Indeksowanie Google - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Indeksowanie Google

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2016
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Te daty też już poprawiłem . Chyba nie przyjdzie mi znowu czekać miesiąc na odpowiedz ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12

    Domyślny

    Daty i 404-ki to błędy dotyczące innego zagadnienia niż to, które opisywałeś. Podałem to tak tylko abyś miał to uporządkowane, bo roboty wuszkiwarek chodząc po stronie przechodzą przez wszystkie odnośniki na niej zawarte i gdy trafiają w nawigacji na znaczną część 404-ek to mogą obniżyć ocenę witryny.

    CO do "logo" wyświetlanego w wynikach wyszukiwania - zgłosiłeś w Google Search Console prośbę o zaindeksowanie aktualnej wersji strony (zakładka "pobierz jako google")? Bo widze, ze w indeksie masz jeszcze starą wersję a w aktualnej usunąłeś już treść alta

    Dodatkowo - u mnie w wynikach aktualnie wyglądasz tak:
    Załącznik 8653

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2016
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie no wiem że daty i 404 to nie było to z czym miałem problem . Ale bardzo mi to pomogło bo linki wyglądają teraz lepiej . Google Search Console - do dzisiaj nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje . Dodałem tam swoją witrynę (jedną z www a drugą tylko z http ) bo nie wiedziałem jak ma być prawidłowo . I na razie w tej bez www zrobiłem - pobierz i zrenderuj (nie wiem czy dobrze)Zrobiłem na razie wszystkie linki z podmenu "rzeki-kanały" Lecz niestety każdy link do danego tematu trzeba dodawać osobno . U mnie teraz jeżeli użyję wyszukiwarki google i znajdę tam mój temat to wyświetla się 404 .Ale jest jedno ale . Teraz w wyszukiwarce google nie ma już sławetnego" LOGO" lecz jest przy niektórych tematach dopisek "odra-kędzierzyn-rogi" np. Odra-Kąty Opolskie(Opolskie)-Odra-Kędzierzyn-Rogi. I na pewno nie ma to nic wspólnego z nocnymi zmianami na stronce , bo nic tam nie robiłem prócz nieszczęsnych dat i błędu 404 . Już nie wiem o co tu chodzi . Powiedz jak w joomli w zapleczu w metadane-wyszukiwarki powinno być ustawione , bo jedynie tam miesiąc temu zmieniłem chyba na " indeksuj-nie indeksuj wskazywanych przez odsyłacze" Nie wiem jak to miałem bo wczoraj znowu przestawiłem .

  5. #14

    Domyślny

    Po pierwsze - W polu "wyszukiwarki" musisz mieć zaznaczone "Indeksuj strony i indeksuj wskazywane przez odsyłacze", to na pewno.

    Po drugie - w GSC musisz dodać wersję strony, której używasz jako główną (znaczenie ma tu wersja z www, bez www w adresie), znajdź jakiś artykuł o przekierowaniach 301 i wprowadź je na strone aby to uporządkować,

    Po trzecie - nie musisz dodawać każdej podstrony osobno, pobierz stronę główną i zaznacz opcję "pobierz ten oraz inne odnośniki bezpośrednie" czy jakos to brzmiało podobnie

    Po czwarte - w google pojawia się błąd 404 bo znajdują się tam jeszcze stare adresy URL (z datami), teraz po zmianie na inne wyglądają inaczej. Stary odnośnik dla "dzierżno duże - rzeczyce" miałeś w postaci http://mirux.pl/2014-08-04-21-18-53/...-duze-rzeczyce (co jest widoczne w Google) a nowy masz taki http://mirux.pl/wedkarstwo/lowiska-g...-duze-rzeczyce . Jeśli chcesz to naprawić to zrób:
    1. Stworz mape witryny (sitemap.xml), są do tego programy. Następnie wgraj ją na serwer i zgłoś w Google Search Console,
    2. Przekieruj stare adresy na nowe za pomocą przekeirowań 301 (podobnie jak pisałem wcześniej)
    3. Stare adresy możesz usunąć z Google takżę z poziomu GSC (Indeks Google > Usuń adresy URL) ale musiałbyś wrzucać je tam pojedynczo.

    A co do "odra-kędzierzyn-rogi" to na stronie, która posiada taki bląd sprawdź czy w kodzie nie występuje ten napis bo Google może go pobierać z róznych elementów strony.

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2016
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za pomoc . Widzę że czeka mnie sporo roboty . Zobaczymy jak to ogarnę .
    Czy takie przekierowanie będzie właściwe ?
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?mirux\.pl [NC]
    RewriteRule (.*) http://mirux.pl/$1 [R=301,L]

    A w GSC jaką dodać wersję strony ? Z www czy bez ?
    Ostanio edytowane przez maniolx : 17-03-2016 13:23

  7. #16

    Domyślny

    Wybierz jedną z wersji i zrób przekierowanie tak aby np.: po wpisaniu adresu z www przekierowało Cię automatycznie na adres bez www. Jeśli wkleisz i będzie działać to znaczy, że jest właściwe ;) W wielu przypadkach musisz samemu kombinować, porad o przekierowaniach i całej webmasterce jest w sieci cała masa

    W GSC dodaj obie wersje strony, dzięki temu bedziesz miał opcję ustawienia "wersji preferowanej". Ustaw jako preferowany ten adres, który będzie u Ciebie jako adres główny (zalezy czy wybierzesz ten z www lub bez)

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2016
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    To co radziłeś już chyba wszystko opanowałem . Ustawiłem preferowaną bez www . Podpowiedz jeszcze jak najłatwiej usunąć te stare linki , bo na stronce ich już nie ma a wyszukiwanie wszystkich nieaktywnych w google mi się nie usmiecha . Dodałem tak trzy do usunięcia , a gdzie tam reszta .

  9. #18

    Domyślny

    Niestety ale praca nad stroną to nie jest proste i szybkie zadanie ;) Póki co poczekaj na przeindeksowanie wszystkich podstron. Jeśli wgrałeś dobrze stworzoną mapę witryny to Google będzie się nią sugerowało w indeksacji. Sprawdź tylko czy w mapie witryny nie masz czasem błędnych URLi. Bo jeśli tam się pojawią to się ich nie pozbędziesz z wyszukiwarki.

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-02-2016
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Może ktoś pomoże bo mi coś nie wychodzi przekierowanie 301 strony na stronę .
    Chcę przekierować z adresu http://mirux.pl/2014-08-04-21-18-53/...w-gzel-slaskie
    na
    http://mirux.pl/wedkarstwo/lowiska-g...l-slaskie.html

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Indeksowanie strony przez google
    przez puszok na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 29-12-2010, 12:43
  2. Indeksowanie google
    przez czocza1 na forum Różne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-06-2009, 16:53
  3. Indeksowanie w Google
    przez herdzik na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 11-10-2008, 06:06
  4. google - indeksowanie - kopia
    przez Fyner na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-07-2008, 12:21
  5. Indeksowanie podstron w google
    przez negass na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-01-2007, 19:57

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •