu na inny serwer
    przez brzydal84 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 29-04-2010, 00:54

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •