Poniżej sposób dodawania nowych pól parametrów na flypage (np. kolor, pojemność, rozmiar, itp., itp.)
ZANIM ZACZNIESZ DOKONYWAĆ ZMIAN ZRÓB BACKUP PLIKÓW I BAZY DANYCH !


1. Dodajemy do tabeli jos_vm_product kolejny rekord, np. nowy_parametr

2. Otwieramy plik /administrator/components/com_virtuemart/classes/ps_csv.php
W okolicach linii 57 (u mnie) należy znaleźć listę wpisów pól, gdzie 3 ostatnie wpisy wyglądają tak:

"product_tax_id",
"product_unit",
"product_packaging");

3. Dodajemy nowy wpis na końcu pamiętając, aby zakończyć ostatnią linię znaczkami );
Teraz wygląda to tak:

"product_tax_id",
"product_unit",
"product_packaging",
"nowy_parametr");

4. W okolicach linii 118 (u mnie) odnajdujemy kolejną listę wpisów pól i analogicznie do pkt. 3 dodajemy kolejne pole.

5. W okolicach linii 2148 (u mnie) odnajdujemy kolejną listę wpisów pól, gdzie każda linia zaczyna się od "var $" i na końcu dodajemy wpis var $nowy_parametr = false;
6. Następnie w okolicach linii 2467 (u mnie) odnajdujemy wpisy 2 ostatnie wpisy:

}

function get_product_in_stock() {
$this->ValidateCSVInput("product_in_stock");
}

function get_product_available_date() {
$this->ValidateCSVInput("product_available_date");

i dodajemy wpis
}

function get_nowy_parametr() {
$this->ValidateCSVInput("nowy_parametr", $ps_csv, $data);
7. Otwieramy plik administrator/components/com_virtuemart/html/shop.product_details.php
i w okolicach linii 386 odnajdujemy wpisy zaczynające się od
$template = str_replace.....
i na końcu dopisujemy
$template = str_replace( "{nowy_parametr}", $db_product->f(“nowy_parametr”), $template );

8. Teraz pozostaje nam umieśccić nasz nowy parametr w dowolnym miejscu pliku flypage w postaci wpisu
{nowy_parametr}

9. Nasz nowy parametr możemy również dodać do kolumn pliku csv. W konfiguracji exportu i importu dodajemy nowe pole odnajdując nazwę "nowy_parametr" na rozwijanej liście dostępnych pól.