Odechciewa się czasem - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Odechciewa się czasem

  1. #11
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    05-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    może inaczej Dylek - każdy poważny zleceniodawca podejdzie do tego normalnie - wpłaci zaliczkę, mając na względzie fakt, że ją odzyska w przypadku nie spełnionych warunków zamówienia - co jest sygnałem dla niego, że nie będzie stratny. Czysty układ. A jeśli będziesz się dogadywać z gówniarzem, który prawdopodobnie nie zamierza zapłacić za usługę - to będzie, tak jak napisałeś wyżej.
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Dylek Zobacz wiadomość
    Tu powiem tak: "z racja jest jak z **************** - kazdy ma swoja" Ciezko odmowic racji Magdzie, ale z mego punktu widzenia jakbym zlecal robote i na dzien dobry uslyszal żądanie wplacenia zaliczki - pogonilbym wykonawce precz.
    uważam że nie masz racji wiarygodność firmy oceniasz na podstawie wykonanych prac, portfolio firmy jej wiarygodności ect. wiadomo że nie dajesz zaliczki osobie z nikąd. W moim przypadku zawsze mogę przedstawić portfolio wykonanych prac a robię przeważnie dla firm wiec są to jakieś spore zlecenia. Mogę przedstawić zawsze rekomendacje ect. Pisze tu powiedzmy na swoim przykładzie ale większość poważnych firm tak działa. Przecież nie zaczynam rozmowy od daj Pan zaliczkę. Omawiamy z klientem projekt potrzebne moduły konfiguracje ect, przedstawiam wzory umów żeby klient wiedział co jest zawarte w umowach. Opisuje proces realizacji i proces płatności. Postępuje w ten sposób i na brak klientów nie narzekam, a nie jestem tani i wydaje mi się że pozyskuje ich szacunek przedstawiając jasno warunki współpracy. I nigdy nie usłyszałem żebym spadał bo chcę zaliczkę.

    edit:

    zobacz jakie są stawki za pracę i zobacz ile biorą zaliczki
    http://www.logo.egospodarka.pl/

    wycinek z tego artykułu:
    Wypełniasz formularz i wpłacasz 50% ceny wybranego pakietu jako zaliczkę. Zaliczka pokrywa wykonanie projektów koncepcyjnych. Pozostałe 50% sumy obejmuje przekazanie praw autorskich i prace przy dopracowaniu wybranego projektu.
    Ostanio edytowane przez Alternativestudio : 13-03-2007 00:57
    Alternativestudio.eu
    Ubuntu - eZ Publish - Magento professional eCommerce

  4. #13
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Dylek, trzymam za słowo w kwestii piwa ;)

    Widzę że dyskusja skupiła się na zaliczkach i umowach. Dzięki za porady i sugestie, generalnie przy poważnych zleceniach tak robię, wszystko jest w kwestii uzgodnienia. Akurat tutaj była mała rzecz (z punktu widzenia włożonej pracy) do zrobienia i nawet mi się nie chciało specjalnie naciskać.

    Natomiast tak jak pisałem, ludzie biorą komercyjne zlecenia za śmieszne pieniądze, przyłażą na fora mambowe i kosztem wiedzy innych je produkują. Jasne, że nie da się tego powstrzymać, jedynie można liczyć na rosnącą świadomość klientów (co jak mi się wydaje poprawia się) ale jak mówie, zniechęca to do pomocy.
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    02-03-2007
    Wpisy
    140
    Punkty
    18

    Domyślny

    ja czesto bralem zlecenia od roznych osob, raczej nie bralem zaliczki, i srednia mi wypada ze 1/5 nie placi.... trudno okreslic na kogo sie trafi...

    najbardziej lubie klientow, ktorym gdy koncze zlecenie - 'przypomina' sie o czyms waznym.... szlag jasny czlowieka trafia, gdy stwierdzisz ze polowe roboty musisz ab ovo....
    czesto zdaza sie klient ze im blizej konca, tym wiecej pracy 'doklada'.... tych tez kocham ;)
    najlepiej miec dokument, i ' точка в точку' spisane co mamy zrobic.... ale i to nie gwarantuje ze klient nie bedzie chcial 'drobnej przyslugi' trafilem juz na kilku mistrzow w tej dziedzinie... brrr. koszmar... odmow - zle, nie odmowisz - jeszcze gorzej...

    ale to i tak jeszcze nie pobilo rekordu... najmilej wspominam wspolprace z pewnym amerykaninem...... w pewnej chwili zwatpilem, czy to ja az tak slabo znam anglika, czy to on rzeczywiscie az tak tepy...

    pozdraw,
    Al.
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.Ernest Hemingway
    Nie jesteś pijany, jeśli możesz leżeć na podłodze, nie trzymając się jej.
    Dean Martin

  6. #15

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez alegorn Zobacz wiadomość
    najlepiej miec dokument, i ' точка в точку' spisane co mamy zrobic.... ale i to nie gwarantuje ze klient nie bedzie chcial 'drobnej przyslugi' trafilem juz na kilku mistrzow w tej dziedzinie... brrr. koszmar... odmow - zle, nie odmowisz - jeszcze gorzej...
    małą korektę można zrobić ale bez przesady. Ja określam ilość projektów koncepcyjnych w umowie oraz ilość poprawek do nich. Do tego mam zrobiony komplet umów czyli :

    Umowa o dzieło są w niej zawarte ogólne postanowienia co za ile i kiedy
    do tej umowy załącznik który opisuje dokładnie specyfikację serwisu i co ma być zrobione przy dużych projektach podział na etapy prac i czas ich wdrażania.
    Do tego umowa o przekazanie praw autorskich do projektu grafiki ect.

    Jeśli jest to firma zawieram umowę o zachowaniu poufności danych.
    Do tego wszystkiego specyfikacje techniczne oraz dokumentacja na koniec przekazanie plików źródłowych grafiki ect.

    Mam nadzieje że ta nasza dyskusja uświadomi i przyda się

    Pozatym jak napisał nexus... rośnie świadomość klienta i przestanie on zwracać uwagę na oferty za 30zł. A na forum joomli w dziale zlecenia nie będzie jak na webhelpie mam 50zł zrób mi portal

    pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez Alternativestudio : 13-03-2007 02:02
    Alternativestudio.eu
    Ubuntu - eZ Publish - Magento professional eCommerce

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Skieruję może rozmowę na nieco inny tor. Przygotowywana jest "nowa odsłona" joomla.pl. Poważni klienci szukający powaznych wykonawców powinni znaleźć na joomla.pl ofertę poważnych firm.
    Propozycje rozwiązań?
    W tym: jak ustrzec się ofert maćków za 30 zł (maćku, to niekoniecznie do Ciebie!)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Ekspert forum Viking awatar
    Dołączył
    13-10-2005
    Skąd
    Berlin
    Wpisy
    720
    Punkty
    300

    Domyślny

    Ledwo zipiemy a szew nam ciongle roboty dokłada ;p
    Pomysł jest wręcz narzucający się... ale zrobienie tego porządnie łączy się z pobieraniem opłat i sporą pracą przy uruchomieniu a potem w trakcie
    Ostanio edytowane przez Viking : 15-03-2007 22:24
    Jak skutecznie otrzymywać odpowiedzi na pytania zadawane na forach RTFM STFW
    Jobs in IT
    _____________________________________
    navigare est necesse, vivere non est necesse!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •