Submenu
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Submenu

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2015
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5 Submenu

    Cześć,
    mam problem z usunięciem zmiany koloru po najechaniu na submenu, chciałbym żeby nic się nie działo. Nie potrafię również ustawić minimalnej szerokości okna. Pomoże ktoś?

    eios.pl


    dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Korzystasz z komercyjnego szablonu, więc nie mam możliwości przetestowania go. Z podglądu firebugiem wynika, że powinieneś szukać pliku http://eios.pl/templates/bigpicture/...ession_css.php. Aby zmienić wygląd submenu, tak by było zbliżone wyglądem do menu 1 poziomu należałoby we wskazanym pliku przejść do klasy .S5_submenu_item:hover gdzie trzeba usunąć (lub lepiej zakomentować) background: #f1f1f1 none repeat scroll 0 0; i dodać obramowanie, jak w menu poziomu nadrzędnego - border: 1px solid #ffffff; border-radius: 4px;. Aby uniknąć minimalnego rozszerzania się całego pola submenu można dodać niewidoczne obramowanie, które ujawni się dopiero po najechaniu (hover), dodając w klasie .S5_submenu_item obramowanie border: 1px solid rgba (0,0,0,0.0); border-radius: 4px;.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2015
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Joomla! 2.5

    Po tej radzie udało mi się, wszystko działało dobrze, ale niestety ostatnio musiałem przywrócić bazę i pliki z poprzedniej wersji. Czy mógłby ktoś jeszcze raz pomóc mi ze submenu, bo ta "stara" metoda już nie działa. Mam też drugi problem - na stronie głównej jest zdjęcie, które chciałbym żeby się dopasowywało do rozmiaru okna, a nie przycinało, jak to ma miejsce teraz.

    Dziękuję za wcześniejszą pomoc.

    strona: eios.pl

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Powtarzam poprzednią uwagę - korzystasz z komercyjnego szablonu, sprawdź możliwości edycji menu z poziomu konfiguracji szablonu. Wydaje mi się, że w szablonach z Shape 5 była opcja ustawiania menu za pomocą dodatku S5 FlexMenu. Przed samodzielnym zmienianiem kodu w plikach powinieneś też skorzystać z przysługującego Ci wsparcia technicznego.
    Poprawka:
    Przypomniałem sobie, że w stosowanym przez Shape 5 frameworku Vertex powinieneś mieć opcję ustawiania tła dla przycisków, w tym dla przycisków menu podrzędnego. W konfiguracji szablonu musi być zakładka Vertex=>Template Specific=>Highlight Color ustaw tam kolor dla przycisków, który będzie też obowiązywać dla tła przycisków podrzędnych pozycji menu. Jeśli chcesz, by ten sam kolor był tłem dla głównych przycisków w menu, ustaw go w pliku css templates\bigpicture\css\s5_flex_menu.css, dodając odpowiednią regułę backround w wierszu 196 - #s5_nav li.active, #s5_nav li:hover, #s5_nav li.mainMenuParentBtnFocused.


    Ostanio edytowane przez alex51 : 01-02-2016 08:41

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-11-2015
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję Panu bardzo!
    Mam jeszcze problem z odpowiednim dopasowaniem tego zdjęcia na stronie głównej, podpowiedziałby Pan jak dopasować je do rozmiaru okna, tak żeby wyświetlało się na różnych komputerach w możliwie najbardziej przewidywalnej formie (bez przycinania, jak to ma miejsce teraz). Próbowałem już długo zrobić coś z tym z poziomu szablonu, ale bezskutecznie. Chodzi o to zdjęcie, na które nałożony jest napis "Energy, Industry...".

    - - - Updated - - -

    Dziękuję Panu bardzo!
    Mam jeszcze problem z odpowiednim dopasowaniem tego zdjęcia na stronie głównej, podpowiedziałby Pan jak dopasować je do rozmiaru okna, tak żeby wyświetlało się na różnych komputerach w możliwie najbardziej przewidywalnej formie (bez przycinania, jak to ma miejsce teraz). Próbowałem już długo zrobić coś z tym z poziomu szablonu, ale bezskutecznie. Chodzi o to zdjęcie, na które nałożony jest napis "Energy, Industry...".

Podobne tematy

  1. Submenu
    przez ritmo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 08-01-2011, 14:04
  2. Submenu
    przez Ewersus na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 11:59
  3. submenu
    przez vota na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-08-2010, 21:58
  4. submenu
    przez Goroman na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-01-2009, 18:25
  5. Submenu
    przez kglog na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-09-2006, 16:22

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •