Metody płatności i wysyłki
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Metody płatności i wysyłki

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    303
    Punkty
    3

    Joomla! 3.4 Metody płatności i wysyłki

    Ludzie ratujcie bo mnie trafi coś. Jak można stworzyć tak pogięty system płatności i wysyłki. Jak mogę zrobić wybór płatności i formę wysyłki bym nie musiał uzupełniać najpierw danych? Jak usunąć dane do faktury i adres sklepu na górze po wejściu w koszyk. Chciałbym wykonać jak najprostszy system przejścia zamówienia. Dodaje do koszyka dany produkt, po przejściu do koszyka widzę rzeczy które zakupiłem. Muszę zaakceptować regulamin i klikam zamawiam. Po kliknięciu w zamawiam dopiero w tedy przenosi mnie do wypełniania danych adres wysyłki, adres dostawy i wybór płatności i wysyłki. Proszę o szczegółowe rady lub jakiś filmik instruktażowy.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    rada szczegółowa - HikaShop

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @Gall Nie panikuj! Kolega zapytał o VM

    @elitek - do VM trzeba spokojnie i bez irytacji Pierwsza sugestia, to rób koszyk na jednej stronie nie rozdzielaj na kolejne kroki, klienci tego nie lubią, będą uciekać.
    Jeśli chcesz by klient nie musiał podawać danych a koszty wysyłki i dostawy były już podane, to nie możesz w formie wysyłki i dostawy podać kraju. Wysyłka i płatność muszą być dostępne dla wszystkich krajów.

    Problem się zaczyna kiedy mamy sklep wielojęzyczny, i chcemy wysyłać produkty poza granice kraju. Ale wtedy i tak musisz policzyć koszty, więc jest Ci niezbędnych więcej danych do wyliczenia konkretnego kosztu wysyłki produktu do innego kraju, więc musisz wymagać podania kraju od klienta. Choć i to jest do ominięcia
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez noras Zobacz wiadomość
    Kolega zapytał o VM
    Wiem i dostał radę szczegółową skondensowaną

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    303
    Punkty
    3

    Domyślny

    Gall Anonim a czy ten HikaShop ma tłumaczenie i wszytko podstawowe dodatki za darmo czy trzeba inwestować w niego dużo ? Jak mi się nie uda ogarnąć virtuemarta to będę szukał alternatywy bo podjąłem się budowy sklepu klientowi i chyba mnie to lekko przerasta.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @elitek nie masz doświadczenia A VM nie jest prostym komponentem szczególnie dla początkującego, ale funkcjonalnym jak się go dobrze pozna - pytaj, każdy się kiedyś uczył.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    303
    Punkty
    3

    Joomla! 3.4

    Kilka stron już zbudowałem ale vm to mnie rozwala. VM nie jest do końca pozbawiony sensu ale nie które momenty konfiguracji rozwalają człowieka i mocno zniechęcają. Dodatkowo nie ma za dużo dodatków i modułów do niego.

    Zdecydowałem się na vm ze względu na joomla bo jestem już z nią związany kilka lat do tego podoba mi się podejście ludzi jak nad nią mocno pracują i cały czas się rozwija. Miałem ponad rok temu na nią włamanie ale od tego czasu sporo się nauczyłem i też miałem sporo podstawowych błędów wcześniej. Jak dla mnie powinien powstać zespół który by pracował nad wsparciem dla systemów sklepowych i ktoś mógłby zrobić listę dodatków polecanych i sprawdzonych. Dzięki temu więcej ludzi by się mogło przesiąść. Miałem zrobić sklep na zencart ale wyszstko co przeglądnąłem nie jest respansywne a google zaczyna na to zwracać uwagę.
    Ostanio edytowane przez etitek : 22-11-2015 12:49

  9. #8
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez etitek Zobacz wiadomość
    a czy ten HikaShop ma tłumaczenie i wszytko podstawowe dodatki za darmo
    A ten HikaShop ma tłumaczenie i jest sobie tutaj http://www.hikashop.com/ - więc zainstaluj darmową wersję i sprawdź bo szczerze mówiąc za cholerę nie wiem co ma za darmo a co jest dopiero w wersji komercyjnej i której - sam używam od lat wersji biznes więc pamięć o wersji free mi się zatarła :-)
    Tutaj masz przykład sklepu opartego na hika - jest na ukończeniu ale już można sobie poklikać - zakupy dostępne w wersji z rejestracją i bez więc spokojnie możesz powalczyć - naturalnie to tylko testy - płatności polskie w trybie testowym (paypal'a nie używaj bo ci z konta ściągnie :-)
    http://colagen.demo6.pl/

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @elitek, popieram pomysł powstania zespołu dla systemów sklepowych dla J!. Tylko kto to będzie robił za darmo?
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    303
    Punkty
    3

    Domyślny

    Tak wiem ale myślę że jest to temat do ogarnięcia. Na pewno znajdą się chętni do pracy a jak się uda coś stworzyć sensownego to można to sprzedawać np po 30 zł. Wierz mi ze znajdzie sie na tylu chętnych że praca się opłaci. J jak byłbym biegły w programowaniu sam bym wam pomógł ale w te klocki jestem laikiem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 20-01-2016, 13:59
  2. VirtueMart 2.0 - metody wysyłki, płatności i podatek
    przez 19dobrzyk64 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-07-2012, 12:13
  3. VM2 powiązanie wysyłki z metodą płatności.
    przez abgraf na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-02-2012, 22:46
  4. VM powiązanie metody płatności z formą wysyłki + inny problem
    przez Sonic na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-07-2011, 23:27
  5. Metoda wysyłki - metoda płatności
    przez killersarenka@poczta.fm na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-02-2009, 12:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •