Odechciewa się czasem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Odechciewa się czasem

  1. #1
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny Odechciewa się czasem

    Umówiłem się z jednym ze zleceniodawców (ogłaszał się tutaj) na zrobienie modułu. Moduł zrobiłem, wysłałem, koleś nie zapłacił. Cóż... w sumie nie pierwszy raz, zresztą z mojej strony to też była próba czy człowiek jest słowny (nie jest ) ale słabsze było to że z rozmowy wyniknęło że znalazł kogoś ze stawką 20zł/h...... brutto.....

    I tak sobie myślę, że przychodzi taki ktoś kto niewiele umie (bo nie wierzę że wykształcony fachowiec pracuje za takie grosze), a potem z byle problemem przyłazi na forum i oczekuje żeby mu to rozwiązywać. A my osobiście przykładamy rękę tej amatorszczyzny. Eh....
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    na przyszłość bierz zaliczkę ;) po wykonaniu modułu zaprezentuj jego działanie, ale na swojej stronie, po akceptacji klienta - niech dopłaci resztę kwoty z umowy i wówczas możesz go przesłać ;) taka luźna myśl ...
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  4. #3
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    jakis adresik ?

  5. #4
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Rybik, sugerujesz utworzenie czarnej listy ? ;)
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  6. #5
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    aa to swoją drogą, pierwej chcialem gratisowo przetestowac strone na obecnosc roznych dziur - oczywiscie z czystej troskliwosci ;P

  7. #6
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Nexus: masz browara za za tekst, ktory masz w stopce

  8. #7

    Domyślny

    tak to jest z tymi klientami...

    ja zawsze biorę 30% zaliczki bez tego nawet nie tykam klawiatury. I rób tak jak Magda pisze udostępniaj na własnym serwie, wpłynie całkowita zapłata wtedy puszczasz moduł, Pozatym zawsze spisuj umowę o dzieło ect. Jeśli klient się miga od umowy czy od wpłaty zaliczki 30% to niech znika bo jest nie poważny. Ja nigdy nie mam problemu ustalam jasne warunki z klientem akceptuje je, wpłaca zaliczkę zaczynamy projekt.

    Pozdrawiam
    Alternativestudio.eu
    Ubuntu - eZ Publish - Magento professional eCommerce

  9. #8
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Niby racja, ale zaliczka... jakos wyglada na podejscie malo powaznej firmy. To tak, jakbys zlecil skopanie ogrodka jakims zulom, ktorzy chca zaliczke po to, zeby kupic pare tanich win na konto roboty, bo na trzezwo praca im nie idzie.
    Nie ma tu zlotego srodka, zauwaz ze wiekszosc ludzi wychodzi z zalozenia ze druga strona jest uczciwa. A ze ktos okazal sie gnojem - niestety i tacy sa, nic na to nie poradzisz

  10. #9
    Wyjadacz magdaa awatar
    Dołączył
    04-10-2006
    Skąd
    Włocławek
    Wpisy
    768
    Punkty
    163

    Domyślny

    Dylek, przy wychodzeniu z założenia, że druga strona jest uczciwa - wychodzi sie właśnie tak, jak wyszedł na tym nexus. Szczególnie w internecie. Poza tym - nie rozumiem Twojego zarzutu co do stosowana zaliczki - dziwnie kojarzą Ci sie zaliczki - jakieś "traumatyczne" wspomnienia z czasów PRl ? ;) kupując mieszkanie też płacisz zaliczkę - celem zobowiązania stron - racja ? zawsze w umowie można ustanowić: 1) zwrot zaliczki w przypadku nie spełnienia warunków umowy przez wykonawcę, 2) utrata wpłaconej zaliczki w przypadku zaniechania kontynuacji umowy przez zamawiającego.
    Ostanio edytowane przez magdaa : 12-03-2007 23:37
    1. Zanim zadasz pytanie - poszukaj na forum - być może ktoś już miał taki problem i go rozwiązał.
    2. Jeśli nie - sprawdź, czy odpowiedź nie znajduje się na Joomla!Wiki

    Polskie Centrum Joomla!
    pozdrawiam - Magda

    Shine On You Crazy Diamond ...

  11. #10
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Tu powiem tak: "z racja jest jak z **************** - kazdy ma swoja" Ciezko odmowic racji Magdzie, ale z mego punktu widzenia jakbym zlecal robote i na dzien dobry uslyszal żądanie wplacenia zaliczki - pogonilbym wykonawce precz.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •