Problemy z instalacją Joomla PE
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Problemy z instalacją Joomla PE

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2006
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny Problemy z instalacją Joomla PE

    Witam

    Zainstalowałem Joomla PE, niby wszystko poszło dobrze. Niestety mam problemy. Na przykład przy próbie wejścia do PonyGallery dostaję na środku taki komunikat:

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_ponygallery/language/polish.php on line 44

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_ponygallery/language/polish.php on line 165

    Notice: Undefined variable: func in /home/www/joomla/components/com_ponygallery/ponygallery.php on line 321

    przy wejściu na forum:
    Warning: in_array(): Wrong datatype for second argument in /home/www/joomla/components/com_joomlaboard/listcat.php on line 56


    AkoBook:

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 96

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 108

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 109

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 110

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 111

    Notice: Undefined variable: action in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 136

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_akobook/languages/polish.php on line 192

    Notice: Undefined variable: func in /home/www/joomla/components/com_akobook/akobook.php on line 143

    josDirectory:

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 276

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 277

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 360

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 361

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 467

    Notice: Constant already defined in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/language/polish.php on line 468

    Notice: Undefined variable: func in /home/www/joomla/components/com_josdirectory/josdirectory.php on line 220


    Tak samo jest w panelu administracyjnym. Dużo komunikatów w tym stylu, najwiecej dotyczących akocomment.

    Co to jest? Gdzie szukać błędu? Z mambo nie miałem takich problemów, tam mi wszystko działało ok.

    Pozdrowienia
    Tomek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    poprzeglądaj pliki o któych mowa w komunikatach, odszukaj powtarzające się stałe językowe i zostaw z dwóch tylko jedną
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Podaj jeszcze jak masz konfiguracje serwera.

    Z tego co widze jest to wynikiem ustawiena raportowania błedów na zbyt niskim poziomie, błędy te nie mają znaczenia funkcjonalnego. Zgłoś adminowi konta aby zwiększył poziom raprtowania błędów i będzie ok

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2006
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Przestawienie na php na raportowanie "fatal run-time errors" częściowo pomogło. Pojawia się tylko jeden błąd przy próbie wejścia na forum JB pokazuje się:
    Warning: in_array(): Wrong datatype for second argument in /home/www/joomla/components/com_joomlaboard/listcat.php on line 56

    A jeśli chodzi o błędy, to chyba wyłączenie raportowania błędów nie załatwia sprawy. W innych cms, które sobie testowo instalowałem, nie miałem tego typu problemów. Coś chyba jest nie tak w kodzie.

    Pozdrowienia
    Tomek

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Co do pozostałego błedu założ jakies forum i zobacz czy bedzie sie nadal wyswietlał.
    Co do poprzednich błędów to powód jest taki jak Zwiastun podał, i zauważ ze dotycza one dodatków a nie samego Joomla.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2006
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Po dodaniu kategorii fora nie pokazuje się już komunikat

    Dzięki

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2006
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chciałem przetestować JoomlaPE z phpbb2. instalacja przebiegła pomyślnie.
    Niestety po uruchomieniu strony okazało się, że lewe menu pokazuje się do logowania. W środku strony jest pusto. Jak włączyłem wszystkie komunikaty błędów to w miejscu, gdzie powinno być logowanie w menu pokazuje się taki komunikat:

    Parse error: parse error, unexpected '}' in /home/www/joomlape/modules/mod_phpbb_login.php on line 90

    Jak zlikwidowałem ten "}" w tym pliku to poszło dalej.

    Nie jest to koniec problemów. Przy próbie wejścia do administracji forum pokazuje się pusta strona. Przy włączonych komunikatach dostaje cos takiego:

    Parse error: parse error, unexpected $ in /home/www/joomlape/administrator/components/com_forum/admin.forum.php on line 596

    Gdzie tkwi problem?

  9. #8
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jaka masz konfigurację serwera?
    W jakiej konfiguracji instalowałeś JoomlapE?

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-02-2006
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez stone
    Jaka masz konfigurację serwera?
    W jakiej konfiguracji instalowałeś JoomlapE?
    Serwer ma konfigurację taką jak joomla wymaga.
    JoomlaPE rozpakowana instalatorem z phpbb2 i skopiowana na serwer, wszystkie katalogi które powinny mieć prawa zapisu, mają takie prawa.

    Coś więcej podać?

  11. #10
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    hmm, nie jestem pewien co mogło to spoowodwać, przeinstalowałem u siebie z ostatniej paczki i wszytsko dziala, jeszcze potestuje i dam znac gdy zw tej chwili nic wiecej nie przychodzi mi do głowy

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •