Jaki polecacie platny komponent do ochrony Joomla - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: Jaki polecacie platny komponent do ochrony Joomla

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    02-11-2010
    Wpisy
    101
    Punkty
    11

    Domyślny

    @Gall Anonim - dzięki za odpowiedź

    Z tym, że jest lepiej z wordpress i drupalem to info od pomocy technicznej home. Napisali mi, ze mają po prostu dużo mniej zgłoszeń od osób które używają tych cms.


    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Zasada jest taka że należy separować katalogi w których są witryny - co jest bodajże na home.pl możliwe - jedna nieseparowana witryna może być źródłem wszystkich pozostałych - separowanych.
    Proszę jaśniej. Mam w public_html foldery sze stronami - dla kazej domeny osobno - przypisane bez separacji serwisu. Jak mozna inaczej? na niektórych serwerach widziałem, ze gdy przypiszę domenę do serwera to tworzy się tam katalog public_html_nazwa_domeny - ale to chyba podobnie? zresztą problem i tak jest na różnych stronach na róznych serwerach więc to nie samo zarażanie jednej witryny o inną.


    Admintools i RS Firewll i firewall to trzeba używać razem? Nie ma czgeos 2 w 1? np. ten securitycheck pro ? Czy jak to się zainstaluje to samo oczyści stronę ?

    Ja właśnie jedną stronę która miała skrypty spamujace oczyśicłem tak, że w sumie zainstalowałem nową joomle na istniejącej bazie danych. Był spokój kilka tygodni a później wpadł jakis skrypt wywołujący przy pierwszym wejściu jakaś rosyjską wyszukiwarkę. `Także to chyba tutaj jest problem jakiś z samą joomla.

    z tym FTP do jednego IP to problem. Sam mam internet w play a tam tylko dynamiczne ip.

    Nie wstawiłeś linka do skryptów sprawdzających obrazki.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec headge awatar
    Dołączył
    15-03-2010
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    303
    Punkty
    87

    Domyślny

    Przede wszystkim musisz zbadać gdzie jest problem więc jeśli sam nie potrafisz to zleć specjalistom, bo się będziesz tak bawić w nieskończoność. Możesz też sprawdzić usługi typu incapsula.
    Home ma problemy (niekoniecznie związane z bezpieczeństwem) z Joomla! odkąd pamiętam, kwestia oprogramowania serwera, więc admini wolą pewnie zapobiegawczo zniechęcać swoich użytkowników do tego cms-a ;)

  4. #13
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez rado85 Zobacz wiadomość
    Także to chyba tutaj jest problem jakiś z samą joomla.
    Nie bardzo teraz mam czas ale: Wyjaśnij mi wobec tego czemu ty masz problem a ja nie?
    Pzdr
    Sorki -wracam w tej chwili do zarabiania pieniędzy a co do home.pl - odkąd się rozrosło to w piórka urosło - od czasów 1.5.x mieli fochy w nosie i traktowali często gęsto to forum jak swoją pomoc techniczną - w pewnym momencie tak namieszali że został stworzony oddzielny pakiet instalacyjny dla home.pl, umieszczony na legendarnym chomiku i pobrany ponad 30 000 razy.
    Co do skryptów - proszę spraw mi przyjemność i poszukaj samemu - jak pisałem - są dostępne w sieci - odrobina inicjatywy i tak dostałeś szereg wskazówek które z założenia omijasz a nie omijają roboty - jednolita systematyka / struktura katalogów jest przekleństwem - bo booty wiedzą gdzie szukać - przykład - dam ci klucz do samochodu ale zamek umieszczę w górnej części przestrzeni nad korkiem paliwa zamkniętym klapką - jak szybko otworzysz ten samochód nie wybijając szyb? A jak będzie w drzwiach to po sprawie - otwarte z marszu.
    Na szybko jeszcze jedna kwestia - skoro masz ataki na wielu serwerach - może warto zerknąć na twojego kompa? Jaki klient ftp? Może masz kwiatki u swoim własnym komputerze. No i rzecz ostatnia - mam również dynamiczne IP - ale wolę przypisywać każdorazowo ip do hostu niż kląć na czym świat stoi bo mi się na witrynę włamali i zamiast iść na jakieś fajne spotkanie muszę siedzieć i dłubać a do tego jeszcze klient mi głowę urywa - propozycje dostałeś - nie daję gwarancji że wszystkie są trafne i niezbędne - decyzja należy do ciebie - ja muszę już faktycznie kończyć.
    Pzdr

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2009
    Wpisy
    436
    Punkty
    13

    Domyślny

    (@rado85 mam podobnie choc mam włamy "tylko" na 3 stronach,)

    myślę nad zakupem RSFirewalla za 99eur, mam pytanie czy RSFirewall poza wykryciem plików zarażonych (np. jakimś dopisanym kodem w plikach php) automatycznie go usunie (tzn. ten kod, wpis) czy tylko go wskaże?

  6. #15
    Pawelo31
    Gość

    Domyślny

    Tylko wskaże. Niektóre zaszyfrowane skrypty php dodają się do plików Joomla także trzeba podejrzeć co tam jest i usunąć czy to kod czy to cały plik

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    30-12-2009
    Wpisy
    436
    Punkty
    13

    Domyślny

    no wlasnie,
    a np. Centrora Security ma chyba taka opcje czyszczenia:


    • Free Malware Removal Service for annual subscribers until the website is 100% clean.
    • Clean or quarantine infected files within the scan report without accessing FTP.


    chyba ze to nieskuteczne i tak trzeba ręcznie? ktoś wie jak to jest?

    wiec zastanawiam sie miedzy Centrora Security a RSFirewall,

  8. #17
    Bywalec headge awatar
    Dołączył
    15-03-2010
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    303
    Punkty
    87

    Domyślny

    Tu masz cały proces:
    http://www.centrora.com/centrora-sec...rus-scanner-3/

    Centrora to bardzo dobry pakiet aczkolwiek ma tendencję do fałszywych alarmów więc własnoręczne sprawdzenie "zainfekowanych" plików jest jak najbardziej wskazane.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Ogłoszenia Noclegowe. Jaki komponent Polecacie?
    przez karol93ts na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-06-2010, 12:50
  2. Jaki polecacie komponent
    przez Michalo1994 na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 08-06-2009, 18:28
  3. Reklama - jaki komponent polecacie?
    przez rafales na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-05-2009, 18:16
  4. jaki polecacie komponent dla SEF?
    przez krs na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-05-2007, 23:42
  5. jaki platny hosting wybrac ?
    przez masasolna na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-03-2006, 22:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •