Aktualizacja 2.0.20b > najnowsza wersja i kilka innych pytań
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Aktualizacja 2.0.20b > najnowsza wersja i kilka innych pytań

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-12-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny Aktualizacja 2.0.20b > najnowsza wersja i kilka innych pytań

    Witam,
    Mam stronę na J!2.5 oraz vm2, a dokladnie 2.0.20b i mam co do tej wersji pytanie:

    Jeżeli zlecę komuś aktualizację do najnowszej wersji to co może się stać z tym co teraz mam, skrypty, produkty, opisy itd.

    Oraz mam pytanie co do przełącznika walut. Na stronie wszystko w PLN oraz EUR chodzi ale jeżeli zrobię zamówienie w euro to na stronie jest ładne podsumowanie (załącznik eu) ale w meilu jest polska "cena" a tylko zmienił się znaczek na euro (załącznik meil). Gdzie można to zmienić żeby kwota w meilu była taka sama jak podczas zamówienia? Szablon Os_watches_shop_august_2013

    Dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam,
    Nezo
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Cześć,

    Migrację jeśli zlecisz to zależy co ustalisz. Samo przeniesienie bazy produktów, kategorii i klientów to nie problem. Jeśli masz J2.5 to szablon może Ci sprawić problemy, jest sporo różnic dla J3, ale dobry zleceniobiorca po prostu wyceni poprawki szablonu i przystosowanie go pod J3. Choć osobiście polecam często zmianę szablonu/odświeżenie wyglądu sklepu, a przede wszystkim implementację RWD.

    Jakie skrypty masz na myśli? Jeśli miałeś napisane jakieś dodatki pod Ciebie, rozwiązania zindywidualizowane to niestety najprawdopodobniej będzie trzeba też je przystosować dla VM3 (jest trochę różnic między VM2 a VM3) bo mogą nie działać poprawnie. Ale jeśli pluginy były wykonane prawidłowo to nie powinieneś mieć dużej ilości poprawek.

    Co do przełącznika waluty i Twojego drugiego problemu - to nie spotkałem się z taką sytuacją. Generalnie w VM masz zawsze jedną główną walutę, i dodatkową. Jeśli PLN masz ustawioną jako główną, i EUR dodatkową. To EUR jest wyliczane po kursie z banku, domyślnie w VM jest jakiś bank europejski jeśli dobrze pamiętam. Jeśli masz VM2 to możesz mieć jeszcze przelicznik z NBP, który może generować problem z przeliczeniami w mailu.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-12-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Co do skryptów to dorabiałem przekreśloną pierwszą cenę, automatyczne tworzenie x kuponów na y % zniżki. Właśnie chodziło mi czy są gdzieś pliki, w których są zapisane waluty i przeliczniki w emailu z potwierdzeniem zamówienia, bo tylko tego mi brakuje do pełni szczęścia

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Przekreślona cena w VM3 jest, więc nie musisz dopisywać.
    Co do rabatów to nie znam dokładnej funkcjonalności którą wdrożyłeś, ale są podobne rozwiązania. A jak nie to po prostu wdrożyć/poprawić pod VM3.
    Niema tych zmian tak dużo.

    W VM3, w katalogu administrator\components\com_virtuemart\plugins\cu rrency_converter\ znajdziesz pliki konwersji walut. Oryginalnie pobierane są z europejskiego banku. Nie mam teraz jak tego sprawdzić, ale najprościej zainstalować czysty VM3, skonfigurować testowo, ustawić dwie waluty i sprawdzić jak liczy i czy w mailu się wszystko zgadza. Wydaje mi się że nie będzie problemu.

    Do pełni szczęścia brakuje Ci tylko wykonania aktualizacji VM i J! do najnowszej wersji ;)
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-12-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Chyba tak zrobię ale to dopiero po wakacjach bo nie tylko to ode mnie zależy

    Mam pytanie co do sposobu wysyłki. Mam obecnie tylko do wyboru "weight_countries" a możliwe jest ustawienie, że jeżeli w koszyku będzie produkt z danym id lub z danej grupy id to wysyłka automatycznie będzie za darmo a jak nie ma id z tej puli to wysyłka jest płatna?

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    W nowym VM jest opcja przypisani lub blokady metody wysyłki dla kategorii. Czyli możesz stworzyć dwie kategorie i dla każdej osobna metoda wysyłki.
    Dla Twojej wersji VM może jeszcze tego nie być.
    Choć nie było by problemu by dopisać taką funkcjonalność.
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-12-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Widać, ze VM to Twoja miłość A możesz mnie naprowadzić choć troszkę jak to ogarnąć? Bo dopóki nie przejde na VM3 to muszę się tu meczyć a szkoda wydawać pieniądze żeby to zlecać skoro i tak za jakiś czas będzie to zbędne ;)

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    Miłość nie, to raczej tylko doświadczenie ;)

    Najprościej to bym to zrobił na podstawie standardowego pluginu metody wysyłki. Trzeba go skopiować, zmienić nazwę folderowi, plikom i nazwy class php'owych.
    W funkcji plgVmConfirmedOrder() albo w getCosts() trzeba było by dopisać sprawdzenie tego co klient ma w koszyku.
    Poradzisz sobie jak ogarniasz co nieco PHPa ;)
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-12-2012
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję, bardzo pomogłeś i wszystko działa Teraz mam kolejny problem, jak mam przekreśloną cenę to chce dodać warunek w kuponie, że jeżeli: produkt ma przekreśloną cenę to kupon jej nie może obniżyć a jak jest dodatkowy produkt z normalną ceną (czyli nie przekreśloną) to kupon działa tylko na ten 1 produkt. I tutaj moje pytanie: Gdzie jest logika kodu rabatowego? Gdzie można dołożyć jakies swoje warunki? Bo w miejscu przeliczenia koszyka muszę dorzucić swój warunek

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    17-04-2014
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    360
    Punkty
    42

    Domyślny

    @Nezo - ciężko będzie. Kupony są stosowane dla całej wartości koszyka.

    Spróbuj poszukać w \components\com_virtuemart\helpers\coupon.php jest funkcja ValidateCouponCode(). Choć nie ukrywam że pewnie będziesz musiał się nagimnastykować
    Trzeba dążyć do doskonałości w tym co się robi, jeśli robisz coś dobrze zrób wszystko aby robić to jeszcze lepiej!

    Potrzebujesz pomocy przy Virtuemart 3? - napisz tutaj

    Portfolio - sulzycki.com.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Najnowsza wersja joomli 1.5
    przez Henry Morgan na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 21-10-2015, 21:23
  2. Kilka pytań min. o bazę mysql iso ...-> utf-8
    przez rzodkiewka na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post/autor: 06-10-2009, 07:04
  3. Migracja 1.0.11 -> najnowsza wersja (plan pracy)
    przez brzoza na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-06-2009, 11:43
  4. Co to za moduł? Dział download + kilka innych pytań
    przez nathan na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-11-2008, 15:45
  5. [aktualizacja] mambo -> najnowsza joomla???
    przez ro6erto na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 29-11-2006, 18:35

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •