Jak odzyskać utracone konto głównego administratora?
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Jak odzyskać utracone konto głównego administratora?

  1. #1
    Przeglądacz Henry Morgan awatar
    Dołączył
    04-07-2014
    Wpisy
    93
    Punkty
    2

    Joomla! 1.5 Jak odzyskać utracone konto głównego administratora?

    Przeczytałem na Joomla wiki następującą notkę. http://wiki.joomla.pl/Jak_odzyskać_h...inistratora%3F

    Niestety nie rozumiem kilku pojęć.

    1. Załóż sobie w witrynie nowe konto użytkownika (zarejestruj się).
    2. Zaloguj się do swojego programu obsługi bazy danych (np. phpMyAdmin, MySQL Query Browser).

    Zaloguj się do swojego programu obsługi bazy danych czy tu chodzi logowanie za pomocą WinSCP czy też logowanie przez cPanel?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Przeglądacz Henry Morgan awatar
    Dołączył
    04-07-2014
    Wpisy
    93
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za pomoc ale dalej mam problemy.
    Po wgraniu pliku pojawia się komunikat.
    Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'pdfmodel_joomla'@'localhost' (using password: YES) in /home/pdfmodel/public_html/RatujAdmina.php on line 16
    Nie można się połaczyć: Access denied for user 'pdfmodel_joomla'@'localhost' (using password: YES)

    po usunięciu pliku moja strona wogóle przestała działać.
    http://www.pdf-model.nstrefa.pl

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Henry Morgan Zobacz wiadomość
    Niestety nie rozumiem kilku pojęć.

    Załóż sobie w witrynie nowe konto użytkownika (zarejestruj się).
    Nie rozumiesz, czy nie masz możliwości założenia konta (bo nie ma formularza rejestracyjnego na stronie?
    Jeśli to pierwsze, nie poradzę. Proszę poszukać informacji w Internecie (na wiki też jest)
    Przyjmuję, że to drugie. Jeśli tak, to trzeba było trochę pomyśleć, ale o tym za chwilę.

    Cytat Wysłane przez Henry Morgan Zobacz wiadomość
    Niestety nie rozumiem kilku pojęć.

    Zaloguj się do swojego programu obsługi bazy danych (np. phpMyAdmin, MySQL Query Browser).
    A co tu jest, kolego administratorze do rozumienia? Co najwyżej jest to kwestia odszukania informacji w Internecie, co to za programy, do czego służą, jak się nimi posługiwać.
    Jeśli się nigdy nie posługiwałeś programem phpMyAdmin (najczęściej stosowany), zadanie może być dla Ciebie niewykonalne. Wymaga nauczenia się obsługi programu. W Sieci są dostępne poradniki. Można też kogoś znajomego poprosić o objaśnienie.

    A teraz trzeba już zaangażować specjalistę, bo nie bardzo wiadomo, co się stało.

    1. Dowiedz się, jak dostać się do panelu zarządzania kontem klienta na serwerze, na którym umieszczona jest witryna.
    2. Jeśli się już dostaniesz do konta, odszukaj program do obsługi bazy danych (pewno jest to właśnie phpmyadmin - w skrócie zwany też, ale rzadko, pma.
    3. Z ustawień odczytaj, jaka jest nazwa konta i hasło użytkownika bazy danych
    4. Za pomocą FTP przejdź do głównego katalogu serwisu na serwerze, pobierz plik configuration.php, i sprawdź w nim, czy nazwa bazy danych, nazwa konta użytkownika bazy danych i hasło są zgodne z tym, które zobaczyłeś w panelu klienta. Jeśli nie, trzeba je poprawić i posłać plik z powrotem na serwer
    $user = 'nazwa_uzytkownika_bazy_danych';
    $password = 'haslo_uzytkownika_bazy danych';
    $db = 'nazwa_bazy_danych';

    5. Po naprawieniu (jeśli to się da naprawić) tej usterki (wyświetlania witryny), trzeba spróbować odzyskać hasło / konto administratora.
    Skorzystaj z tej części porady w artykule (To odnośnie wcześniejszego, że trzeba było pomyśleć, skoro nie ma możliwości założenia nowego konta):

    Jak ustalić hasło w bazie danych?
    Połącz się z bazą danych za pomocą swojego klienta obsługi MySQL, np. phpMyAdmin lub MySQL Query Browser.
    Odszukaj tabelę #__users (znaki #_ markują Twój przedrostek nazw tabel.)
    Odszukaj rekord (wiersz tabeli) z Twoim kontem głównego administratora.
    W kolumnie Funkcja wybierz szyfrowanie kluczem MD5
    W polu password wpisz tymczasowo jakiekolwiek hasło, np. 'admin'.
    Zapisz zmieniony rekord, klikając przycisk Wykonaj.
    Zaloguj się za pomocą przeglądarki do zaplecza Joomla.
    Natychmiast po zalogowaniu się zmień ustalone przed chwilą hasło na własne, niepowtarzalne, bezpieczne.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    19-10-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Panie Administratorze ZWIASTUNIE.
    po co tyle złośliwości i uwag zupełnie nie na miejscu w stosunku do młodszych, niej zaawansowanych kolegów???
    i po kolejne to forum to właśnie internet i mądrzejsi koledzy, do których zwracamy sie o pomoc.
    pomyśl więc co piszesz. chyba, że nie chcecie tu nas. wtedy napisz to wyraźnie a my sie usuniemy w cieć.

    strasznie mnie irytuje taka postawa.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolego @grobi1 - tu nie ma żadnych złośliwości. Jest prośba o wyjaśnienie wątpliwości, jest delikatne przywołanie Szanownego Autora do porządku (oznajmianie, że nie mam pojęcia o pojęciach, których objaśnienie można znaleźć w Internecie jest brakiem szacunku, Szanowny Kolego, dla tych, którzy przychodzą tutaj po to, by pomóc rozwiązać problemy, a nie objaśniać, jak się posługiwać wyszukiwarką Google).
    Powoływanie się na argumentacje "młodszy, biedny, niekumaty" do mnie nie przemawia. Gdybym traktował autora tak, jak sam się traktuje, to bym się ani minuty nie wysilał, by mu cokolwiek doradzać. Bo doradzać można kumatym, a nie durniom.

    Mnie irytuje taka postawa, jak Twoja. Ja poświęcam swój czas, by komuś pomóc, a Ty mi dowalasz, bo nie umiesz zrozumieć, co ktoś do pisze. A przy tym nie dodałeś nic sensownego od siebie. Następnym razem daruj sobie takie trolowanie - lepiej, gdy starasz się pomóc, nawet jeśli w tym co doradzasz niekoniecznie masz rację.
    Pozdrawiam.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    19-10-2015
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    WIĘC POMAGAJ A NIE TRAĆ SWOJEGO CENNEGO CZASU NA KĄSANIE I OBRAŻANIE.
    dziwne masz pojęcie o złośliwości, ale jak to przysłowie mówi "belki w swoim oku..."
    nie obraziłeś pytającego nazywając go durniem ???
    zapytam po raz drugi. po co zrobiliście to forum??? żeby pomagać czy żeby się mądrzyć i obrażać?
    jeśli żeby pomagać to właśnie GOOGLE was wskazują na pierwszym miejscu, więc nie opowiadaj bzdur o umiejętności posługiwania się GOOGLEM.

    Ja sie stąd wypisuje bo nie odpowiada mi taka postawa jak twoja. jesteś porostu chamski. jak nie rozumiesz to poproś kilku swoich znajomych o opinię na temat twoich tekstów. jeśli są obiektywni to ci to wytłumaczą.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Właśnie dałeś popis chamstwa!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Jak odzyskać utracone artykuły?
    przez InformatykaIT na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 01-06-2013, 00:05
  2. Jak odtworzyć uprawnienia głównego administratora w Joomla 1.6 - 2.5n
    przez janekjk na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 15-05-2012, 08:48
  3. Usunięte Konto Głównego Admina
    przez djtomas na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 18-08-2011, 01:13
  4. Pomoc jak odzyskać Głównego Administratora
    przez tomecki1 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 24-06-2010, 00:04
  5. Jak odtworzyć konto głównego administratora?
    przez zwiastun na forum Administracja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-09-2009, 22:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •