Witam,

Administruję 2 stronami w Joomla 1.0.13. Niedawno dostałam informację z nazwa.pl, gdzie hostuję moje strony, że w przyszłym roku będzie wycofywana wersja PHP 5.2, pod którym działają moje strony. A docelowo również wersja PHP 5.3 Wzięłam się więc za działania mające na celu działanie stron pod PHP 5.4 i wyżej.

Jedna ze stron www.oppa.pl działa już pod PHP 5.4 - 5.6 bez zarzutu. Są na niej publikowane pozycje menu w modułach oraz treści artykułów w kilku obcych językach z dużą ilością znaków diakrytycznych i wszystko działa ok.

Druga strona www.lazellhistoric.de ze sklepem Virtuemart w wersji 1.0 działa bez problemy w wersji PHP do 5.3, od 5.4 do 5.5 nie wyświetla całych nazw pozycji menu Virtuemart (nazw kategorii) zawierających niemieckie znaki (pozycja menu jest pusta), a w PHP 5.6 dodatkowo dzieje się to w pozycjach menu samej Joomli.

W obu stronach zastosowałam łatkę na pliku function.php, co spowodowało, że strona www.oppa.pl wyświetla się poprawnie pod PHP 5.4 - 5.6, ale niestety strona www.lazellhistoric.de nie.

Dodam, że wiem o tym, że to stare wersje Joomla i jestem świadoma korzyści i zagrożeń, ale strony działają i spisują się bez zarzutu, że nie chcę ich zmieniać tak długo jak tylko będzie to możliwe.

Proszę o podpowiedź co mogę zrobić, żeby również druga strona wyświetlała się poprawnie pod PHP 5.4 w górę.

Pozdrawiam
Kasia