jtablesession::Store Failed błędy 1146 i 1054
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: jtablesession::Store Failed błędy 1146 i 1054

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Joomla! 1.5 jtablesession::Store Failed błędy 1146 i 1054

    Witam
    Chciałem przenieść stronę na inny serwer. Przerzuciłem wszystko, no i wyskakuje mi taki błąd

    jtablesession::Store Failed
    DB function failed with error number 1146
    Table 'strona.session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '4dace3bd5a75bc1b0c766e0ab8292d61','1465571752','' ,'0','1','0' )
    Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 15 bytes) in/home/users/libraries/joomla/error/exception.php on line 117

    w bazie mam tabelę sessions, która wygląda podobnie, ma kolumny cache, hostname, session, sid, timestamp, uid. Postanowiłem, że ją skopiuje i zamienię nazwę tabeli z sessions na session, ale wyświetla mi się teraz taki błąd.

    jtablesession::Store Failed
    DB function failed with error number 1054
    Unknown column 'session_id' in 'field list' SQL=INSERT INTO `session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '4dace3bd5a75bc1b0c766e0ab8292d61','1465570696','' ,'0','1','0' )
    Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 15 bytes) in/home/users/libraries/joomla/error/exception.php on line 117

    Jeszcze założyłem nową tabelę z kolumnami zawartymi w błędzie. Wszędzie dałem text jako typ zmiennych i wyskoczyło mi okno z błędem:

    404 - Component not found
    You may not be able to visit this page because of:

    1. an out-of-date bookmark/favourite
    2. a search engine that has an out-of-date listing for this site
    3. a mistyped address
    4. you have no access to this page
    5. The requested resource was not found.
    6. An error has occurred while processing your request.

    Please try one of the following pages:

    • Home Page

    If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.
    Component not found


  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Propozycja - wrzuć to sobie w google translator "Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 15 bytes) "

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    10-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wiem co to znaczy, ale na localhoscie dawałem 1gb w php.ini i mimo tego pojawiał się ten błąd, a na serwerze po dodaniu tabeli w bazie danych z tym czerwonym błędem to zamieniło się na komponenty (blad). Wszedłem w podfolder panelu i zadzialal, ale wyskoczyło mi sporo komunikatów związanych z tabelą, której nie mam. Nie próbowałem się tam niestety logować, bo chyba wiele mi to nie da, bo w ogóle strona się nie wyswietla, a pokazują się te błędy w zależności od tego co wprowadze.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    To chyba jednak nie wiesz co robisz - informacja którą przytoczyłem oznacza brak zasobów dla bazy danych co może wynikać ze zbyt małego przydziału - nie ważne że masz hosting np 100 GB kiedy przydział na BD 10 mb przy bazie 9,5 - trochę danych i baza spuchnie a wynikiem będzie błąd j.w.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    10-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    No tak, ale 2 rzeczy
    1. Czemu po stworzeniu tabeli z tego błędu problem przestaje się wyświetlać?
    2. Jak sprawdzić co powoduje taki problem? W tym akurat to niestety nie wiem co robię. Mam jedną tabelę o nazwie "watchdog", która ma około 80mb, a reszta jest dosyć mała (ze 20-30mb). Na localhoscie postanowiłem ją usunąć, limit pamięci mam teraz 128MB i jest to samo. Po stworzeniu tabeli session wyświetla mi się to samo co na serwerze. na localhost/strona/administrator/ wyświetla mi się tak samo panel do logowania z tymi błędami w środku:



    • Error loading Components: Table 'strona.components' doesn't exist SQL=SELECT * FROM components WHERE parent = 0
    • Error loading Plugins: Table 'strona.plugins' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM plugins WHERE published >= 1 AND access <= 0 ORDER BY ordering
    • Error loading Plugins: Table 'strona.plugins' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM plugins WHERE published >= 1 AND access <= 0 ORDER BY ordering
    • Error loading Components: Table 'strona.components' doesn't exist SQL=SELECT * FROM components WHERE parent = 0
    • Error Loading ModulesTable 'strona.modules' doesn't exist SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM modules AS m LEFT JOIN modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 0 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering
    • Error loading Plugins: Table 'strona.plugins' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM plugins WHERE published >= 1 AND access <= 0 ORDER BY ordering

    Na samej górze są takie błędy:
    Notice: Trying to get property of non-object in C:\xampp\htdocs\strona\libraries\joomla\plugin\hel per.php on line 54

    Notice: Trying to get property of non-object in C:\xampp\htdocs\strona\libraries\joomla\plugin\hel per.php on line 96

    Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Tabeli tych w bazie danych nie mam w ogóle, więc nie dziwie się, że te błędy się wyświetlają, a jestem w tym wszystkim początkujący i nawet nie wiem od czego zacząć, aby wyeliminować błędy w czymś czego tak naprawdę nie ma, a przynajmniej doprowadzić do takiego stanu, w którym strona zacznie się wyświetlać.

    P.S. Czy zmieni się coś, gdybym usunął wszystkie komponenty, moduły, pluginy i dodał je od nowa? Tylko prawdopodobnie też nie mogę zalogować się do panelu, próbowałem na localhost i wyrzuca kolejne błędy

Podobne tematy

  1. DB function failed with error number 1146
    przez yoper na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 16-01-2011, 03:25
  2. błąd jtablesession::Store Failed ...
    przez kwabedz na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-02-2010, 10:05
  3. Błąd - DEBUG: row->store() failed!
    przez Ernest_K na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-07-2009, 15:05
  4. jtablesession::Store Failed !!!!! POMOCY !!!
    przez lakman1 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-03-2009, 23:48
  5. jtablesession::Store Failed DB function failed with error number 145
    przez moneka.pl na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-10-2008, 18:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •