Sytuacja: Mam stronę w wersji 1.0 i chciałem ją zmigrować do 1.5. Przeniosłem ją z serwera na komputer (używam Xampp'a).
Problem: Okazało się, że nie wyświetlają się poprawnie polskie znaki dialektyczne, kiedy przeglądałem artykułu, kategorie i menu na zapleczu. Jedynie 'ó' poprawnie się wyświetlało.
Co robiłem: Sprawdziłem, że w bazie SQL wyświetlają się poprawnie z jednym wyjątkiem. Zamiast 'ó' było "ó". Dostałem feedback (z innego tematu):
Cytat Wysłane przez Zwiastun
1. Wyeksportuj plik sql z serwera
2. Odczytaj plik w edytorze Notepa++ tak, by widzieć polskie znaki (powinien rozpoznać format automatycznie, jeśli nie rozpozna, spróbuj ustalić właściwy format za pomocą opcji w zakładce Format
3. Skorzystaj z funkcji w zakładce Format edytora: Konwertuj do UTF-8 bez BOM.
4. Odszukaj i zamień w pliku literały definiujące kodowanie (w deklaracjach tabel) - literały zaczynające się od COLLATE i od CHARSET
5. Zapisz zmodyfikowany plik i zaimportuj go do nowej bazy
Zrobiłem to oraz zmieniłem "ó" na ó (analogicznie Ó) i zaimportowałem. Nie było żadnych zmian (ó było poprawnie wyświetlane). Zamieniłem więc wszystkie inne polskie znaki na odpowiadające im nazwane encje HTML. Niestety wtedy pojawił się inny problem. O ile tekst w artykułach już pojawiał się poprawnie, to nazwy artykułów już nie (np. zamiast 'ą' było "ą"). To samo dotyczy kategorii i nazw menu. W bazie SQL (PhpMyAdmin) wyświetla się tak, jak zmieniłem, czyli nie ma ó, ą, itd. tylko ó ą itd.

Czy ktoś wie, gdzie jest błąd?