VirtueMart, HikaShop, EShop, J2Store czy JooCommerce ?

Pokaż wyniki sondy: Którego komponentu używasz najczęściej?

Głosujących
14. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • VirtueMart

    9 64.29%
  • HikaShop

    3 21.43%
  • EShop

    0 0%
  • J2Store

    2 14.29%
  • JooCommerce

    0 0%
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: VirtueMart, HikaShop, EShop, J2Store czy JooCommerce ?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-11-2013
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Joomla! 3.4 VirtueMart, HikaShop, EShop, J2Store czy JooCommerce ?

    Cześć,
    Bez wątpienia VirtueMart jest najpopularniejszym komponentem sklepu na system Joomla. Osobiście doświadczenie mam wyłącznie właśnie z nim. Jednak chciałbym poznać zdanie osób które używają nie tylko VirtueMart. Poznać wady, zalety, w jakich przypadkach dany komponent sprawdza się lepiej a w jakich gorzej.
    VirtueMart, HikaShop i J2Store są komponentami darmowymi więc z pewnością większość miała do czynienia z nimi, ale może są osoby mające styczność z EShop i JooCommerce.
    Ostanio edytowane przez poqo : 12-11-2015 16:53

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Każdy z tych komponentów ma lepsze i gorsze zastosowanie, w zależności od budżetu i konkretnych założeń. Nie mniej jednak, osobiście jestem zwolennikiem VM3, pozwala na bardzo dużo jak na darmowy komponent, a i dużo dodatków płatnych można znaleźć w necie.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  4. #3
    Przeglądacz kubel-junior awatar
    Dołączył
    16-04-2009
    Wpisy
    61
    Punkty
    19

    Domyślny

    też zastanawiam się który komponent wybrać. Jako pierwsze kryterium sprawdziłem czy są spolszczenia do komponentów i z listy odpadł Eshop (przeglądałem także kod tego komponentu i niestety jest napisany źle pod wieloma względami).
    Drugim kryterium był gotowy moduł do PayU chociaż napisanie akurat nie jest jakimś dużym problemem, jednak skoro jest tyle sklepów to po co pisać samemu. I na tym etapie odpadł MijoShop bo takiego modułu nie posiada - ale oprócz tego wygląda bardzo przyzwoicie.

    Została mi poniższa lista:
    1. VM - chyba mój faworyt ze względu na wcześniejsze doświadczenia i popularność, masa dodatkowych pluginów , support
    2. Hikashop - też wypada bardzo dobrze, o wiele bardziej przyjazny pulpit admina w stosunku do VM. Posiada spolszczenie i sporo modułów,pluginów
    3. RedShop - wygląda na profesjonalnie zrobiony tylko jak chcemy sobie zaimplementować przyzwoity sklep to musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 300 dolców co według mnie jest lekką przesadą
    4. j2store - jakiś dziwny ten sklep, produkty to tak naprawdę artykuły z jakimiś dodatkowymi parametrami. Nie testowałem go jakoś wnikliwie ale od pierwszej chwili nie przypadł mi do gustu.

    Zdecyduje się chyba na 1 lub 2.

    Ma ktoś jakieś większe doświadczenie z Hikashop, MijoShop lub RedShop ??
    Będę wdzięczny za podpowiedzi.

    To czego oczekuje od sklepu:
    - atrybuty prodktów wpływające na cenę
    - SSL
    - produkty wirtualne, PDFY , prenumeraty
    - system rabatowy, kupony
    - dobre statystyki: porzucone koszyki, zarobek, marże itp
    - możliwość łatwej zmiany szablonu, szaty graficznej
    - dobre MVC z możliwością dopisywania funkcjonalności, po prostu solidny kod
    - zaawansowane ustalanie kosztów przesyłki

    Generalnie sklepy raczej stawiam na prestashop ale w tym przypadku muszę to zrobić na joomli i szukam rozwiązania które najbardzie przypominać będzie funkcjonalność presty.
    Rozumienie zagadnień, których nikt wczęsniej nie pojął, jest źródłem wielkiej władzy.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @kubel-junior niewątpliwie VM3 i HikaShop to dwa najrozsądniejsze wybory jeśli chodzi o sklep dla J!. J2Store, K2Store czy kilka innych to małe dodatki które mają zastosowanie dla małych pojedynczych sprzedaży.



    Cytat Wysłane przez kubel-junior Zobacz wiadomość
    To czego oczekuje od sklepu:
    - atrybuty produktów wpływające na cenę
    - SSL
    - produkty wirtualne, PDF-y , prenumeraty
    - system rabatowy, kupony
    - dobre statystyki: porzucone koszyki, zarobek, marże itp
    - możliwość łatwej zmiany szablonu, szaty graficznej
    - dobre MVC z możliwością dopisywania funkcjonalności, po prostu solidny kod
    - zaawansowane ustalanie kosztów przesyłki
    Wypowiem się na temat VM3, bo o HikaShop nie czuje się upoważniony by się wypowiedzieć. Tak więc VM3 posiada:
    - atrybuty wpływające na cenę,
    - SSL
    - PDF (faktury proforma) - jest, wirtualne produkty wymagają płatnego dodatku (nie testowałem) - http://extensions.joomla.org/extensi...dable-products
    - podstawowy system rabatowy, dodatkowe funkcjonalności przez zewnętrzne dodatki
    - statystyki są, konwersję chyba najbezpieczniej wpiąć w analitycsa, zrobić to można ręcznie albo dodatkiem (płatnym)
    - szablony są
    - MVC jest, modyfikacja, nadpisywanie widoków bez problemu praktycznie każdego elementu (z drobnymi wyjątkami) - w razie pytań służę pomocą
    - jeśli chodzi o koszty wysyłki to zależy co chcesz osiągnąć? koszty zalezne od kategorii, wagi produktu czy ceny zamówienia są w standardzie, a inne parametry też choć czasem trzeba poszukać dodatku ;)
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

Podobne tematy

  1. HikaShop, VirtueMart czy coś zewnętrznego (ok. 150 produktów)
    przez pablo741 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-04-2017, 17:30
  2. j2store - brak tłumaczenia
    przez condor na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 19-02-2015, 20:06
  3. j2store vs k2
    przez aliseravima na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 19-08-2014, 10:21
  4. J2store
    przez aliseravima na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-07-2014, 10:07
  5. VirtueMart czy cos innego?
    przez thordur na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-02-2008, 14:52

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •