Jak zrobić podgląd modułu przed publikacją ?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Jak zrobić podgląd modułu przed publikacją ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    13-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Joomla! 3.3 Jak zrobić podgląd modułu przed publikacją ?

    Panie i Panowie proszę o pomoc. Jak w tytule, jak podejrzeć stworzony moduł przed jego publikacją? Gdy strona jest uruchomiona, jest to problem, ponieważ projektowane zmiany mogę wszyscy podglądać na stronie. Przekopałem troche interneta i wszędzie tylko o tym jak podejrzeć artykuł (to wiem) ale jak podejrzeć moduł zanim się opublikuje go dla szerszej publiczności?

    Z góry dzięki za podpowiedź

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    13-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Joomla! 3.3

    OK, działa. Ale czy to jest jedyny sposób? Trochę łopatologiczny.., przy każdym nowym module trzeba zmieniać dostęp na Super User żeby podejrzeć projektowane zmiany a później znowu zmieniać na Public? Tak została skonstruowana Joomla i nie ma innego rozwiązania? Jeśli tak, to dziwne to na maxa (i nieporęczne).

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-03-2016
    Wpisy
    76
    Punkty
    28

    Domyślny

    Tu masz możliwość zgłoszenia uwag do twórców.

    Przedstawione rozwiązanie jest najprostszym z możliwych i do tego skuteczne. Zawsze możesz sobie zrobić Joomle testową na boku... nawet na wirtualnej maszynie...

  6. #5
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    I bardzo dobrze, że nie ma takiego rozwiązania. W przeciwieństwie do artykułów - moduł z błędami jest w stanie "popsuć" działającą stronę.
    Wszelkie zmiany należy testować na kopii zapasowej najlepiej na serwerze lub lokalnie - tak jak napisał @Yild

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    13-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Joomla! 3.3

    @Yild - Joomle testową na boku rozumiem, a co masz na myśli pisząc "wirtualna maszyna"?

    @Jola - co może się zepsuć w stronie? Jeśli moduł szwankuje to wystarczy go wyłączyć przecież.. czy nie?

    Czyli mówicie, że najbardziej fachowym rozwiązaniem jest posiadania strony głównej i jego klona, i wszelkie zmiany najpierw projektować na klonie a później za jednym zamachem wstawić do strony głównej? Jeśli "Tak" to OK, ale i tak jest to niewygodne. Jeśli dobrze rozumiem to rzeczywiście chyba zgłoszę to twórcom, bo tak być nie może

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    28-03-2016
    Wpisy
    76
    Punkty
    28

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez deemes Zobacz wiadomość
    @Yild - Joomle testową na boku rozumiem, a co masz na myśli pisząc "wirtualna maszyna"?
    VirtualBox (lub inne oprogramowanie do wirtualizacji) -> maszyna z linuksem (preferowane) lub Windows -> apache+php+mysql -> 'Joomla' <- pliki Joomla + pliki własne (content) + zrzut bazy z pierwotnego serwera

  9. #8
    Wyjadacz qrdziel awatar
    Dołączył
    04-11-2005
    Wpisy
    609
    Punkty
    21

    Domyślny

    najprościej to zainstalować sobie xampp na lokalnym komputerze i tam testować zanim umieścisz na stronie
    możesz też stronę na czas testów przełączyć w tryb offline

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez deemes Zobacz wiadomość
    - co może się zepsuć w stronie? Jeśli moduł szwankuje to wystarczy go wyłączyć przecież.. czy nie?
    Tyle że moduł może całkiem nieźle zablokować całą witrynę a debiutant będzie miał spory problem aby wyłączyć moduł w BD - dla Ciebie to banał - dla debiutanta czarna magia a przy okazji jeszcze zazwyczaj nie kojarzy problemu => nic nie robiłem :-)

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    13-06-2016
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zainstalowałem Xampp. Chciałem zrobił kopie strony lokalnie do testów, tak jak radzicie Drodzy Forumowicze. W tym celu zgrałem wszystkie pliki z serwera i wrzuciłem do xampp->htdocs, jednak strona nie działa pod linkiem localhost/nazwa strony. Wyskakuje komunikat ...Could not connect to MySQL. Dodam, że surowa, nowa instalacja Joomla działa. Problem tylko z wgraną istniejącą stroną. Domyślam się, że trzeba coś zmienić z bazą danych ale nie mam pojecia jak sie za to zabrać. Wszystkie poradniki dotyczą pobocznych spraw. Proszę o info "co, gdzie i jak" bo już mi rece opadają. PS. jestem amatorem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Publikacja własnego komponentu wraz z modułami na stronie.
    przez thed na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-08-2014, 15:34
  2. Paginacja przed i po podglądzie artykułów
    przez rkonik na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-10-2012, 18:38
  3. Podgląd modułów i pozycji szablonu
    przez mateix4 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 21-06-2012, 11:54
  4. Podgląd pozycji modułów
    przez mbx na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-05-2012, 18:51
  5. Kunena - kolejność postów, podgląd przed publikacją
    przez hecz na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-01-2012, 10:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •