Wielojęzyczność - mały(duży) problem
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Wielojęzyczność - mały(duży) problem

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Joomla! 3.4 Wielojęzyczność - mały(duży) problem

    Cześć wszystkim,

    Po dość długim czasie przyszedł czas na migracje strony do Joomli 3 (konkretnie 3.4). Jednocześnie chciałem wprowadzić obsługę wielu języków na podstawie rdzennego mechanizmu. Wydaje się, że wszystko zaimplementowałem prawidłowo ale jednej rzeczy nie mogę przeskoczyć. Mianowicie w poprzedniej wersji przycisk Start uruchamiał stronę startową - pokazywał się domyślny artykuł jako strona startowa. Po wprowadzeniu obsługi języka oczywiście są dwa oddzielne menu i dwa oddzielne artykuły - przełączenie języka uruchamia odpowiednie menu(w danym języku) ale nie uruchamia się domyślny artykuł w oknie głównym stronie tylko pojawia się jakby spis rożnych innych kategorii(np Uncategorised i inne moje). Dopiero ponowne naciśnięcie przycisku start powoduje pojawienie się odpowiedniego artykułu w danym języku. Przełączanie języka działa tylko nie wiem w jaki sposób wyświetlić tą stronę główną.

    Po przełączeniu języka z belki w pasku adresu pojawia się coś takiego:

    index.php?lang=pl&Itemid=100283&option=com_content (co daje jakiś spis kategorii w oknie głównym strony a nie stronę startową i to jest pewnie kluczowe)

    a po naciśnięciu przycisku start:

    ndex.php?option=com_content&view=featured&Itemid=1 00283&lang=pl (wyświetla się już wszystko prawidłowo)

    Dla drugiego języka jest tak samo tylko oczywiście zmienia się numer Itemid.

    Pewnie to jakiś prosta sprawa ale, a w joomli 3 troszkę się zmieniło dlatego może nie mogę znaleźć...
    Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Łukasz

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A czy ustawiłeś języki dla kategorii i pozycji menu? Nie chodzi o tworzenie dwóch osobnych menu, tylko o jedno menu z dwoma stronami startowymi, gdzie strony główne są oznakowane miniaturką flagi dla danego języka.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Postępowałem według tego tutorialu http://www.templatemonster.com/help/...uage-site.html

    Czyli utworzyłem nowe menu dla strony angielskiej i polskiej - pojawiły mi się flagi w menu(pozostało też menu dla języków wszystkich). Tak samo stworzyłem też dwa moduły (które zostały powiązane z odpowiednimi menu). Moduł dla języków wszystkich został wyłączony. Stworzyłem też kategorie dla języka angielskiego (bo dla polskiego ustawiłem kategorie która była wcześniej kategorią dla wszystkich). Strony startowe też są dwie oznaczone odpowiednimi językami. Strony startowe nie są w żaden sposób oznaczone flagami....no będę jeszcze kombinował...może podrzucisz jakiś inny tutorial bo w kilku które widziałem jest właśnie takie podejście z oddzielnymi menu (bo u Ciebie widzę inne podejście że jest jedno menu i wczytują się odpowiednie artykuły?).

    Dzięki za zainteresowanie problemem.

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sorry za posty pod sobą ale już się nie da edytować.

    A może zadam pytanie inaczej gdzie ustawia się to co ma się wyświetlić po zmianie języka(moduły są powiązane z stroną startową dla danego języka i to u mnie działa - we wszystkich modułach które są przypisane dla strony startowej dla każdego języka(All) przydzieliłem też w Menu Assignment dwa nowe Menu startowe (dla strony polskiej i angielskiej). Po zmianie języka wyświetla się moduł startowy danego języka zawierający menu danego języka które ma ustawiona stronę startową właśnie na artykuł w danym języku (Featured Article). I właśnie on się nie wyświetla a wyświetlają się wszystkie kategorie jakie są zapisane.....tak jakby strona startowa nie była zdefiniowana/odczytywana i przekierowywało po prostu na zawartość kategorii??....jak znajdę rozwiązanie to się oczywiście pochwalę, ale może jeszcze ktoś kojarzy ten problem i da znać.

    Bo nasuwa mi się też pytanie dlaczego po zmianie języka dodaje się w pasku przeglądarki ta końcówka "&option=com_content" - jej usunięcie wyświetla prawidłową stronę startową....więc może po prostu gdzieś mam coś domyślnie włączone i dlatego powstaje taki problem(ale nigdzie nie widzę żeby w module zmiany języka była jakaś opcja dodania parametrów?)...troszkę klucze i kombinuje ale może to właśnie to

    Pozdrawiam.
    Ostanio edytowane przez luki364 : 09-03-2016 11:31

  6. #5
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Masz coś przekombinowane.

    Sprawdź wszystko na jednym z standardowo zainstalowanych szablonów.

    Skoro masz strony domyślne dla języków, to dlaczego masz też menu dla wszystkich języków?
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    12-01-2010
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Problem można było rozwiązać w dwojaki sposób:

    - Na początku jako stronę startową ustaliłem po prostu konkretny artykuł co dało zadowalające efekty.

    - ale po zrobieniu jeszcze raz wszystkiego od nowa na podstawie rozszerzonego poradnika z tej strony tutaj wszystko zaczęło działać poprawnie.

Podobne tematy

  1. Wielojęzyczność problem
    przez mariuszc88 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-10-2013, 10:55
  2. Problem z wielojęzycznością
    przez marcinp1984 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 02-10-2013, 21:43
  3. Problem z wielojęzycznością
    przez Damian2013 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-07-2013, 23:54
  4. Problem z wielojęzycznością strony
    przez Anderlik na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-04-2013, 12:19

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •