Wprowadzenie artykułu, wyświetlane w szablonie 1 a całość w szablonie 2
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Wprowadzenie artykułu, wyświetlane w szablonie 1 a całość w szablonie 2

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny Wprowadzenie artykułu, wyświetlane w szablonie 1 a całość w szablonie 2

    Z pewnością błahy problem bo już kiedyś coś takiego robiłem ale teraz widocznie coś przeoczyłem? lub popełniam gdzieś błąd.

    Zatem korzystam z joomla w najnowszej wersji + framework gantry, również w najnowszej odsłonie. Na stronie głównej szablonu "HOME" jako pozycja startowa menu jest "przegląd artykułów w kategorii" i wyświetla mi wstęp artykułu. Za pomocą przycisku "czytaj więcej" chce przejść do całego artykułu! ale tu pojawia się problem? klikając więcej pokazuje się resztę tekstu ale nadal w szablonie (HOME) a moim celem było aby resztę tekstu otwarło się w szablonie o nazwie "DOMYŚLNY" proszę o poradę gdzie to zmienić i z góry dziękuje za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz kubel-junior awatar
    Dołączył
    16-04-2009
    Wpisy
    61
    Punkty
    19

    Domyślny

    Tutaj rzeczywiście trzeba zrozumieć zasadę działania joomli aby dobrze to zrobić.

    Proponuje takie rozwiązanie:

    1. Stwórz sobie odpowiednia strukturę kategorii artykułów. Jeśli na stronie głównej wyświetlają Ci się wszystkie artykuły ze wszystkich kategorii to możesz jakoś to pogrupować np:
    - artykuły
    -- publikacje
    -- nowości
    -- komunikaty
    - blog

    itp

    2. Następnie powinieneś do każdej kategorii artykułów utworzyć sobie osobny element menu. W ten sposób po pierwsze uzyskasz ładne adresy URL które będą aliasami nazwy menu, po drugie będziesz mógł sobie
    do każdej kategorii zrobić indywidualny układ modułów.
    Musisz pamiętać że widok pojedyńczego artykułu zawsze jest dziedziczony z nadrzędnego elementu menu tak więc jeśli twój artykuł był bezpośrednio podpięty pod home to wyświetlał się w sekcji "component" właśnie w obrębie home.
    Dlatego też najlepiej stworzyć sobie elementy menu do każdej kategorii z osobna.

    3. Jeśli chcesz mieć to menu niewidoczne - takie robocze na potrzeby publikacji modułów i szablonów to utwórz sobie nowe menu np o nazwie "menu ukryte" i tam utwórz sobie odpowiednie elementy.

    4. Jeśli np chciałbyś mieć indywiadualny layout i układ modułów na podstronie pojedyńczego artykułu to możesz to zrobić na trzy sposoby:
    a) tworząc nowy element menu który będzie odnosił się do tego pojedynczego artykułu. Do nowego elementu menu będziesz mógł sobie dowolnie przypisać odpowiednie moduły
    b) skorzystać z dodatku Advanced module manager i ustawić odpowiednie wyświetlanie dla twojego artykułu jednak ta metoda nie pozwoli Ci na zastosowanie wybranego szablonu
    c) pogrzebać w kodzie stosując IFa na com_content + ID artykułu - ale to rozwiązanie najgorsze, bo to hardcodowanie.

    mam nadzieje że pomogłem.
    Rozumienie zagadnień, których nikt wczęsniej nie pojął, jest źródłem wielkiej władzy.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    08-04-2011
    Wpisy
    187
    Punkty
    10

    Domyślny

    No dzięki Twojemu wpisowi przypomniałem sobie zasadę działania joomli znam! ale jak to bywa najciemniej pod latarnią.

Podobne tematy

  1. Polskie znaki w szablonie - błędnie wyświetlane
    przez balckbrookly na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 21-02-2016, 00:44
  2. Edycja rozmiarów w całym szablonie
    przez drydly na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-10-2011, 21:56
  3. Moduł na stronie w którym wpisuje HTML nie wyświetla całości artykułu
    przez memento12 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-04-2011, 17:32
  4. Strona główna - czytaj całość w innym szablonie
    przez patashnik na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-05-2009, 19:36
  5. Strona główna - artykuł wyświetla się w całości...
    przez kzachert na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-03-2009, 12:42

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •