Witajcie.
W dalszym ciągu tworzę swoją witrynę, którą postanowiłem oprzeć na szablonie SJ News II, której demo wygląda tak:
http://demo.smartaddons.com/#sj-news-ii .
Powoli uczę się działania Joomli. Udało mi się uporać z wyłączeniem wielojęzyczności, dzięki pomocy forum. Teraz mam kolejne niejasności do rozwiązania. Portal który tworzę ma mieć tematykę turystyczną, dlatego już na wstępie chciałbym dobrze skategoryzować zawartość. Postaram sie możliwie jasno sprecyzować założenia. W szablonie mogę dodawać posty w zakładce "Artykuły", lecz te wyświetlają się dopiero po kliknięciu w menu górnym w "Joomla"/ Blog content i dalej w dowolną pozycję. Wydaje mi się, że jest to jedna z możliwości kategorii, oferowana przez Joomlę. Natomiast w szablonie mam zainstalowany komponent K2 do pisania artykułów i tutaj mam kolejne kategorie, które wyświetlane są przez moduły na stronie głównej. Rozumiem, że obie te metody są dla siebie alternatywami, jednak głównym sposobem powinno być korzystanie z komponentu K2? Czy mogę całkowicie zaprzestać z korzystania z funkcji Artykułów Joomli? Mógłbym, co prawda wykorzystać ten sposób do utworzenia kategorii według miejsc turystycznych, których będzie kilkanaście typów, lecz moduły, które wyświetlają zawartość zawartość na stronie głównej, nie mają możliwości wybrania tych kategorii zawartych w zakładce "Joomla" (dopuszczają tylko wyświetlanie artykułów utworzonych w K2). Czy moduły SJ News mogą też wyświetlać artykuły utworzone w podstawowym narzędziu? Mam nadzieję, że wytłumaczyłem to w miarę jasno.

Jeśli, ktoś ma parę minut wolnego czasu, to prosiłbym też o kontakt na priv. Chciałbym podyskutować jeszcze na temat konfiguracji tego szablonu.